Home Bitcoin (BTC) Haberleri Michael Saylor, Bitcoin’in Varoluşsal Bir Tehdidi Olmadığını Söyledi

Michael Saylor, Bitcoin’in Varoluşsal Bir Tehdidi Olmadığını Söyledi

0
Michael Saylor, Bitcoin’in Varoluşsal Bir Tehdidi Olmadığını Söyledi

Michael Saylor’a göre BTC, bu yüzyılda bir değer deposu olarak egemen olmaya mahkumdur.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, önde gelen dijital varlık Bitcoin’in varoluşsal bir tehdidi olmadığını belirtti. Ona göre, kripto para birimi bir değer deposu olarak 21. yüzyıla hakim olacak.

BTC İçin Gelecek

Michael Saylor, bugün (6 Mayıs) Kitco News için bir YouTube röportajında birincil kripto para birimi Bitcoin hakkındaki fikrini dile getirdi . Dijital varlığın geleceği hakkında çok iyimser bir tahmin yaptı ve gelecekte yetkililer onu yasaklasa bile ana kullanım durumunda önemli bir tehditle karşılaşmadığını söyledi.

Saylor’a göre, bitcoin, 21. yüzyılda en etkili kripto para birimi olacak ve gelecek dönem için kripto topluluğuna liderlik edecek:

Bence Bitcoin’in 21. yüzyılda ortaya çıkan güçlü bir değer varlığı para deposu olacağını düşünüyorum. Güçlü paraya veya parasal bir varlığa ihtiyaç duyan 8 milyar insan var. İyi bir hayat yaşayacaklarsa, bu varlığın dijital olması gerekiyor. “

Ek olarak, MicroStrategy CEO’su, ilk kripto para biriminin rakiplerinin ABD doları değil altın gibi varlıklar olduğunu belirtti.

Ayrıca Michael Sayler, ülke yetkililerinin BTC’yi yasakladığı ancak bir ticaret platformu olarak dağıtmayı başaramadığı bir örnek olarak Türkiye’yi verdi. Türkiye’nin dijital varlığı kısıtlama eylemlerinin ekonomik olarak sarsılan Türk lirasını korumayı amaçladığını sözlerine ekledi.

MicroStrategy, Ethereum’a Yatırım Yapacak mı?

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum son zamanlarda fiyatı artarken, birçok şirket ve yatırımcı dahil oldu ve satın aldı.

Michael Saylor, MicroStrategy’nin ETH’ye yatırım yapmayı planlamadığını söyledi. Ona göre Bitcoin ve Ethereum çok farklı yapılara sahip. Hatta Ether’e yatırım yapmayı riskli olarak sınıflandırdı ve MicroStrategy’nin yalnızca birincil kripto para birimine odaklanacağını doğruladı:

Kurumsal hazine için uygun olduğunu düşünmüyorum ve bizim için de pek uygun değil. Bizim işimiz bitcoin almak ve tutmaktır. Kripto uygulamalarının kripto girişim fonları ve kriptoya özgü teknoloji yatırımcıları için uygun olacağını düşünüyorum. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here