Max Keizer: Ray Dalio BTC’nin Portföylerdeki Yerini Kanıtladığını Kabul Etti

Ray Dalio, Bitcoin‘in dengeli ve çeşitlendirilmiş bir portföyde iyi oynayabileceğini itiraf etti ve Max Keizer’in başından beri haklı olduğu görülüyor.

Bitcoin’i paranın amaçlarını yerine getiremediği için eleştirmekten ve onu altınla karşılaştırmaya potansiyel bir yasak önermekten ve son zamanlarda BTC’nin yatırım portföylerindeki yerini kanıtladığını belirtti. Ray Dalio’nun kripto para birimi hakkındaki düşüncesi değişiyor gibi görünüyor. İlginç bir şekilde, Max Keizer bu gelişmeyi aylar önce öngördü.

Ray Dalio’nun BTC Evrimi

Bridgewater Associates’in kurucusu, geleneksel finans dünyasının sayısız diğer önde gelen temsilcisiyle birlikte sesli bir bitcoin eleştirisiydi.

Önceki yorumlar, varlığın rezil oynaklığına dayanıp, bir değişim aracı olarak hizmet etmekten kaçınmayı içeriyordu. Geçen yıl daha da ileri giderek kripto para biriminin “paranın amaçlarını yerine getirmediğini” iddia etti.

Ancak, son aylarda önemli ölçüde daha açık fikirli görünüyordu ve hatta “bitcoin hakkında bir şeyler kaçırıyor” olabileceğini kabul etti. Yüzbinlerce takipçisinden bunun ne olabileceğini anlamasını istedi ve daha sonra onu altınla karşılaştırdı .

Tanınmış BTC savunucusu ve Keiser Raporu Max Keizer, o dönemde kripto dünyayı şaşırttı dedi.

Dalio, önceki BTC saldırıları için özür dilemek için kamuoyuna gitmemiş ve yanlış olduğunu haykırmış olsa da, birkaç gün önce bazı değerlerini özetledi . Ayrıca, dengeli ve çeşitlendirilmiş bir portföyün önemini vurgularken , Bitcoin’in bir yatırım portföyündeki yerini kanıtladığını ve “Bu tür varlıkların çeşitlendirilmesini seviyorum” dedi.

Yine de Dalio, BTC sahiplerinin bile altın gibi diğer varlıklara da yatırım yapılması gerektiğini vurguladı.

Keizer Bu Değişimi Haklı Olarak Tahmin Etti mi?

Yukarıda bahsedildiği gibi, Max Keizer, Dalio’dan gelen potansiyel değişikliğini ima eden ilk kişilerden biriydi. Efsanevi eski yatırımcı tarafından yapılan son olumlu yorumların ardından, Keizer raporunun sunucusu şunları söyledi :

“Hedge fon endüstrisi çok rekabetçidir. Dalio söylediğine inansın ya da inanmasın, Bitcoin’in büyüsü fiyat yükseldikçe onu yörüngesine çekiyor. Ray Dalio artık Bitcoin’in dronlarından biri. Bitcoin küresel para standardı ve 100 trilyon dolarlık piyasa değeri olma yolunda ilerlemeye devam ederken, Bitcoin teklifini yapıyor. “

Keizer, bir sonraki cesur öngörüsü BTC’nin en sesli eleştirilerinden biri olan Peter Schiff olduğu için başkalarının yakında Dalio’yu takip edebileceğini de sözlerine ekledi. Ancak Keizer, önceki tüm saldırganların Bitcoin hayranı olacağına “tamamen matematiksel olarak protokolün algoritmaları tarafından garanti edildiğine” inanıyor.

- Advertisement -


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

- Advertisement -
Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

116BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
1,167TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
49,960.00 $
49,960.00 $
1.05%
ethereumEthereum
3,790.38 $
3,790.38 $
4.76%
binance-coinBinance Coin
578.83 $
578.83 $
4.73%
dogecoinDogecoin
0.487729 $
0.487729 $
12.61%
xrpXRP
1.36 $
1.36 $
2.15%
cardanoCardano
1.91 $
1.91 $
15.92%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
2.79%
polkadotPolkadot
41.26 $
41.26 $
10.78%
bitcoin-cashBitcoin Cash
1,268.64 $
1,268.64 $
4.6%
litecoinLitecoin
317.51 $
317.51 $
3.25%

Benzer Haberler