Home Bitcoin (BTC) Haberleri Long Pozisyonlarında 2 Milyar Dolar Tasfiye Olurken Bitcoin 50.000 Doların Altına Düştü

Long Pozisyonlarında 2 Milyar Dolar Tasfiye Olurken Bitcoin 50.000 Doların Altına Düştü

0
Long Pozisyonlarında 2 Milyar Dolar Tasfiye Olurken Bitcoin 50.000 Doların Altına Düştü

Bitcoin’in fiyatı tekrar 50.000 doların altına düşerken, 2 milyar dolarlık kripto vadeli işlem long pozisyonları geçtiğimiz saattlerde içinde tasfiye edildi.

Alınan Veriler, fiyatın Çarşamba günü saat 01.00 civarında düşmeye başladığını ve Coinbase Pro’da 46.000 $ ‘a kadar düştüğünü gösteriyor. Yazım sırasında Bitcoin fiyatı hızla yaklaşık 51.000 $ Dolar seviyelerine geri döndü.

Bu arada Bybt’den alınan veriler, kripto vadeli işlemlerde yaklaşık 2 milyar dolarlık long pozisyonların son bir saat içinde tasfiye edildiğini ve bunların 1.12 milyar dolarının BTC’den geldiğini gösteriyor .

CoinGecko’ya göre, daha geniş kripto piyasası da son 24 saatte önemli düşüşler görüyor . Piyasa değerine göre ilk on kripto para biriminin tümü % 5 ila % 17 düştü ve Dogecoin düşüşe öncülük ediyor.

Shiba Inu şaka coin şu anda 0,7 doların üzerindeki son yüksek seviyesinden % 40 düşüşle 0,4 dolardan el değiştiriyor. Dogecoin’e rakip olarak selamlanan diğer Shiba meme kripto parası Shib, son 24 saat içinde % 30 düşüşle 0.00001853 $ ‘a düştü ve bu, geçmişte olağanüstü bir Dog kripto parasının ortasında son yüksek seviyesinden % 50’den fazla düşüş gösterdi.

Piyasanın fiyat tepkisi, Elon Musk’ın Tesla’nın çevresel kaygılar nedeniyle elektrikli otomobil ödemeleri için Bitcoin almayı bırakacağını tweetlemesinden kısa bir süre sonra geldi .

Musk Çarşamba günü 01:06 civarında bir tweet’te Tesla’nın “Bitcoin madenciliği ve işlemleri, özellikle kömür için fosil yakıtların hızla artan kullanımından” endişe duyduğunu söyledi.

Askıya alma duyurusu, Musk’ın Twitter’da Tesla’nın Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak kabul edeceğini onaylamasından iki aydan kısa bir süre sonra geldi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here