Home Bitcoin (BTC) Haberleri Kuzey Amerika’daki İlk Bitcoin ETF’si Açılışı İle Bir Günde 80 Milyon Dolarlık İşlem Gördü

Kuzey Amerika’daki İlk Bitcoin ETF’si Açılışı İle Bir Günde 80 Milyon Dolarlık İşlem Gördü

0
Kuzey Amerika’daki İlk Bitcoin ETF’si Açılışı İle Bir Günde 80 Milyon Dolarlık İşlem Gördü

Kuzey Amerika’daki ilk Bitcoin borsa yatırım fonu büyük bir patlama yaşıyor.

Bloomberg’in verilerine göre, yatırımcılar Perşembe günü Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda piyasaya sürüldükten sonra Purpose Bitcoin ETF’nin 165 milyon dolarlık hissesini değiştirdiler .

ETF’ler, hem perakende tüccarlar hem de kurumlar için mevcut olan mevzuata uygun yatırım araçlarıdır.

Fonun çıkarıcısı olan Purpose Investments, ETF’nin türevlere değil, doğrudan fiziksel olarak yerleşik Bitcoin’e (BTC) yatırım yapacağını söylüyor. Fiziksel olarak desteklenen altın ve gümüş ürünler gibi, ETF de doğrudan fiziksel olarak yerleşik Bitcoin holdingleri tarafından desteklenecek.

Purpose CEO’su Som Seif yaptığı açıklamada,   yatırım fırsatlarının BTC’nin yeni bir varlık sınıfı olarak artan tanınmasıyla birlikte geldiğini söyledi .

Gelişmekte olan kripto para ekosistemindeki ilk ve en büyük varlık olan Bitcoin‘in büyüme yörüngesini devam ettirmeye ve alternatif bir varlık olarak benimsemeye hazır olduğuna inanıyoruz. “

ETF’nin piyasaya sürülmesi, Bitcoin’in bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için 52.000 doları geçerek boğa koşusunu uzatmasıyla geliyor.

Eyaletlerde, yatırım yönetimi firması VanEck, Cboe BZX Borsasında işlem yapacak bir Bitcoin ETF başlatma çabalarını yeniledi . SEC şimdiye kadar ABD’de bir BTC ETF başlatma girişimlerini reddetti.


E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here