Home Bitcoin (BTC) Haberleri Kurumsal Firmalar Ve Küçük Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Hız Kesmeden Devam Ediyor

Kurumsal Firmalar Ve Küçük Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Hız Kesmeden Devam Ediyor

0
Kurumsal Firmalar Ve Küçük Yatırımcıların Bitcoin İlgisi Hız Kesmeden Devam Ediyor

İsveç merkezli XBT sağlayıcısı Coinshares, 2021’de piyasanın ilk ticaret gününde yaklaşık 202 milyon dolarlık XBT sertifikasının el değiştirdiğini gördü. Bu arada, aynı gün, bitcoin borsasında işlem gören ürün BTC ticaret hacminde 100 milyon dolar gördü.

Coinshares Group, kripto finansmanı ve borsada işlem gören ürünlere adanmış bir Avrupa firmasıdır. Bitcoin borsasında işlem gören senet (ETN) sağlayıcısı İsveç FSA tarafından onaylandı ve firmanın dijital para birimi ETN’leri Stockholm’deki Nasdaq Nordic’te işlem görüyor.

Coinshares, 2021’de piyasanın ilk alım satım gününde, firmanın bitcoin sertifikalarının önceki rekorları kıran 202 milyon dolarlık hacim gördüğünü söyledi. Şirket, “Coinshares, Avrupa’da listelenen herhangi bir kripto ETP’de en yüksek işlem hacmine sahipti” dedi.

Coinshares’in Baş Gelir Sorumlusu Frank Spiteri, firmanın muazzam bir talep gördüğünü ve bunun büyük bir kısmının kurumsal yatırımcılardan kaynaklandığını açıkladı.

Spiteri, “Kurumsal yatırımcılardan bitcoin’e eşi görülmemiş bir ilgi görüyoruz,” diye detaylandırdı. “Varlık yöneticileri, özel bankalar ve Avrupa kurumları portföylerine Bitcoin eklemeye çalışırken, bizim ETP’lerimiz mantıklı bir seçimdir.”

Günlük cirodaki 202 milyon $ ‘lık ciroya ek olarak, Coinshares ayrıca yönetim altında 2.9 milyar $’ lık varlığa (AUM) sahiptir. Coinshares CEO’su Jean-Marie Mognetti, şirketin son altı ayda bir dönüşüm geçirdiğini söyledi.

“Son altı ayda Bitcoin ile ilgili anlatı değişikliği çok derin oldu. Yatırımcılar, bunu bitcoin’e tahsis etmenin bir risk olduğunu düşünüyorlardı. Şimdi Bitcoin’e ayırmamak bir risk, ”diye ekledi Mognetti.

Coinshares, ETC-Group, Grayscale ve daha fazlası gibi şirketlerin alternatif yatırım fırsatları, yatırımcıların varlığı doğrudan elinde tutmadan bitcoin’e maruz kalmalarına olanak tanır.

Bu hafta ETP sağlayıcısı ETC-Group, firmanın Deutsche Boerse (XETRA) üzerinde işlem gören borsada işlem gören ürünü BTCE için 2021’in başlangıcı için rekor rakamlar gördü. BTCE, 4 Ocak’ta 100 milyon doların üzerinde rekor ticaret hacmi gördü. BTCE, 2020 yılının Haziran ayında piyasaya sürüldükten sonra kabaca 350 milyon AUM’a sahip.

ETC-Group’un iş geliştirme başkanı Maximilian Monteleone, “Bitcoin, Aralık ortasında 20.000 $ ‘dan dün 31.000 $’ a yükseldiğinden olağanüstü bir ilgi gördü” dedi. “Yatırımcılar, COVID krizine yanıt olarak hükümetler tarafından masaya yatırılan büyük teşvik paketlerinin bir sonucu olarak büyük para birimi devalüasyonu ile ilgili endişeler nedeniyle Bitcoin’e geçiyor gibi görünüyor.”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here