Home Bitcoin (BTC) Haberleri Kripto Paraların Piyasa Değeri Apple Değerinin Üzerine Çıktı

Kripto Paraların Piyasa Değeri Apple Değerinin Üzerine Çıktı

0
Kripto Paraların Piyasa Değeri Apple Değerinin Üzerine Çıktı

Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri, 2,2 trilyon doların üzerinde başka bir rekor kırdı ve Apple’ınkini geçti.

Son 24 saatte yeni rekorlarla yıldızlara ulaşan Bitcoin, ethereum ve daha fazla alternatif coin ile birlikte, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değeri 2,2 trilyon doların üzerinde yeni rekor seviyelere yükseldi. İlginç bir şekilde, bu, toplam kripto piyasası kapağının dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ınkini aştığı anlamına geliyor.

Market Cap Apple’ı Geçti

60.000 dolarlık fiyat çizgisinin altında haftalarca acı çektikten sonra, bitcoin nihayet bugün galip geldi. Topluluktan uzun zamandır beklenen bir anda, birincil kripto para birimi, 61.800 dolarlık önceki ATH rekorunu kırmaya neden olan etkileyici bir yükseliş başlattı.

Ayrıca, BTC yükselmeye devam etti ve 63.700 $ ‘ın üzerindeki son rekorunu kaydetti . İlk kripto para birimi piyasanın geri kalanını da beraberinde getirdi ve onu 2,300 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesi ile takip etti.

XRP de % 34’lük bir artış ve 3 yıllık rekor 1,85 $ ile yükseldi. Çoğu altcoin ile ilgili durum da etkileyici artışlarla oldukça yükseliş gösteriyor.

Doğal olarak, bu, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa kapitalizasyonu için önemli bir artışa yol açtı. CoinGecko’dan alınan verilere göre , metrik günde yaklaşık 150 milyar dolar ekledi ve 2,260 trilyon doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Referans olarak, bu, 2020’de kripto piyasası değeri 200 milyar doların altına düştüğü için yılda 10 kattan fazla bir artış.

En son rekoruyla, kripto para birimlerinin piyasa değeri Apple’ınkini aştı. Veri AssetDash gösterileri gelen dünyanın en değerli şirketi bu satırları yazarken itibarıyla $ 2,230 milyar pazar kapağı vardır söyledi.

Diğer bir deyişle kripto pazarı, dev Amerikan çokuluslu teknoloji şirketinden daha değerli hale geldi.

Piyasaya Girmek İçin Çok Geç mi?

Topluluk içinde en çok tartışılan konulardan biri, ” hala piyasaya girmek için erken mi değilmi? .” sorusudur. Şimdiye kadarki genel cevap hayır. Ya da geçenlerde Tyler Winklevoss’un söylediği gibi “hala ilk vuruştayız.”

Ancak Apple’ı geçmek, bu anlatıyı sorgulayabilecek büyük bir mesele gibi geliyor. Bununla birlikte, hikayenin başka bir yanı da olabilir.

Apple’ın piyasa değerini aşmak gerçekten etkileyici bir dönüm noktası olsa da, bunun sadece bir şirket olduğunu belirtmekte fayda var. Evet, göründüğü kadarıyla en büyüğü, ama sadece biri.

Microsoft, Saudi Aramco, Amazon ve Google’ı da içeren bu metriğe göre ilk beş şirketin toplam pazar değeri 9,3 trilyon doların üzerinde. Ayrıca, altının tahmini piyasa değeri 11 trilyon doların üzerindedir.

Yani kripto para piyasasını bir şekilde bu şirketlerle veya sadece altınla karşılaştırabilirsek, o zaman anlaşılması gereken piyasaya girmek için hala vakit olduğudur.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here