Home Bitcoin (BTC) Haberleri Kendini Satoshi Nakamato İlan Eden Craig Wright’tan Bitcoin Geliştiricilerine Dava Açtı

Kendini Satoshi Nakamato İlan Eden Craig Wright’tan Bitcoin Geliştiricilerine Dava Açtı

0
Kendini Satoshi Nakamato İlan Eden Craig Wright’tan Bitcoin Geliştiricilerine Dava Açtı

Craig Wright, Bitcoin geliştiricilerine, bilgisayarından çalındığı iddia edilen 5 milyar dolarlık BTC’ye erişim sağlamalarını talep ederek dava açtı.

Kendi kendini Satoshi Nakamoto olarak ilan eden, Craig Wright, kripto para birimi endüstrisinde bir başka dava daha açtı.

Bu sefer, BTC, BCH, BSV ve BCH ABC’nin geliştiricilerini hedef alarak, kişisel bilgisayarından çalınan yaklaşık 5 milyar dolar değerinde BTC’ye erişim sağlamalarını istedi.

CSW, Hacklendiğinden BTC Geliştiricilerine Dava Açtı

Wright, Bitcoin’ni yaratan kişi olduğunu idda ediyor – Satoshi Nakamoto. Kesin bir kanıtı olmayan bu idda, kripto para birimi alanının temsilcilerine karşı açtığı en son davasında kendisini temsil edecek en son hukuk firması tarafından bir kez daha vurgulandı.

İngiltere merkezli bir dava hukuku firması olan Ontier, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin Cash ABC (BCH ABC) geliştiricilerini bilgilendirdiğini iddia eden bir basın bülteni yayınladı.

Bu “çığır açan yasal işlemler” ile firma, ana intifa hakkı sahibi Craig Wright olan Seyşeller merkezli bir şirket olan Tulip Trading Limited (TTL) adına hareket ediyor. En hafif tabirle, davanın niteliği biraz tartışmalı.

Şubat 2020’de Dr. Wright’ın kişisel bilgisayarı bilinmeyen kişiler tarafından hacklendi ve önemli miktarlarda TTL’ye ait Bitcoin içeren iki adrese şifrelenmiş özel anahtarlar çalındı.

Bu varlıklar TTL’ye aittir. Hırsızlık, Güney Doğu İngiltere Bölgesel Organize Suç Birimi Siber Suçlar bölümü tarafından devam eden bir soruşturmanın konusudur. “

Sonuç olarak dava, geliştiricilerin “Bitcoin sahiplerine sahip oldukları yüksek güç ve kontrol seviyesinin bir sonucu olarak İngiliz yasalarına göre hem haksız hem de güvene dayalı görevleri borçlu oldukları gerekçesiyle TTL’nin Bitcoin’e yeniden erişim ve kontrolünü yeniden kazanmasını sağlamalarını istedi. kendi blok zincirleri üzerinden. “

Tahminlerine göre, çalınan BTC‘lerin değeri 3,5 milyar sterlin veya yaklaşık 5 milyar dolar.

Bitcoin Geliştiricilerinden Kodla Takip Edilmesini İstiyor

Ontier’in ortaklarından Paul Ferguson, BTC’nin sözde yaratıcısı Wright’ın “Bitcoin’in her zaman mevcut yasalar çerçevesinde çalışmasını amaçladığını” söyledi.

Dahası, Bitcoin geliştiricilerinin, varlıklarının “hak sahibinin kontrolünü yeniden kazanmasını sağlamak” için kodu yerleştirme gücüne ve yükümlülüğüne sahip olduğuna inanıyor.

Ferguson, Wright’ın davası başarılı olursa, benzer konumdaki diğerleri de aynı şeyi yapabilir, diye ekledi.

Craig Wright, kripto endüstrisi temsilcilerine karşı dava açmaya yabancı değil. Bir öncekinde avukatları , topluluktan oldukça olumsuz tepkiler alan BTC teknik incelemesini kaldırması için Bitcoin ile ilgili iki web sitesi talep etti .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here