Home Bitcoin (BTC) Haberleri JPMorgan Tarafından Özel Müşterilere Bitcoin Fonu Başlatılacağı Bildirildi

JPMorgan Tarafından Özel Müşterilere Bitcoin Fonu Başlatılacağı Bildirildi

0
JPMorgan Tarafından Özel Müşterilere Bitcoin Fonu Başlatılacağı Bildirildi

JPMorgan Chase & Co, CEO’sunun Bitcoin “dolandırıcılık” olarak adlandırmasından birkaç yıl sonra U dönüşünü tamamladı. Amerika’nın en büyük bankası, dijital varlık finans firması NYDIG’in emanetçi olarak hizmet vereceği bir Bitcoin fonu başlatmayı düşünüyor.

CoinDesk, konuya aşina olan insanlara atıfta bulunarak, bugün erken saatlerde JPMorgan’ın yakında aktif olarak yönetilen bir bitcoin fonu yayınlamayı planladığını bildirdi .

Kapsama göre, kendisini “bitcoin’e adanmış bir finansal hizmetler firması” olarak tanımlayan New York Digital Investment Group (NYDIG), fonun sorumlusu olacak.

Wall Street devi, yenilikçi BTC odaklı ürününü yalnızca özel müşterilere sunmayı planlıyor.

JPM gerçekten bir bitcoin fonu yayınlamaya devam ederse, bu, kurumun kripto para birimi endüstrisine bağlı ikinci girişimi olacaktır. Bu yılın başlarında banka , yatırımcıların bir borçlanma aracı aracılığıyla Square ve MicroStrategy gibi kripto ile ilgili kamu şirketlerine maruz kalmalarını sağlamak için bir yönerge yayınladı .

Daha yakın zamanlarda, JPMorgan analistleri , varlığın oynaklığı zamanla azaldıkça bankalardan Bitcoin’e artan ilgiyi gördü .

Bununla birlikte, Bitcoin üzerine yukarıda bahsedilen olumlu yaklaşımın çok öncesinde, banka ve özellikle CEO’sunun son derece kritik olduğunu belirtmekte fayda var.

Jamie Dimon , bitcoin’i bir “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi, bunun “lale soğanlarından daha kötü” olduğunu söyledi, “iyi bitmeyecek” tahmininde bulundu ve “biri öldürülecek” sonucuna vardı.

Dahası, yürütme, herhangi bir banka çalışanını bitcoin ticareti yapan olursa “bir saniyede işten atma” tehdidinde bulundu. Bunu biraz tartışmalı iki sebeple haklı çıkardı: “Bu bizim kurallarımıza aykırı ve aptalca.”

Daha sonra sert sözleri için özür dilemesine rağmen Dimon, 2020’de Bitcoin’in sadece onun alanı olmadığını iddia etti .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here