JPMorgan Konuştu: BTC Volatilitesi Azaldıkça Bankaların İştahıda Artıyor

JP Morgan ve Chase and Co. analistleri, Bitcoin‘in oynaklığının son aylarda düştü ve bu büyük bankaların girişini işaret gösterebileceğini söyledi.

JP Morgan Chase & Co.’dan araştırmacıları büyük bankacılık kuruluşları ve kurumsal yatırımcıların yakında bitcoin talebini canlandırabilecekleri düşüncesindeler.

BTC’nin Oynaklığı Kurumlar İçin Çok Önemli

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki dev ABD çokuluslu yatırım bankalarını temsil eden analistler, son zamanlarda BTC ile ilgili çeşitli hususları bildirmekle giderek daha fazla ilgileniyorlar. Bazıları bitcoin’in altına karşı performansını içerirken, diğerleri kripto para biriminin yüksek volatilitesini vurguladı.

Bununla birlikte, araştırmacılar , geçmişte bir günde çift haneli yüzdelere gidebilecek önemli dalgalanmalar nedeniyle varlığı patlattılar . Şimdi, Bitcoin’in son zamanlarda sakinleştiğini kabul ettiler, bu da bankaların girişini ve kurumların yeniden girişini işaret edebilir.

“Bitcoin dalgalanma normalleşmesinin bu geçici işaretleri cesaret vericidir. Bize göre, Bitcoin dalgalanmasının buradan olası bir normalleşmesi muhtemelen kurumsal ilginin ileriye dönük olarak canlandırılmasına yardımcı olacaktır. ” 

BLOOMBERG TARAFINDAN ALINTILANAN BİR RAPOR BÖLÜMÜ .

Şimdiye kadarki ilk kripto varlığı için üç aylık volatilitenin Şubat ayında % 90’ı aştıktan sonra % 86’ya düştüğünü belirttiler. Ayrıca, altı aylık gerçekleşen dalgalanma da kabaca% 73’e geriledi.

Bu nedenle, son derece değişken varlıklardan uzak durma eğiliminde olan kurumlar ve daha doğrusu bankacılık kuruluşları, kripto para birimi alanına ısınıyor olabilir.

Bankalar Gerçekten BTC Vagonunda Atlıyor mu?

BlackRock ve MassMutual gibi ABD merkezli kurumlar son aylarda BTC ile uğraşırken, Amerikan bankaları biraz mesafeli davrandılar. Goldman Sachs gibi bazıları, BTC’nin değerlerini açıkça görmezden geliyordu.

Ancak, belki Morgan Stanley liderliğindeki gelgitler değişiyor. İki aylık bir süre içinde banka, kurumsal müşterilerinin BTC’yi üç fon aracılığıyla satın almalarını sağladı, bildirildiğine göre kripto borsası Bithumb’da bir hisse almayı planladı ve fonlarının 12’si için % 25’e kadar BTC’ye alma başvurusunda bulundu .

Goldman, sadece birkaç ay önce, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olmadığını söyledi ve tüm sektörü açıkça eleştirdi. Yine de dev banka, SEC’e bir BTC ETF’si için başvuruda bulundu ve bu yılın sonlarında varlık yönetimi müşterilerine bitcoin hizmetleri başlatma planlarını açıkladı .

JPM’nin, CEO olarak BTC ile tartışmalı bir geçmişi vardı, Jamie Dimon, birkaç yıl önce kamuoyundan özür dilemeden önce varlığa “dolandırıcılık” dedi. Şimdi JPMorgan, kripto odaklı halka açık şirketler için bir teşhir sepeti başlatacağını söyledi .

Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon’un da BTC saklama hizmetlerini yayınlayarak kripto yanlısı bir yaklaşım sergilediğini belirtmekte fayda var.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

119BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,070TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
35,582.00 $
35,582.00 $
0.84%
ethereumEthereum
2,453.23 $
2,453.23 $
0.49%
tetherTether
0.994735 $
0.994735 $
0.44%
binance-coinBinance Coin
372.10 $
372.10 $
1.4%
usd-coinUSD Coin
0.999255 $
0.999255 $
0.08%
cardanoCardano
1.08 $
1.08 $
0.27%
xrpXRP
0.610752 $
0.610752 $
1.04%
solanaSolana
92.39 $
92.39 $
4.06%
terra-lunaTerra
66.99 $
66.99 $
1.8%
polkadotPolkadot
17.91 $
17.91 $
3.12%

Benzer Haberler