Home Bitcoin (BTC) Haberleri JPMorgan Konuştu: BTC Volatilitesi Azaldıkça Bankaların İştahıda Artıyor

JPMorgan Konuştu: BTC Volatilitesi Azaldıkça Bankaların İştahıda Artıyor

0
JPMorgan Konuştu: BTC Volatilitesi Azaldıkça Bankaların İştahıda Artıyor

JP Morgan ve Chase and Co. analistleri, Bitcoin‘in oynaklığının son aylarda düştü ve bu büyük bankaların girişini işaret gösterebileceğini söyledi.

JP Morgan Chase & Co.’dan araştırmacıları büyük bankacılık kuruluşları ve kurumsal yatırımcıların yakında bitcoin talebini canlandırabilecekleri düşüncesindeler.

BTC’nin Oynaklığı Kurumlar İçin Çok Önemli

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki dev ABD çokuluslu yatırım bankalarını temsil eden analistler, son zamanlarda BTC ile ilgili çeşitli hususları bildirmekle giderek daha fazla ilgileniyorlar. Bazıları bitcoin’in altına karşı performansını içerirken, diğerleri kripto para biriminin yüksek volatilitesini vurguladı.

Bununla birlikte, araştırmacılar , geçmişte bir günde çift haneli yüzdelere gidebilecek önemli dalgalanmalar nedeniyle varlığı patlattılar . Şimdi, Bitcoin’in son zamanlarda sakinleştiğini kabul ettiler, bu da bankaların girişini ve kurumların yeniden girişini işaret edebilir.

“Bitcoin dalgalanma normalleşmesinin bu geçici işaretleri cesaret vericidir. Bize göre, Bitcoin dalgalanmasının buradan olası bir normalleşmesi muhtemelen kurumsal ilginin ileriye dönük olarak canlandırılmasına yardımcı olacaktır. ”

BLOOMBERG TARAFINDAN ALINTILANAN BİR RAPOR BÖLÜMÜ .

Şimdiye kadarki ilk kripto varlığı için üç aylık volatilitenin Şubat ayında % 90’ı aştıktan sonra % 86’ya düştüğünü belirttiler. Ayrıca, altı aylık gerçekleşen dalgalanma da kabaca% 73’e geriledi.

Bu nedenle, son derece değişken varlıklardan uzak durma eğiliminde olan kurumlar ve daha doğrusu bankacılık kuruluşları, kripto para birimi alanına ısınıyor olabilir.

Bankalar Gerçekten BTC Vagonunda Atlıyor mu?

BlackRock ve MassMutual gibi ABD merkezli kurumlar son aylarda BTC ile uğraşırken, Amerikan bankaları biraz mesafeli davrandılar. Goldman Sachs gibi bazıları, BTC’nin değerlerini açıkça görmezden geliyordu.

Ancak, belki Morgan Stanley liderliğindeki gelgitler değişiyor. İki aylık bir süre içinde banka, kurumsal müşterilerinin BTC’yi üç fon aracılığıyla satın almalarını sağladı, bildirildiğine göre kripto borsası Bithumb’da bir hisse almayı planladı ve fonlarının 12’si için % 25’e kadar BTC’ye alma başvurusunda bulundu .

Goldman, sadece birkaç ay önce, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olmadığını söyledi ve tüm sektörü açıkça eleştirdi. Yine de dev banka, SEC’e bir BTC ETF’si için başvuruda bulundu ve bu yılın sonlarında varlık yönetimi müşterilerine bitcoin hizmetleri başlatma planlarını açıkladı .

JPM’nin, CEO olarak BTC ile tartışmalı bir geçmişi vardı, Jamie Dimon, birkaç yıl önce kamuoyundan özür dilemeden önce varlığa “dolandırıcılık” dedi. Şimdi JPMorgan, kripto odaklı halka açık şirketler için bir teşhir sepeti başlatacağını söyledi .

Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon’un da BTC saklama hizmetlerini yayınlayarak kripto yanlısı bir yaklaşım sergilediğini belirtmekte fayda var.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here