Home Bitcoin (BTC) Haberleri JPMorgan Analistleri: Bitcoin Balon Bölgesinde Olabilir

JPMorgan Analistleri: Bitcoin Balon Bölgesinde Olabilir

0
JPMorgan Analistleri: Bitcoin Balon Bölgesinde Olabilir

JPM analistleri, BTC için olası bir fiyat düzeltmesi uyarısında bulunurken, varlığın oynaklığının hisse senetlerine karşı güvenilir bir koruma olmasını engellediğini iddia etti.

JPMorgan Chase & Co stratejistleri, BTC fiyatının, tahmin edilen piyasa değerlerinden önemli ölçüde daha yüksek olduğu için balon bölgesinde olabileceği konusunda uyardılar.

Dahası, analistler, Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin hisse senetlerine karşı bir koruma işlevi görmediğine inanıyor.

JPM’nin Swinging BTC Görüşü

JPM, aylarca BTC’de biraz olumlu olduktan sonra, varlığın hızla artan talep nedeniyle altının pazar payının bir kısmını aldığını iddia ederek , JPM kripto para birimindeki ayarını değiştirdi.

İlk olarak, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler, Bitcoin‘in rekor kıran rallisinin sürdürülebilirliğini sorguladılar ve bu haftanın başlarında, varlığın volatilitesinin daha da yükselmesini engellediğini iddia ettiler.

Daha yakın tarihli bir bitcoin değerlendirmesi sırasında, analistler kripto para biriminin rezil oynaklığına bir kez daha değindi .

Varlıktan gelen çift haneli fiyat dalgalanmalarının onu bir “ekonomik yan gösteriye” ve hisse senetlerindeki olası düşüşe karşı zayıf bir korumaya dönüştürdüğünü iddia ettiler.

“Kripto varlıkları, hisse senetlerindeki büyük düşüşler için en zayıf koruma olarak sıralanmaya devam ediyor ve üretim maliyetlerinin çok üzerinde fiyatlarda şüpheli çeşitlendirme faydaları varken, kripto sahipliği yaygınlaştıkça döngüsel varlıklarla korelasyonlar artıyor.”

Bitcoin Adil Değerinin Çok Üzerinde İşlem Görüyor

JPM’nin stratejistleri, BTC’nin kesin gerçeğe uygun değerini verememiş olsalar da, kripto para biriminin bu seviyenin oldukça üzerinde olduğunu iddia ettiler.

Bu nedenle, varlığın bir balon halinde olduğunu ve yakında trendini tersine çevirip sert bir düzeltmeye gidebileceğini söyleyerek Deutsche Bank’a katıldılar .

Daha önce, onlar firma inananlar Bitcoin fiyatı sürece Graycale Bitcoin Güven için talep vardı artmaya devam edebilir.

Ancak, analizlerine göre, GBTC’ye artan talep ve Tesla gibi büyük isimlerin girişi bile kripto para birimini yukarı çekemeyecek gibi görünüyor.

JPM’nin görüşünün aksine Rick Rieder geliyor . Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un genel müdürü, geçtiğimiz günlerde kurumun portföyünü çeşitlendirmek için olası bir seçenek olarak Bitcoin’e “biraz daldığını” söyledi.

BlackRock’un çok fazla paraya sahip olduğunu çünkü geleneksel hedge’lerin bu durumlarda işe yaramadığını iddia etti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here