Home Bitcoin (BTC) Haberleri JP Morgan Analistleri Uyarıyor Bitcoin ETF Onayı Düşüşe Neden Olabilir

JP Morgan Analistleri Uyarıyor Bitcoin ETF Onayı Düşüşe Neden Olabilir

0
JP Morgan Analistleri Uyarıyor Bitcoin ETF Onayı Düşüşe Neden Olabilir

JP Morgan’ın analistleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onayladığını söylüyor. Analistler, SEC’in yeni liderlik altında bir Bitcoin ETF’yi onaylama olasılığı etrafında iyimserlik olduğunu söylüyor.

SEC Bitcoin ETF Onayı Negatif Olabilir

JP Morgan Cuma günü SEC onaylı bir bitcoin ETF’nin bitcoin piyasası üzerindeki etkisini tartışan bir rapor yayınladı. Analistler, ” SEC’in bu yıl ABD’de bir bitcoin ETF’yi onaylaması konusundaki iyimserlik, SEC liderlik değişiklikleri beklentisiyle arttı ” diye yazdı:

Bu yıl ABD’de bir Bitcoin ETF’nin onaylanması, yakın vadede Bitcoin için muhtemelen olumsuz olacaktır.

Stratejist Nikolaos Panigirtzoglou’nun da aralarında bulunduğu analistler, neden olumsuz bir görünüm öngördüklerini açıklamaya başladılar.

“Bunun nedeni, ABD’de Bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesiyle Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) priminin NAV’a [net varlık değeri] olan potansiyel bir düşüşü ve bu da şu anda bu primi paraya dönüştürmek için yerleştirilmiş GBTC yatırımlarının büyük bir bölümünü çözecektir.”

“Bazı kurumsal yatırımcılar muhtemelen geçen yılın ikinci yarısında GBTC’ye (NAV’da) abone oldular ve 6 milyon kilit açma süresinden sonra satış yapmak niyetindeydiler…

6 milyon kilitsiz dönem sona erdiğinden, bu kurumsal yatırımcılardan bazıları bu süre zarfında GBTC satabilir. primden para kazanmak için 2021’in ilk yarısı. Gerçekleşirse, bu satış baskısı GBTC primleri üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturacaktır. “

JP Morgan analistleri, bir bitcoin ETF’nin kurumsal yatırımcılar için GBTC’ye alternatif bir yatırım aracı sağlayacağını vurgulayarak şu sonuca vardı:

Bir dizi GBTC çıkışı ve priminin düşmesi, GBTC’nin akışı ve sinyal önemi göz önüne alındığında, muhtemelen bitcoin için olumsuz kısa vadeli etkilere sahip olacaktır.

Bununla birlikte, JP Morgan’ın analistleri, raporlarında ABD’de bir Bitcoin ETF’nin onaylanmasının uzun vadede Bitcoin için olumlu olacağını kabul ettiler.

Twitter’daki pek çok kişi, JP Morgan’ın analistlerinin SEC onaylı bir bitcoin ETF’nin sektör için olumsuz olacağı değerlendirmesine katılmıyor. Vaneck’in dijital varlıklar stratejisi direktörü Gabor Gurbacs, “Kurumlar bir bitcoin ETF istiyor” tweet’ledi . Şirketi yakın zamanda SEC’e bir bitcoin ETF’si için bir teklif sundu.

Gurbacs, “Bir bitcoin ETF’nin, bitcoin’e ve geleneksel finans piyasalarına birçok yapısal fayda sağlayabileceğine inanıyorum.” Vaneck direktörü, JP Morgan analistlerinin görüşüne zıt bir şekilde, “Bir bitcoin ETF’sinin onaylanması, hem yakın hem de uzun vadede Bitcoin için olumlu olacaktır” diye yazdı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here