JP Morgan Analisti 3 Neden İle Bitcoin’in Portföyde Bulunması Gerektiğini Söyledi

JP Morgan, yatırımcıların yatırım portföylerine bitcoin eklemesi için üç temel nedeni özetledi. S cryptocurrencies için merkezi tahsisleri “nedeniyle yüksek getiri ve ılımlı korelasyonlar portföy verimliliğini artırmak,” olur JPMorgan analisti açıkladı.

JP Morgan, Bitcoin ile Hedging Avantajlarını Görüyor

JPMorgan geçen hafta “Çok varlıklı portföyler için kripto para birimlerinin neler yapıp yapmadığını” başlıklı bir rapor yayınladı. Firmanın Varlıklar Arası Strateji bölümü başkanı John Normand tarafından yayınlanan rapor, kripto para birimlerinin portföy çeşitlendirmesi için kullanımını araştırıyor.

Birincisi, rapor, 1970’lerde altın, 1980’lerde Japon hisse senetleri, 1990’larda ABD teknoloji hisse senetleri, Çin hisse senetleri gibi “Bitcoin’in sık sık karşılaştırıldığı, sahip olması gereken herhangi bir varlığın şimdiye kadarki en hızlı fiyat takdirini elde ettiğini” kabul ediyor. 2000’lerde, 2000’lerde emtia ve 2010’larda FANG hisse senetleri.

Analist, Bitcoin’in oldukça değişken olduğuna dikkat çekerken, varsayımsal olarak şu soruyu sordu: “Neden alışılmadık ve yüksek volatiliteli bir hedge düşünmeye zahmet edelim?” Daha sonra üç neden vererek kendi sorusuna cevap verdi.

İlk olarak, “Öz sermaye ve kredi değerlemeleri, çok genç bir iş döngüsü için rekor düzeyde zengin görünüyor”, rapor ayrıntıları. İkinci olarak, “DM tahvilleri gibi geleneksel korumalar, ABD 10Y oranları% 1’e yaklaştığında zar zor sigorta işlevi görüyor.” Raporda, DM tahvil getirilerinin Japonya ve Avrupa’da negatif seviyelere, ABD’de% 1’e düşmesinin yatırımcıları alternatif yatırımlara odaklanmaya zorladığını vurguluyor.

Üçüncü neden, JPMorgan analistinin “geleneksel finansal kanalların dışında çalışan bir varlığı tercih edebileceğine” inandığı “henüz görülmemiş şoklar (maddi olarak daha yüksek enflasyon, ekonomik olarak zayıflatan siber saldırılar veya iklim felaketleri)” ile ilgilidir. Örneğin, Normand geçen yıl olağanüstü bir parasal ve mali teşvikten bahsetti ve bu da portföyün bir makro veya politika şokuna karşı savunmasızlığı konusunda genel endişeler yarattı.

JPM analisti ayrıca, “kripto sahipliğinin yaygınlaştırılmasının döngüsel varlıklarla korelasyonları artırdığını ve potansiyel olarak onları sigortadan kaldıraca dönüştürdüğünü” iddia etti. Bununla birlikte, uzun vadeli portföy verimliliği için şunları kaydetti:

Kripto para birimlerine küçük (% 2’ye kadar) tahsisler, yüksek getiri ve orta dereceli korelasyonlar nedeniyle portföy verimliliğini artırmaya devam ediyor.

Daha kısa vadeli çeşitlendirmeye gelince, Normand şunları yazdı: “Kripto varlıkları, özellikle aradıkları dolar gibi fiat para birimlerine göre, küresel hisse senetlerindeki büyük düşüşler için en zayıf koruma olarak sıralanmaya devam ediyor. yerinden etmek. ” Ayrıca şu sözleri aktarıldı:

Kripto, akut piyasa stresi dönemlerinde en az güvenilir hedge olmaya devam ediyor.

Bu arada, başka bir JPMorgan analisti, kripto para birimi ile altın arasındaki rekabet kızıştıkça bitcoin fiyatının 146 bin dolara ulaşacağını tahmin etti . Bu ayın başlarında, JP Morgan, bu yıl bir bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının fiyat düşüşüne neden olabileceğini söyledi . Bununla birlikte, firma küresel kurumsal yatırımcılardan Bitcoin için 600 milyar dolar talep görüyor .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

120BeğenenlerBeğen
48TakipçilerTakip Et
1,192TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
37,589.00 $
37,589.00 $
4.74%
ethereumEthereum
2,439.56 $
2,439.56 $
0.74%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.15%
binance-coinBinance Coin
353.59 $
353.59 $
1.76%
cardanoCardano
1.50 $
1.50 $
1.45%
dogecoinDogecoin
0.319179 $
0.319179 $
0.66%
xrpXRP
0.865918 $
0.865918 $
3.04%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.06%
polkadotPolkadot
21.32 $
21.32 $
1.8%
uniswapUniswap
22.12 $
22.12 $
1.83%

Benzer Haberler