İsrail’li Varlık Yöneticisi, 100 Milyon Değerinde Bitcoin Almak İçin Grayscale Sistemini Kullandı

0
23

Büyük bir İsrail varlık yöneticisi olan Altshuler Shaham, 2020’nin sonlarında Bitcoin’den büyük ölçüde kar edebilmek için Grayscale hizmetlerini kullandı.

Bitcoin‘e para aktaran uluslararası şirketlerin girişimi, İsrail varlık yöneticisi Altshuler Shaham karşısında başka bir temsilciye sahip. Şirket, 2020’nin ikinci yarısında Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla birincil kripto para biriminde 100 milyon dolar ayırdı.

İsrail Varlık Yöneticisinden BTC’ye 100 Milyon Dolar

1990 senesinde kurulan Altshuler Shaham 2020 senesinde 50 milyar dolar üzerinde AUM(Assets under management) ile en büyük yatırım devleri arasında yer almaktaydı. Yayınlanan yerel bir rapora göre firma geçen yılın sonunda Bitcoin için büyük miktarda yatırım yaptı.

Şirketin, dünyanın en büyük BTC fonu olan Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla yaklaşık 100 milyon dolar yatırım yaptığı yazıyor. Haber, bir İsrail kurumsal örgütünün kripto para birimine para yatırdığını ilk kez kamuya açıkladığı bilgisini verdi.

CEO’nun eşi Gilad Altshuler, Bitcoinlerin geçen yılın ortasında 21.000$ maliyetli olduğunu bildirdi. Bitcoin şuan 55.000 seviyelerinde işlem görüyorken büyük yatırım %160 değer kazanmış durumda.

Bitcoin’e Para Yatırma ABD Şirketlerine Has Bir Şey Değil

İsrailli bir kurumun Bitcoin’e para yatırdığı haberi kripto para sektörü için zorlayıcı bir vakitte geldi. 2020 yazından bu yana bir çok şirket ( MicroStrategy, MassMutual, Square ve Tesla…) Bitcoin satın aldılar.

Fakat bu şirketlerin hepsinin bir ortak noktası vardı. Hepsi ABD merkezli kuruluşlardı. Bu girişim Bitcoin’in artık uluslararası bütün ülkelerde saygı görmeye başladığını gösteriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz