Home Bitcoin (BTC) Haberleri İnternet veya Uydu Olmadan Bitcoin Göndermek Artık Hayal Değil Gerçek Oldu

İnternet veya Uydu Olmadan Bitcoin Göndermek Artık Hayal Değil Gerçek Oldu

0
İnternet veya Uydu Olmadan Bitcoin Göndermek Artık Hayal Değil Gerçek Oldu

Kripto para piyasasına yeni girmiş veya daha önceden girmiş olsak bile aklımızdan geçen bir soru vardır. Ya internet olmazsa elimizdeki Bitcoin’ler ne olacak? Herkes bu soruyu mutlaka sormuştur. Günümüz teknolojisi ile artık internetsiz veya uydusuz Bitcoin göndermek hayal ötesine geçip gerçek oldu.

Yakın zamanda yapılan bir deneyde, Bitcoin (BTC) yüksek frekanslı radyo kullanarak ve kar fırtınası yoluyla yani internetsiz veya uydu bağlantısı olmadan göndermek artık mümkün.

Hükümet müdahalesi ve gözetim korkusu nedeniyle, geliştiriciler Bitcoin’i interneti veya uyduyu kullanmadan uluslararası olarak göndermeye çalışıyorlar. Bilgiler, donanım ve yazılım yaratıcısı Rodolfo Novak tarafından Twitter’da yayınlandı .

Yüksek Frekanslı Radyo Yoluyla Gönderilen Bitcoin

İnternet kullanmadan Bitcoin transfer etmek için birkaç test yapıldı. Örneğin, örgü ağlar ve uydu üzerinden aktarım yapmak mümkündü. İnterneti kapatan bir ülke olsa bile bireylerin Bitcoin ağına bağlanmasına izin vereceği için bu oldukça önemli bir gelişmedir.

Bu deney Novak, WSPR / FT8 (amatör radyo) kullanarak kimin Bitcoin almak istediğini sorduğunda başladı.

Uygun bir aday, bir SDR ve bir anten kullanarak yorumu yanıtladı. JS8Call adlı uygulamayı kullanarak Novak, Toronto, Kanada’dan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Michigan’a bir bitcoin işlemi gönderdi .

Bilgisayar bilimcisi ve kriptograf Nick Szabo bu konuda çok heyecanlı görünüyordu. Twitter’da Bitcoin’in internet veya uydu olmadan ulusal sınırlar üzerinden gönderildiğini, ancak sadece doğanın iyonosferini kullanarak gönderildiğini yazdı.

Kötü yapılandırılmış bir beyin cüzdanıyla ilgili bazı güvenlik sorunları olsa da, bu, sınır ötesi Bitcoin işlemlerini çevrimdışı (internetsiz) göndermenin harika bir yoludur. Beyin cüzdanları, kullanıcıların sanal para birimlerini almalarına izin veren, ancak tohum ifadesini sadece kullanıcıların kafalarında saklayan kripto para cüzdanlarıdır.

Bitcoin dahil sanal para birimlerine karşı çıkan birkaç ülke var. Bu ülkelerden ikisi Venezuela ve Çin’dir . Yüksek frekanslı (HF / HAM) radyo kullanmak bu alandaki bir yeniliktir.

Sanal para birimleri ile işlem yapmak için bu yöntemleri asla kullanmasak da, işe yaradıklarını bilmek çok olumlu. Gelecekte, bazı ülkelerdeki bazı kullanıcılar veya bireyler, bağlantılarını sürdürmek için bu yöntemi kullanmak zorunda kalabilir.

Bazı haberlere göre , Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkeye internet bağlantısını kesmesini emretti.

Amaç, ekonomilerinin internete bağlanmadan nasıl ayakta kalabileceğini kontrol etmektir. Bu, ülkelerin siber uzay ile bağlantılarıyla neler yapabileceğinin açık bir örneğidir.

Savaş olması durumunda Rusya ve diğer ülkeler internetten kopmaya hazırlıklı olmalıdır. Bu nedenle, Bitcoin’in işlem yapmak için yeni yollar bulması gerekecektir.

Bitcoin’i internet bağlantısı veya hücresel ağ olmadan göndermenin başka bir yolu da bir TxTenna cihazı kullanmaktır.

İşlem tamamen çevrimdışı çalışmasa da, Bitcoin’i çevrimdışı göndermek için güvenli bir yol sunar.

Kullanıcılar, goTenna ağ ağına ve Samourai Cüzdanına güvenmek zorundadır. Ağ düğümleri işlemi bir TxTenna internet bağlantısı bulunana kadar alır. Bu, işlemin Bitcoin ağına gönderildiği zamandır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here