İnternet veya Uydu Olmadan Bitcoin Göndermek Artık Hayal Değil Gerçek Oldu

Kripto para piyasasına yeni girmiş veya daha önceden girmiş olsak bile aklımızdan geçen bir soru vardır. Ya internet olmazsa elimizdeki Bitcoin’ler ne olacak? Herkes bu soruyu mutlaka sormuştur. Günümüz teknolojisi ile artık internetsiz veya uydusuz Bitcoin göndermek hayal ötesine geçip gerçek oldu.

Yakın zamanda yapılan bir deneyde, Bitcoin (BTC) yüksek frekanslı radyo kullanarak ve kar fırtınası yoluyla yani internetsiz veya uydu bağlantısı olmadan göndermek artık mümkün. 

Hükümet müdahalesi ve gözetim korkusu nedeniyle, geliştiriciler Bitcoin’i interneti veya uyduyu kullanmadan uluslararası olarak göndermeye çalışıyorlar. Bilgiler, donanım ve yazılım yaratıcısı Rodolfo Novak tarafından Twitter’da yayınlandı .

Yüksek Frekanslı Radyo Yoluyla Gönderilen Bitcoin

İnternet kullanmadan Bitcoin transfer etmek için birkaç test yapıldı. Örneğin, örgü ağlar ve uydu üzerinden aktarım yapmak mümkündü. İnterneti kapatan bir ülke olsa bile bireylerin Bitcoin ağına bağlanmasına izin vereceği için bu oldukça önemli bir gelişmedir.

Bu deney Novak, WSPR / FT8 (amatör radyo) kullanarak kimin Bitcoin almak istediğini sorduğunda başladı. 

Uygun bir aday, bir SDR ve bir anten kullanarak yorumu yanıtladı. JS8Call adlı uygulamayı kullanarak Novak, Toronto, Kanada’dan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Michigan’a bir bitcoin işlemi gönderdi .

Bilgisayar bilimcisi ve kriptograf Nick Szabo bu konuda çok heyecanlı görünüyordu. Twitter’da Bitcoin’in internet veya uydu olmadan ulusal sınırlar üzerinden gönderildiğini, ancak sadece doğanın iyonosferini kullanarak gönderildiğini yazdı.

Kötü yapılandırılmış bir beyin cüzdanıyla ilgili bazı güvenlik sorunları olsa da, bu, sınır ötesi Bitcoin işlemlerini çevrimdışı (internetsiz) göndermenin harika bir yoludur. Beyin cüzdanları, kullanıcıların sanal para birimlerini almalarına izin veren, ancak tohum ifadesini sadece kullanıcıların kafalarında saklayan kripto para cüzdanlarıdır.

Bitcoin dahil sanal para birimlerine karşı çıkan birkaç ülke var. Bu ülkelerden ikisi Venezuela ve Çin’dir . Yüksek frekanslı (HF / HAM) radyo kullanmak bu alandaki bir yeniliktir. 

Sanal para birimleri ile işlem yapmak için bu yöntemleri asla kullanmasak da, işe yaradıklarını bilmek çok olumlu. Gelecekte, bazı ülkelerdeki bazı kullanıcılar veya bireyler, bağlantılarını sürdürmek için bu yöntemi kullanmak zorunda kalabilir.

Bazı haberlere göre , Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkeye internet bağlantısını kesmesini emretti. 

Amaç, ekonomilerinin internete bağlanmadan nasıl ayakta kalabileceğini kontrol etmektir. Bu, ülkelerin siber uzay ile bağlantılarıyla neler yapabileceğinin açık bir örneğidir.

Savaş olması durumunda Rusya ve diğer ülkeler internetten kopmaya hazırlıklı olmalıdır. Bu nedenle, Bitcoin’in işlem yapmak için yeni yollar bulması gerekecektir.

Bitcoin’i internet bağlantısı veya hücresel ağ olmadan göndermenin başka bir yolu da bir TxTenna cihazı kullanmaktır. 

İşlem tamamen çevrimdışı çalışmasa da, Bitcoin’i çevrimdışı göndermek için güvenli bir yol sunar. 

Kullanıcılar, goTenna ağ ağına ve Samourai Cüzdanına güvenmek zorundadır. Ağ düğümleri işlemi bir TxTenna internet bağlantısı bulunana kadar alır. Bu, işlemin Bitcoin ağına gönderildiği zamandır.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
29,998.00 $
29,998.00 $
1.03%
ethereumEthereum
2,032.24 $
2,032.24 $
2.62%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.11%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.1%
binance-coinBNB
299.02 $
299.02 $
1.15%
xrpXRP
0.420936 $
0.420936 $
2.94%
cardanoCardano
0.565783 $
0.565783 $
0.75%
solanaSolana
53.98 $
53.98 $
0.45%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.28%
polkadotPolkadot
10.90 $
10.90 $
2.75%

Benzer Haberler

/