Home Bitcoin (BTC) Haberleri İngiltere’den Yeni Hamle Bitcoin Yasağımı Geliyor?

İngiltere’den Yeni Hamle Bitcoin Yasağımı Geliyor?

1
İngiltere’den Yeni Hamle Bitcoin Yasağımı Geliyor?
  • Neil F.Liversidge, İngiltere’deki kripto işlemlerini sona erdirmek için imza kampanyası başlattı.
  • Dilekçe, Parlamento yayınlanmadan önce 100.000 imza gerektirir.

Birleşik Krallık’taki bağımsız bir finansal çözüm firması olan West Riding Personal Financial Solutions Ltd’nin genel müdürü Neil F.Liversidge, ülkedeki Bitcoin ve diğer kripto para işlemlerini yasaklamak için bir dilekçe verdi.

Dilekçede, kriptoların özünde hiçbir değeri olmadığını ve çoğunlukla suç amaçlı kullanıldıklarından toplumu potansiyel olarak istikrarsızlaştırabileceğini iddia ediyor. Bitcoin yasağının, kriptolara güvenen suçlulara son vereceğini iddia ediyor.

Dilekçe, dijital para birimlerinin meşru vatandaşlar ve iş adamları için çok önemli olmadığını ve kripto madenciliğinin çevreye zararlı olduğunu belirterek kripto para birimlerini kınadı.

Bitcoin İçin İyi Haber

Hiç şüphe yok ki dilekçe, kripto para dünyası için kötü bir gelişme. Ancak, dilekçe ile nihai başarısı arasında belirli bir engel bulunmaktadır.

Dilekçe Mecliste tartışılmadan önce, 100.000 kişinin 7 Temmuz 2021’den önce imzalaması gerekiyor. Bu raporun yazıldığı tarihte, dilekçeyi dosyalandıktan birkaç gün sonra sadece 89 kişi imzaladı.

Liversidge’in dilekçesi, İngiltere’nin finansal hizmetler düzenlemeleri tarafından yayınlanan kripto bazlı ürünlere yönelik bir yasağın yürürlüğe girmesinden günler sonra çıktı.

Bitcoin’in Sonunu Getirmek İçin Liversidge’in İmza Çağrısı

Mali müşavir, geçmişte kripto hırsızları tarafından dolandırılan insanlara yardım ettiğini söyledi.

Yardım ettiği kurbanlardan birinin, çevrimiçi tanıştığı bir bayana çıplak resimler gönderdiğini düşündükten sonra Bitcoin olarak 5.000 £ göndermesi için şantaja uğradığını söyledi. Liversidge, yardım ettiği diğer kişinin, bir “ticaret programı” yürüten Güney Afrika Bitcoin dolandırıcıları çetesi tarafından aldatılan yaşlı bir kadın olduğunu iddia ediyor. 24.600 $ kaybetti.

Liversidge, Twitter’ın her yerinde, insanları kripto para birimlerine karşı dilekçesini imzalamaya çağırıyor.

Kripto sahiplerini, varlıklarını hızla terk etmeye çağırdı ve Bitcoin ve kripto meraklıları için ette diken olmaktan hoşlandığını söyledi .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here