Home Bitcoin (BTC) Haberleri Hodlers Bitcoin Fiyatını 60 Bin Doların Üzerinde Tutuyor

Hodlers Bitcoin Fiyatını 60 Bin Doların Üzerinde Tutuyor

0
Hodlers Bitcoin Fiyatını 60 Bin Doların Üzerinde Tutuyor

Varlıktan vazgeçmeye’ istekli olmayan yeni bir Bitcoin yatırımcısı türü, bu hafta fiyatları ve piyasaları yükseltti.

Bitcoin piyasasındaki ivme, diğer şeylerin yanı sıra 14 Nisan’da yapılacak olan Coinbase halka arzıyla da artırılıyor. Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode’un en son raporu, Grayscale’in Bitcoin Trust’ını bir borsa yatırım fonuna (EFT) dönüştürme niyetinden ek ivmenin geldiğini bildirdi.

Analist Willy Woo, Bitcoin sahipleri için yeni bir terminoloji oluşturdu ve onları 1987’de tek hit mucizesine sahip olan İngiliz şarkıcıdan sonra ‘Rick Astely alıcıları’ olarak etiketledi.

Woo, madeni paraların hareket etmediğini veya harcanmadığını gösteren kırmızı renkte hala derin olan sıvı arz değişikliğini gösteren bir grafik gösterdi . Metrik, kripto paraların likit olmayan eşiğe geçme oranını gösterir.

BTC’den Asla Vazgeçmeyecek Bir grup Var

Rapor, Bitcoin HODLer Pozisyon Değişikliğinin ‘eski paraların’ ölçüsü olarak 155 gün kullandığını, çünkü bu süre boyunca bunlara dokunulmadığını ekledi.

155 gün önce, MicroStrategy’nin belirttiği ilk iki satın almanın ardından, BTC fiyatlarının 16.000 $ ‘dan 18.000 $’ a yükseldiği Kasım ortası civarındaydı.

“Sonuç olarak, 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında kurumlar tarafından satın alınan kripto paraların 155 günlük eşiği geçmeye başlaması muhtemeldir gerçek Rick Astley tarzında tuttuklarını varsayarsak.”

WOO Tarafından Yapılan

Bu metrikteki yükseliş eğilimi, kurumsal alıcıların tutunmaya devam etmeleri koşuluyla devam edecek gibi görünüyor. Kısa vadeli günlük tüccarlar ve spekülatörlerden çok daha uzun vadeli kazançlar arayan birçok fonla birlikte, satış konusundaki isteksizliğin devam etmesi muhtemeldir.

Bu zincir üzerindeki verilerin Bitcoinlerin madencilerin elinde olduğunu ve borsalarda depolanan BTC’nin düştüğünü doğruladı , bu da varlığın satılmaya hazır olması konusunda isteksiz olduklarını gösteriyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here