Home Analiz Haftalık Bitcoin Analizi: BTC, Son Düzeltmeye Rağmen Hedefi 100.000 Dolar

Haftalık Bitcoin Analizi: BTC, Son Düzeltmeye Rağmen Hedefi 100.000 Dolar

0
Haftalık Bitcoin Analizi: BTC, Son Düzeltmeye Rağmen Hedefi 100.000 Dolar
  • Bitcoin fiyatı 48 saatten kısa bir sürede 35.600 dolardan 28.850’ye düştü.
  • BTC boğaları, dijital varlığı 32.000 $ dolar’ın üzerine çıkaran düşüşü satın aldı.
  • Zincir içi ölçümler ve diğer bazı göstergeler, Bitcoin’in uzun vadede hala 100.000 $ dolar’a ulaşmaya hazır olduğunu gösteriyor.
  • Bitcoin için Stok Akışı tahmin modeli son derece doğru analiz yapar.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.950 $ ‘a ulaştıktan sonra, Bitcoin Fiyatı % 31’lik büyük bir düzeltme yaparak BTC fiyatı 28.850 $ dolar’ a düştü.

Çoğunlukla, bu geri çekilme sağlıklı bir düzeltme olarak kabul edilir, çünkü geçmiş fiyat hareketlerine baktığımızda, amiral gemisi kripto para biriminin bir boğa rallisi sırasında % 30-40 düzeltmeler yaşamasının normal olduğunu gösterir.

Bitcoin Boğa Dönemi Bitti mi?

Bitcoin Fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana % 30’dan fazla düştüğü için birçok kripto para birimi meraklısı mevcut Bitcoin rallisinin sona ermesinden endişe duyuyor.

Bununla birlikte, çoğu zincir içi ölçüm ve gösterge , BTC boğa döneminin yeni başlamış olduğunu gösteriyor

18 Ocak’ta, çeşitli göstergelere göre % 30’luk bir hareketin başladığını biliyorduk .

Haberimizde, bir kırılma veya düzeltmeye bağlı olarak iki potansiyel fiyat hedefi sunmuştuk. BTC fiyatı 26.000 dolarlık hedefe neredeyse düşüyordu. Ancak şimdi birkaç teknik, Bitcoin’in yerel dibine ulaştığını gösteriyor.

Son analizimizde belirttiğimiz gibi , SOPR (Harcanan Çıktı Kar Oranı) göstergesi Ekim 2020’den bu yana ilk kez soğudu ve ortalama olarak tüccarların Bitcoin satışından artık kâr etmeyeceğini gösteriyor.

S2F Modeline göre Bitcoin fiyatı 100.000 $ dolar’a yükselmeye hazır duruyor

Stok-Akış modeli, PlanB tarafından oluşturulan Bitcoin fiyatı için tahmin aracıdır. Bu model, Bitcoin’in kıtlığına ve yaklaşan yarılanmalarına dayanıyor.

PlanB’ye göre, S2F tablosu Bitcoin fiyatının gelecekte nereye gideceğini tahmin ediyor.

Mayıs 2020 yarılanmasından sonra Bitcoin için öngörülen piyasa değeri 1 trilyon dolar.

bu da 55.000 dolarlık bir bitcoin fiyatı anlamına geliyor.

Bu oldukça muhteşem. Sanırım zaman gösterecek ve muhtemelen yarılanmadan bir veya iki yıl sonra 2020 veya 2021’de bileceğiz.

Şimdiye kadar model, sosyal medya kanallarında aldığı önemli eleştirilere rağmen son derece doğru oldu. Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano bile bu modeli önerdi.

S2F modeli, Bitcoin fiyatının 2021 sonundan önce 100.000 $ dolar’a ulaşabileceğini öne sürüyor.

Ek olarak, grafikte kullanılan renkler Bitcoin’in bir sonraki yarılanmadan ne kadar uzakta olduğunu gösteriyor.

Bitcoin analizi, Kırmızı noktalardan sonra, BTC fiyatı tarihsel olarak daha da yükseldi, bu da aynı şeyin şimdi olabileceğini gösteriyor ve Bitcoin fiyatını 100.000 dolara doğru gittiğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı kısa vadeli bir toparlanmayı hedefliyor

BTC analizi, Günlük grafikteki en önemli gelişmelerden biri, Ekim 2020’den bu yana sağlam bir destek seviyesi olan 26-EMA’nın kaybı oldu. Momentumda kayda değer bir değişim gösteriyor ve günlük düşüş trendini doğruluyor.

Bununla birlikte, son satışlara rağmen, Bitcoin analizinde, BTC boğaları dijital varlığı son 24 saatte% 13 artırarak günlük grafikte yükseliş şamdanı oluşturdu. Eğer Bitcoin fiyat 26-EMA yeniden alabilirsiniz, yolda kadar çok az direnç olmadığı için $ 38,000 doğru koparma görmek için güçlü bir şans var.

Haftalık grafiğe uzaklaşmanın, bu geri çekilmenin o kadar da kötü görünmediğini de unutmamak gerekir . Buradaki yükseliş, kaybolmaya yakın bile değil ve 12-EMA 26.330 $ dolar’a düştü.

Bitcoin analizi, Boğalar için tek ilgili işaret, 23 Kasım’dan bu yana ilk kez bir satış sinyali sunmanın eşiğinde görünen TD Sıralı göstergesidir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here