Home Bitcoin (BTC) Haberleri Goldman Sachs Müşterileri, Citi Kripto Hizmetlerini Tartışırken Bitcoin Türevleri Ticareti Yapıyor

Goldman Sachs Müşterileri, Citi Kripto Hizmetlerini Tartışırken Bitcoin Türevleri Ticareti Yapıyor

0
Goldman Sachs Müşterileri, Citi Kripto Hizmetlerini Tartışırken Bitcoin Türevleri Ticareti Yapıyor

Kurumsal kabul, hem Goldman Sachs hem de Citibank’ın kripto para birimi alanına girmenin yollarını araştırdığı veya şu anda araştırdığı için farklı ABD bankalarından geliyor.

Son raporlara göre, büyük Amerikan bankacılık kuruluşları kripto para birimi endüstrisine giriyor. Eski bir Bitcoin eleştirisi olan Goldman Sachs, kurumsal müşterilerinin BTC türevlerini alıp satmasını sağlarken, Citigroup artan talep ortasında kriptoyla ilgili hizmetleri yayınlamayı düşünüyor.

Goldman Clients, BTC Türevleri Ticareti

ABD merkezli en büyük bankacılık kurumlarından Goldman, kripto alanıyla belki de en tartışmalı geçmişe sahip. Kuruluş, 2017’de bir dijital varlık alım satım masasına sahipti, bir yıl sonra fiyatlar düştüğünde durdurdu ve 2021’de pazar patladığında yeniden başlattı.

Bu arada, dev yatırım bankası, bir konferans görüşmesi sırasında kripto para birimlerinin bir varlık sınıfı olmadığını iddia etti. Bununla birlikte, (şimdilik) gelgitler tamamen değişti ve Goldman sık sık ayak parmaklarını dijital varlık çabalarına daldırıyor.

Bloomberg tarafından bildirilen en sonuncusu , bankanın kurumsal müşterilerinin BTC’nin nakit olarak ödenen fiyatına bağlı olarak teslim edilemeyen türevlerle ticaret yapmasını sağladığını okuyor.

Organizasyon ayrıca CME Group üzerindeki blok işlemlerinde Bitcoin vadeli işlemlerini alıp satıyor ve Cumberland DRW’yi kripto para biriminin kötü şöhretli dalgalanmasına karşı bir ortak olarak kullanıyor.

Goldman’ın Asya-Pasifik dijital varlıklar başkanı Max Minton, yeni girişimin “yeni oluşmakta olan nakit ödemeli kripto para birimi yeteneklerimizi geliştirmemizin yolunu açtığına” inanıyor.

“Kurumsal talep bu alanda önemli ölçüde artmaya devam ediyor ve Cumberland gibi ortaklarla çalışabilmek, yeteneklerimizi genişletmemize yardımcı olacak.”

Diğer son raporlar , Goldman’ın bir Bitcoin ETF ve gözetim hizmetleri başlatmanın yollarını aktif olarak araştırdığını iddia etti.

Citi de Kriptoya Bakıyor

Financial Times’a göre , bir başka büyük ABD bankacılık kurumu olan Citigroup Inc de kripto para birimi alanına girmeyi planlıyor.

Kapsam, bankanın sunacağı kesin hizmetlere karar vermediğini söylediği için Citi daha erken bir aşamada görünüyor. Bunun yerine, organizasyon ticaret, velayet, finans veya hepsini tartışıyor.

Bankanın küresel döviz müdürü Itay Tuchman, Citi’nin bitcoin ve diğer dijital varlıklarda müşteri talebinde “çok hızlı” bir artış gördüğünü belirtti. İlginin varlık yöneticileri ve aile ofisleri de dahil olmak üzere geniş bir müşteri yelpazesinden geldiğini belirtti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here