Fiziksel Bitcoin Gelmenin Eşiğinde Olabilir

Bitcoin destekli notlar oluşturmaya odaklanan bir başlangıç ​​olan Noteworthy sayesinde fiziksel bir Bitcoin yolda olabilir.

Bitcoin‘in dijital bir para olduğunu biliyorsunuz. Bunu tekrara düşünün Bitcoin’de bu sayede fiziksel bir nesneye dönüşebilir.

Yeni bir girişim Bitcoin’i çevrimdışı işlemlerde kullanabilmek ve teknoloji ile arası iyi olanlara sunmak ve bu deneyimi kolaylaştırmak amacıyla ilk BTC destekli banknotu oluşturmaya çalışıyor.

Girişimin ismi Noteworthy. ABD Hazine Gravür ve Baskı Bürosu (BEP) eski müdürü Larry Felix ve Bitcoin Vakfı kurucu başkanı Peter Vessenes tarafından oluşturulan bir girişimdir.

Bitcoin Fiziksel Nakit Sistemi

Girişimin dikkate değer tek odak noktası Bitcoin’i fiziksel hale dönüştürmektir. Fakat ekip bunu nasıl ypmak istediğine dair bir fikir, anektod paylaşmadı. Daha çok kullanıcı güvenliği ve sistemin güvenirliği hakkında tanıtımlar yapıldı.

“Her bir banknot, güvenli bir kriptografik mikroişlemci ile donatılmış olarak gelir ve banknot endüstrisinin en yüksek güvenlik özelliklerinin tümünü kullanarak, dikkate değer banknotlar, her birine doğrudan gömülü en yüksek seviyede dijital güvenlik sağlarken birinci sınıf para birimi gibi görünecek ve hissedilecektir.”

Böylesine gelişmiş bir teknoloji kullanılması paranın sahtesinin yapılmasını imkansızlaştıracaktır. Noteworthy’nin söylediklerine göre kripto paralar, resmi itibari banknotlarla aynı kalite ve güvenlik standartlarına sahip. “Dijital varlıklar daha yaygın hale gelirken, yine de fiziksel bir banknotun sağladığı güven düzeyinden, aşinalıktan ve erişilebilirlikten yoksundurlar sözlerini kullandı.

Ekip sadece Bitcoin’i fiziksel hale getireceklerinden bahsetmedi. Bu teknolojiyi bazı altcoinler de de kullanabileceklerini belirttiler fakat hangileri olduğunu söylemediler.

Bu Güzel Bir Fikir mi?

Fiziksel bir Bitcoin fikri, uzun süredir birçok kripto meraklısının kafasında dolaşıyor. En kritik kullanım durumlarından biri, sınırlı internet erişimi olan yerler için geçerlidir. Kesin olarak, bankasız nüfusun bol olduğu daha yoksul bölgelerde, internet erişimi çok zayıf olma eğilimindedir, bu nedenle kripto para birimlerinin büyümek için yeri yoktur.

Bazı fiziksel Bitcoin girişimleri, gerçek para yaratmadan daha çok koleksiyona yöneliktir. Örneğin, Titan Bitcoin gibi şirketler, içinde belirli miktarda bitcoin bulunan bir cüzdanın anahtarlarını içeren hatıra paraları çıkarıyor , ayrıca bazı fonlar fiziksel olarak desteklenen kripto ETP’leri ve bazı fiyatlara maruz kalma sağlamak için benzer teklifleri denedi .

Bununla birlikte gerçek para olarak kullanımına hemen başlanmalıdır. Fiziksel Bitcoin projesi başarılı olursa dünya çok daha farklı bir yer olabilir.

Peter Vessenes, ekibine olan coşkusunu ve güvenini dile getirdi. Birisi Bitcoin banknotu yapmak isterse, bu şirketin doğru ekibe sahip olduğundan emin oldu.

“Bu projeyi ‘Bitcoin dünyanın en iyi banknot takımını işe aldı … Bitcoin’de çalışmaya başladığımda 1 BTC’nin değeri 0.0005 dolardan azdı. Bugün 50.000 dolarlık bir banknotu tartışıyoruz. Bu inanılmaz bir şey ve Larry, Manuela ve Thomas’ın onu hayata geçirecekleri için çok heyecanlıyım! “

Bitcoin topluluğu bu fikri nasıl sindirecek? Bunu söylemek zor, çünkü birçok kripto Bitcoin savunucusu gün geçtikçe nakitsiz bir toplum hayal ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in sadece yeni, farklı bir nakit sistemi olduğunu düşünürsek, fiziksel olmak çılgınca bir fikir olmayabilir.

Bir başka ilginç soru da, insanların Bitcoin’in bu nakit versiyonunu nasıl adlandıracaklarıdır, çünkü Bitcoin Cash zaten alınmış.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,428.55 $
24,428.55 $
6.61%
ethereumEthereum
1,896.38 $
1,896.38 $
12.98%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.11%
bnbBNB
333.36 $
333.36 $
3.39%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.26%
xrpXRP
0.385766 $
0.385766 $
5.14%
cardanoCardano
0.544657 $
0.544657 $
6.32%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.01%
solanaSolana
42.95 $
42.95 $
7.61%
polkadotPolkadot
9.60 $
9.60 $
10.71%

Benzer Haberler