Home Bitcoin (BTC) Haberleri Fiziksel Bitcoin Gelmenin Eşiğinde Olabilir

Fiziksel Bitcoin Gelmenin Eşiğinde Olabilir

0
Fiziksel Bitcoin Gelmenin Eşiğinde Olabilir

Bitcoin destekli notlar oluşturmaya odaklanan bir başlangıç ​​olan Noteworthy sayesinde fiziksel bir Bitcoin yolda olabilir.

Bitcoin‘in dijital bir para olduğunu biliyorsunuz. Bunu tekrara düşünün Bitcoin’de bu sayede fiziksel bir nesneye dönüşebilir.

Yeni bir girişim Bitcoin’i çevrimdışı işlemlerde kullanabilmek ve teknoloji ile arası iyi olanlara sunmak ve bu deneyimi kolaylaştırmak amacıyla ilk BTC destekli banknotu oluşturmaya çalışıyor.

Girişimin ismi Noteworthy. ABD Hazine Gravür ve Baskı Bürosu (BEP) eski müdürü Larry Felix ve Bitcoin Vakfı kurucu başkanı Peter Vessenes tarafından oluşturulan bir girişimdir.

Bitcoin Fiziksel Nakit Sistemi

Girişimin dikkate değer tek odak noktası Bitcoin’i fiziksel hale dönüştürmektir. Fakat ekip bunu nasıl ypmak istediğine dair bir fikir, anektod paylaşmadı. Daha çok kullanıcı güvenliği ve sistemin güvenirliği hakkında tanıtımlar yapıldı.

“Her bir banknot, güvenli bir kriptografik mikroişlemci ile donatılmış olarak gelir ve banknot endüstrisinin en yüksek güvenlik özelliklerinin tümünü kullanarak, dikkate değer banknotlar, her birine doğrudan gömülü en yüksek seviyede dijital güvenlik sağlarken birinci sınıf para birimi gibi görünecek ve hissedilecektir.”

Böylesine gelişmiş bir teknoloji kullanılması paranın sahtesinin yapılmasını imkansızlaştıracaktır. Noteworthy’nin söylediklerine göre kripto paralar, resmi itibari banknotlarla aynı kalite ve güvenlik standartlarına sahip. “Dijital varlıklar daha yaygın hale gelirken, yine de fiziksel bir banknotun sağladığı güven düzeyinden, aşinalıktan ve erişilebilirlikten yoksundurlar sözlerini kullandı.

Ekip sadece Bitcoin’i fiziksel hale getireceklerinden bahsetmedi. Bu teknolojiyi bazı altcoinler de de kullanabileceklerini belirttiler fakat hangileri olduğunu söylemediler.

Bu Güzel Bir Fikir mi?

Fiziksel bir Bitcoin fikri, uzun süredir birçok kripto meraklısının kafasında dolaşıyor. En kritik kullanım durumlarından biri, sınırlı internet erişimi olan yerler için geçerlidir. Kesin olarak, bankasız nüfusun bol olduğu daha yoksul bölgelerde, internet erişimi çok zayıf olma eğilimindedir, bu nedenle kripto para birimlerinin büyümek için yeri yoktur.

Bazı fiziksel Bitcoin girişimleri, gerçek para yaratmadan daha çok koleksiyona yöneliktir. Örneğin, Titan Bitcoin gibi şirketler, içinde belirli miktarda bitcoin bulunan bir cüzdanın anahtarlarını içeren hatıra paraları çıkarıyor , ayrıca bazı fonlar fiziksel olarak desteklenen kripto ETP’leri ve bazı fiyatlara maruz kalma sağlamak için benzer teklifleri denedi .

Bununla birlikte gerçek para olarak kullanımına hemen başlanmalıdır. Fiziksel Bitcoin projesi başarılı olursa dünya çok daha farklı bir yer olabilir.

Peter Vessenes, ekibine olan coşkusunu ve güvenini dile getirdi. Birisi Bitcoin banknotu yapmak isterse, bu şirketin doğru ekibe sahip olduğundan emin oldu.

“Bu projeyi ‘Bitcoin dünyanın en iyi banknot takımını işe aldı … Bitcoin’de çalışmaya başladığımda 1 BTC’nin değeri 0.0005 dolardan azdı. Bugün 50.000 dolarlık bir banknotu tartışıyoruz. Bu inanılmaz bir şey ve Larry, Manuela ve Thomas’ın onu hayata geçirecekleri için çok heyecanlıyım! “

Bitcoin topluluğu bu fikri nasıl sindirecek? Bunu söylemek zor, çünkü birçok kripto Bitcoin savunucusu gün geçtikçe nakitsiz bir toplum hayal ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in sadece yeni, farklı bir nakit sistemi olduğunu düşünürsek, fiziksel olmak çılgınca bir fikir olmayabilir.

Bir başka ilginç soru da, insanların Bitcoin’in bu nakit versiyonunu nasıl adlandıracaklarıdır, çünkü Bitcoin Cash zaten alınmış.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here