Home Bitcoin (BTC) Haberleri Fed, Faiz Kararlarının Açıklanmasıyla Bitcoin (BTC) 10000 Doları Geçti

Fed, Faiz Kararlarının Açıklanmasıyla Bitcoin (BTC) 10000 Doları Geçti

0
Fed, Faiz Kararlarının Açıklanmasıyla Bitcoin (BTC) 10000 Doları Geçti

ABD Federal Rezerv yetkililerinin faiz oranlarının 2022 yılına kadar sıfıra yakın kalacağını tahmin etmesi nedeniyle Bitcoin yatırımcıları seviniyor.

CNBC’nin güncel raporlarına göre , ABD Federal Rezerv yetkilileri 9-10 Haziran toplantılarında faiz oranlarını değiştirmedi .

Ayrıca merkez bankacıları tarafından 2022 yılına kadar sıfıra yakın kalacakları tahmin ediliyordu. Bu dönemde, ABD ekonomisinin 2020’de yüzde 6,5 oranında küçüleceği öngörülen koronavirüs pandemisi kaynaklı darbeden toparlanması bekleniyor .

Hem ABD hisse senetleri hem de Bitcoin, Fed’in yaptığı güvercin tahminine olumlu tepki verdi. S & P 500 endeksi olarak yıldız miting uzanan, 3.221 puan içi en yüksek kabaran sonra yeşil şu anda. Bitcoin fiyatı sonunda sıkı bir aralıkta ticareti durdurdu ve 2 Haziran’dan bu yana ilk kez 10.000 $ ‘ı aşarak keskin bir şekilde yükseldi.

Ancak, en iyi kripto para birimi beş haneli bölgede çok uzun süre kalmayı başaramadı. Bitcoin şuanda 9850 Dolar seviyelerde el değiştiriyor.

Ayrıca Bitcoin analizine baktığımızda 9850 Dolar üzerinde saatlik kapanışlarda yükselişin devamınının gelebileceğini görebiliyoruz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here