Home Bitcoin (BTC) Haberleri ETH 3000 Dolar Seviyelerine Göz Dikti, Bitcoin Hakimiyetiyse 33 Ayın En Düşük Seviyesinde

ETH 3000 Dolar Seviyelerine Göz Dikti, Bitcoin Hakimiyetiyse 33 Ayın En Düşük Seviyesinde

0
ETH 3000 Dolar Seviyelerine Göz Dikti, Bitcoin Hakimiyetiyse 33 Ayın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin, geçen hafta görülen kayıpların bir kısmını kurtarmayı başardı, ancak altcoinler kesinlikle Bitcoin’den çalıyorlar. Çoğu büyük altcoin kazançları yükselirken, BTC geride kalıyor.

Geçen hafta, kripto para piyasası için genel olarak çok elverişli geçti. Toplam kapitalizasyon % 17 artışla 2,15 trilyon dolara çıktı. Ancak çoğu altcoinlerden geldi.

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin’in fiyatı hızlı bir yükselişin ardından yaklaşık 56.000 $ ‘dan işlem görüyor. Hafta bazında % 9 arttı ve önceki yedi günün kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı. Genel olarak, BTC için genel gidişat oldukça olumludur. Haftaya 54.000 $ ‘ın biraz altında başladı ve bugünkü dalgalanma sayesinde fiyat hızla yükseliyor.

Ancak, bu hafta olay burada değildi. Bitcoin, bir süredir büyük hacimli altcoinlerin gerisinde kalıyor ve bu, pazar hakimiyetinde önemli bir düşüşle sonuçlandı. Şu anda, 33 aydan uzun bir süredir veya neredeyse üç yıl içinde olduğu en düşük oran olan % 49’un altındadır.

Ethereum, geçtiğimiz hafta içinde neredeyse% 15 kazandı grafik yüksek $ civarında 2.800 yeni tüm zamanların ve tarihinde ilk kez 3000 $ psikolojik bariyer mücadelesi vardır. BNB de iyi bir şekilde toparlandı ve aynı dönemde % 20 artarak eski tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmak istiyor. XRP, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında, yedi günde % 40 artışla 1,60 doların üzerinde oturan mutlak kazanan oldu.

Hafta, gelişmeler açısından da oldukça hareketli geçti. Tesla , piyasanın likiditesini kanıtlamak için daha önce Bitcoin stoğunun yaklaşık % 10’unu sattığını açıkladı . Elon Musk ve şirketin kendisi, uzun vadede yükseliş eğilimi göstereceklerini garanti etmekte hızlı davrandılar.

Bu arada, dünyanın önde gelen ödeme işlemcisi Visa, pazara girişini güçlendirdi . Ayrıca Bitcoin’i dijital altın olarak gördüklerini ve kripto para birimlerini altyapılarına entegre etmek için çok çalışacaklarını belirttiler.

Olumlu düzenleyici gelişmeler, Özbekistan ve İran gibi birkaç ülkeden geldi. İkincisi, yasal olarak mayınlı BTC’nin ABD tarafından getirilen kısıtlamalara meydan okumak için başka bir girişimde ithalat ödemeleri için kullanılmasına izin verdi.

Sonuç olarak, tüm pazar boyunca çok olumlu bir hafta olduğunu söylemek güvenli ve sonraki günlerin nasıl şekilleneceğini görmek çok heyecan verici olacak.

Kaçırılmaması Gereken Önemli Haberler

Tesla’nın yanı sıra: Ödemeler için Bitcoin’i Kabul Eden Diğer Büyük Şirketler. Kurumlar birincil kripto para birimini mükemmel bir değer deposu olduğu için övürken, birçok şirket bunu bir ödeme aracı olarak da benimsiyor. Tesla sadece bir örnek, ancak dikkate alınması gereken çok şey var .

Ethereum, Bitcoin ile Her Zamankinden Daha yükseğe 2,800 Dolara Çıktı. Ethereum , 2.800 $ civarında tüm zamanların en yüksek seviyesini yakalamayı başardı . Daha da ilginci, piyasa değeri açısından kendisi ile bitcoin arasındaki boşluğu doldurmaya hiç bu kadar yakın olmamıştı. Tabii ki, daha alması gereken uzun bir yol var ve bazı yatırımcılar bunun asla olmayacağına inanıyor.

SEC, VanEck Bitcoin ETF Kararını Haziran Ayına Kadar Erteledi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu , VanEck Bitcoin ETF teklifiyle ilgili kararını erteledi . Haziran ayında gerçekleşmesi gerekiyor, ancak şirketlerin teklifi en son sunduğunda gördüğümüz gibi, Komisyon’un bunu bir daha geciktirmeyeceğine dair hiçbir garanti yok.

İran, Yasal Olarak Bitcoin’in İthalat Ödemelerinde Kullanılmasına İzin Verecek. İran ülkesi, yasal olarak çıkarılan bitcoinlerin ithal mallar için ödeme aracı olarak resmi olarak kullanılmasına izin verdi . Bu, Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan yaptırımlarla savaşmak için başka bir girişim olarak geliyor.

Tesla, Likiditeyi Kanıtlamak İçin 2021’in 1. Çeyreğinde Bitcoin Holdinglerinin % 10’unu Sattı.

Visa, Bitcoin’i Dijital Altın Olarak Gördüklerini Belirterek Kripto Foray’ı Derinleştiriyor. Dünyanın önde gelen ödeme işlemcisi Visa, kripto para birimi endüstrisine girişini güçlendirdi . Şirket, Bitcoin’in dijital altın olduğunu düşündüklerini ve kriptoyu altyapısına entegre etmek için çok çalışacaklarını söyledi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here