Home Bitcoin (BTC) Haberleri Elon Musk Tesla’nın Bitcoin Satmadığını Söylemesi Üzerine 2500 Dolarlık Bir Artış Yaşadı

Elon Musk Tesla’nın Bitcoin Satmadığını Söylemesi Üzerine 2500 Dolarlık Bir Artış Yaşadı

0
Elon Musk Tesla’nın Bitcoin Satmadığını Söylemesi Üzerine 2500 Dolarlık Bir Artış Yaşadı

En son Elon Musk , BTC’nin fiyatında ani bir artışa neden oldu ve bu, dakikalar içinde 2.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin ve Tesla hakkında birkaç tartışmalı Twitter yorumundan sonra, elektrikli araç devinin CEO’su, firmanın hala tüm madeni paralarını elinde tuttuğunu açıkladı. Sonuç olarak, varlığın fiyatı 2.000 $ ‘ın üzerinde ani bir artış gördü.

Elon Musk, Bitcoin algısına ilişkin Twitter konuşmalarına devam ediyor. Sonuncusunda Tesla’nın CEO’su , şirketin BTC hisselerinin hiçbirini satmadığını doğruladı .

Kripto para biriminin fiyatı geçmişte Musk’ın yorumlarına duyarlıydı ve bu olumlu ilişki bir fiyat pompasına neden oldu.

Birkaç dakika içinde, Bitcoin 3 ayın en düşük seviyesi olan 42.400 $ ‘dan 45.000 $’ ın üzerine çıktı.

Musk’ın açıklaması, elektrikli araç devi ile Bitcoin arasındaki ilişkiyle ilgili olarak yaptığı birkaç tartışmalı yorumun ortasında geliyor.

Son zamanlarda Tesla, çevresel sorunları gerekçe göstererek ürünü için BTC ödemelerini devre dışı bıraktı. Sonuç olarak, Bitcoin bir günde 12.000 $ düştü.

Bugün Musk’ın milyarderin Tesla’nın BTC porsiyonlarını satmış olabileceğini öne sürdüğü haberleri duyuldu . Doğal olarak, fiyat o zaman düştü, ancak son yükseliş günlük kayıpların çoğunu telafi etti.

Yine de, Tesla’nın BTC ödemelerini almayı durdurmasından bu yana Bitcoin hala 13.000 $ düşüşte.

Musk kaynaklı dalgalanma, kripto tüccarları için büyük bir acıya neden oldu. Bybt’a göre , son 24 saatteki tasfiyeler yaklaşık 2,4 milyar dolardı. En büyük tek tasfiye, bir bitcoin tüccarının 90 milyon dolar kaybetmesiyle Huobi’de gerçekleşti.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here