Home Bitcoin (BTC) Haberleri Elon Musk (Tesla) Ocak Ayında 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldığı Ortaya Çıktı

Elon Musk (Tesla) Ocak Ayında 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldığı Ortaya Çıktı

0
Elon Musk (Tesla) Ocak Ayında 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldığı Ortaya Çıktı

Elon Musk’tan Tesla, SEC’e 10-K Formunu doldurarak Ocak ayında 1,5 Milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu.

Elon Musk’tan Tesla, tüm Bitcoin topluluğu için muazzam bir olay dönüşünde SEC’e başvurarak şirketin bu Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını ortaya duyurdu.

  • Bir SEC dosyasında Tesla’nın Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını ortaya çıktığında Bitcoin (BTC) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Ocak 2021’de, yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için bize daha fazla esneklik sağlamak üzere yatırım politikamızı güncelledik.

Yönetim Kurulumuzun Denetim Komitesi tarafından usulüne uygun olarak onaylanan politikanın bir parçası olarak, bu paranın bir kısmını dijital varlıklar, külçe altın, altın borsası işlem gören fonlar ve belirtilen diğer varlıklar dahil olmak üzere belirli alternatif rezerv varlıklarına yatırabiliriz.

gelecekte. Bundan sonra, bu politika kapsamında bitcoin’e toplamda 1.50 milyar dolar yatırım yaptık ve zaman zaman veya uzun vadede dijital varlıkları edinebilir ve tutabiliriz.

Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde, aldıktan sonra tasfiye edebileceğimiz veya edemeyebileceğimiz bir ödeme şekli olarak bitcoin kabul etmeye başlamayı umuyoruz.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here