Home Bitcoin (BTC) Haberleri Elon Musk, Bitcoin Tweet’leri Dengeyi Bozuyor

Elon Musk, Bitcoin Tweet’leri Dengeyi Bozuyor

0
Elon Musk, Bitcoin Tweet’leri Dengeyi Bozuyor

Kripto para biriminin fiyatı, Musk’ın her tweetinde dengesi değişiyor ve Bitcoin’in fiyat artışının sağlam temellere dayandığına dair anlatılanları çürütüyor.

Paranın geleceği görünüşe göre şuna benziyor: Tesla Inc. tekno kralı Elon Musk , şirketinin elindeki Bitcoin’leri satmış olabileceğini öne süren tek kelimelik bir tweet (“Gerçekten”) yayınlıyor.

Kripto para biriminin fiyatı üç ayın en düşük seviyesine iniyor. Musk daha sonra Tesla’nın hiç satmadığını açıklayan yeni bir tweet yayınladı ve Bitcoin fiyatı yeniden canlanıyor.

Geçtiğimiz hafta Musk’ın kripto para biriminin boşa giden karbon ayak izine yaptığı saldırıyla zaten öfkelenen Bitcoin’ciler olarak dişlerin gıcırdatılmasına işaret edin, milyarderin aşırı büyük piyasa etkisinden ötürü yatırımcılar isyan etti.

Musk’ın 55 milyon takipçisi aracılığıyla defalarca piyasayla oynadığını görmek ne kadar yorucu olsa da, kripto bahisçiler için üzülmek zor.

Musk’ın trollemesi, gerçek Bitcoin inananlarının en sevdikleri token’ın herhangi bir bireyden daha büyük olduğu ve son fiyat patlamasının sağlam temellere dayandığı konusundaki ısrarını baltalamaya devam ediyor.

Orijinal kripto para biriminin son % 20’lik düşüşü, Tesla’nın büyük miktarlarda enerjiyi emen verimsiz, çevre dostu olmayan madencilik algoritmaları nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya aldığını duyuran bir Musk tweetiyle başladı. Tesla’nın kripto portföyü üzerindeki en son karışık fiyat dalgalanmaları, bu spekülatif piyasanın nasıl bir kuruşa dönüşebileceğini gösteriyor.

Musk, kapıyı açıkça Bitcoin’in daha enerji verimli alternatiflerine açık bırakarak , faturaya uyabilecek tokenlerin fiyatını da artırıyor .

Geçtiğimiz hafta en iyi performans gösteren dijital tokenlerden bazıları, destekçileri tarafından potansiyel olarak Tesla dostu olarak görülenlerdir: Sırasıyla % 80 ve % 25 artan Polygon ve Cardano beğenileri, en güçlü hesaplama gücüne sahip olanlardan (Bitcoin tarafından kullanılan “çalışma kanıtı”) yerine en büyük para yığını (“hissenin kanıtı”).

Milyarderin Oyuncağı Kripto

Elon Musk’ın maskaralıkları, durdurulamaz benimsemenin ütopik Bitcoin hikayesine karşı çıkıyor.

Kriptonun çözülmesi gereken bir sorun olarak yeniden çerçevelenmesi, çılgınca altına hücumunu yeşil bir mücadeleye dönüştürdü – bunun kendi içinde birdenbire daha pratik kullanım durumları yaratıp yaratmayacağı belirsiz olsa bile.

Kimin neyi ne zaman satın alacağı açısından tüm bunların ne kadar anlamlı olduğu tartışılabilir, ancak açık olan şu ki, dünyadaki en zengin insanlardan biri kripto benimseme hikayesindeki çatlakları açığa çıkarıyor: bunun düz bir atış olması gerekiyordu.

Daha yüksek ve daha yüksek fiyatlara. Normal kurumsal hazinelerin Bitcoin’i bilançolarına yapıştırmaktan duydukları rahatsızlıklar ne olursa olsun, satın almaya devam edeceğine söz veren teknoloji etkileyicileri tarafından bastırıldı – Şubat ayında kriptoda 1.5 milyar dolar harcayan Musk da dahil.

Duraklat düğmesine basarak Musk, Silikon Vadisi milyarder sınıfı ve onların lazer göz destekçileri arasındaki konuşmayı aniden daha fazla işkence gördü. Jack Dorsey’s Square Inc., Bitcoin yatırımını “sürekli olarak” değerlendirmeye devam edeceğini söylerken aynı zamanda daha çevreci hale getirmeye çalıştığını söylediğinde, kısa bir süre önce arka plana baktı.

Musk, Bitcoin’ciler arasında orijinal kripto para biriminin kusurlu olduğunu öne sürerek affedilemez günahı işleyerek, Facebook Inc. dahil olmak üzere giderek artan dijital nakit rakipleri alanında gelecekteki kazananları seçmenin kolay olmadığını ima ediyor. Musk, Bitcoin’e olan bağlılığını hicivsel yan ürün Dogecoin ile böldü ve bir token’ın “daha ​​hızlı işlem kapasitesi ve daha düşük ücretler gibi)“ indirime geçmesine ”izin verecek iyileştirmelerden bahsederek ona daha ciddi bir parlaklık kazandırdı ve“ maksimalistlerin ”yemin ettiğini ima etti. Bitcoin yanlış anladı.

Musk aptal değildir ve gizli nedenleri olabilir: belki de Dogecoin’i kendi imajına göre yeniden yapma planı veya çıkarlarına hizmet eden bir tür TeslaCoin. Daha büyük aptal ticaretin hüküm sürdüğü bir pazarda, buna kim burun kıvırır? Mevcut spekülatif ruh hali geçilecek bir şeyse, bir milyarderin açık bir para ve güç kapmasına benzeyen bir madeni para bile kapılabilir.

Birkaç kripto patlama ve düşüş döngüsü yaşandı. Son patlama, geleneksel kurumlara duyulan güvenin azalması ve Covid-19 ortasında çevrimiçi olarak geçirilen sürenin artmasıyla hızlandı. Körler krallığında, bir süre lazer gözlü adam kralmış gibi göründü. Şimdi tekno-kral hamlesini yapıyor gibi görünüyor. Diğer bir deyişle, kripto piyasalarını incelemelerini hızlandıran daha az etkili olmayan düzenleyiciler oraya ilk ulaşmadıkça.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here