Home Bitcoin (BTC) Haberleri Elon Musk Bitcoin İle Ödemeyi Durdurdu BTC’de Yüzde 10 Düşüş Yaşandı

Elon Musk Bitcoin İle Ödemeyi Durdurdu BTC’de Yüzde 10 Düşüş Yaşandı

0
Elon Musk Bitcoin İle Ödemeyi Durdurdu BTC’de Yüzde 10 Düşüş Yaşandı

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Bitcoin ile ödemeyi durdurdu. Musk’ın ‘fosil yakıtlarının hızla artan kullanımı’ endişesiyle Tesla’nın Bitcoin kullanarak araç alımlarını askıya aldığını açıklamasından sonra Bitcoin’de yüzde 10’lik bir düşüş yaşandı.

Tesla’nın CEO’su Musk, Twitter’da bir anket paylaşarak Tesla’nın Dogecoin ile ödeme alıp almamasını takipçilerine sordu. Bu anket kısa sürede büyük ilgi gördü. Ankete katılanların yüzde 78.2’si evet yanıtı verirken Musk’tan anketin sona ermesinin ardından beklenmedik bir açıklama geldi.

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin (BTC) ile ödeme almayı durdurduğunu duyurdu. Musk’ın mesajından sonra ilk dakikalarda Bitcoin’de yüzde 10’lik bir düşüş yaşandı. Bitcoin (BTC) fiyatı 46 Bin dolar seviyelerine kadar geriledi.

Musk açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin madenciliği için fosil yakıtların ve özellikle en kötü emisyona sahip olan kömürün hızla kullanılmasından ötürü endişe duyuyoruz.

Kripto paralar birçok düzeyde iyi bir fikirdir ve önemli bir geleceğe sahiptir. Ancak bunu çevre için büyük bir maliyeti olamaz.

Tesla herhangi bir Bitcoin’ini satmayacak. Ayrıca madencilik için sürdürülebilir enerjiye geçilir geçilmez, ödemeler için tekrar Bitcoin kullanmayı planlıyoruz.”

Elon Musk bu Tesla Bitcoin (BTC) ödeme ile satın almayı askı aldı haberinden sonra BTC yaklaşık olarak Yüzde 10’un üzerinde bir düşüş yaşadı.

Tesla 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Aldı

2021’in ilk çeyreğinde Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde “Bitcoin” satın aldı ve ardından 272 milyon dolar değerinde satış yaptığını açıkladı. Tesla’dan 26 Nisan’da yapılan bir mali dosyaya göre Bitcoin (BTC) satışlarından elde edilen kar, şirketin kârına 101 milyon dolarlık katkı yaptı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here