Home Bitcoin (BTC) Haberleri Elon Musk, Bitcoin Cash’in Bitcoin’e Göre Bazı Avantajları Olduğunu Kabul Etti

Elon Musk, Bitcoin Cash’in Bitcoin’e Göre Bazı Avantajları Olduğunu Kabul Etti

0
Elon Musk, Bitcoin Cash’in Bitcoin’e Göre Bazı Avantajları Olduğunu Kabul Etti

24 Mart Çarşamba günü Tesla, Bitcoin‘i artık üst düzey arabaları için ödeme olarak kabul ettiğini açıkladığında kripto topluluğunda tarih yazdı.

Ancak şimdi Kim Dotcom, dünyanın en zengin adamını Bitcoin Cash’in ödemeler söz konusu olduğunda çok daha adil bir anlaşma olduğuna ikna etmeye çalışıyor .

Elon Musk, BCH’nin BTC’den daha düşük ücretler sunduğunu kabul ediyor

Alman-Finlandiyalı bir girişimci ve politik aktivist olan Kim Dotcom (Kimble veya Kim Tim Jim Vestor olarak da bilinir), Musk’ın Tesla web sitesinde bir Bitcoin ödeme seçeneği açma hakkındaki Çarşamba tweetine yorum yaptı.

Dotcom, Bitcoin yerine Bitcoin Cash ile ödeme yaparsanız medyan işlem ücretlerinin çok daha ucuz olduğuna dikkat çekti ve Musk’ın BTC ile soda alması gerektiğini öne sürdü. Kim Dotcom, BCH’nin sadece en yüksek yüzde bir olan Bitcoin’in aksine kitle pazarına hizmet ettiğini belirtti.

Blockstream’in CSO’su Samson Mow, onlara Lightning ağı veya Liquid Network üzerinden Bitcoin ödemelerinin bu durumda yardımcı olabileceğini hatırlattı.

Tesla duyurusuna rağmen Bitcoin düştü

Merakla, Musk’ın dün Bitcoin ve Tesla ile ilgili açıklamasına rağmen, BTC döviz kuru yükseliş beklentilerini karşılamadı. Yaklaşık 3.000 $ yükseldikten sonra (54.000 $ bölgesinden 57.000 $ ‘ın biraz üzerine), Bitcoin bir gecede 52.500 $ alanına düştü.

Bu yılın başlarında Elon Musk, bir Bitcoin destekçisi haline geldiğini ve Tesla’nın Bitcoin’e 1.5 milyar dolar ayırdığını duyurdu. Şimdi, şirket BTC’yi ödeme olarak kabul ettiği için, alınan BTC’yi de elinde tutmayı ve itibari paraya çevirmemeyi planlıyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here