Home Bitcoin (BTC) Haberleri Dünyanın En Büyük Hedge Fonu’nun En İyi Yöneticisi Bitcoin Odaklı Firmaya Başladığını Açıkladı

Dünyanın En Büyük Hedge Fonu’nun En İyi Yöneticisi Bitcoin Odaklı Firmaya Başladığını Açıkladı

0
Dünyanın En Büyük Hedge Fonu’nun En İyi Yöneticisi Bitcoin Odaklı Firmaya Başladığını Açıkladı

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in finans müdürü, Bitcoin odaklı bir firmaya katılmak üzere olduklarını söylüyor.

New York Digital Investment Group (NYDIG) Cuma günü yaptığı açıklamada , John Dalby’nin yeni CFO’su olarak atandığını duyurdu .

10 milyar dolarlık alternatif varlık yöneticisi Stone Ridge’in Bitcoin yan kuruluşu olan NYDIG, müşterilerine BTC saklama, yürütme, türev ve finansman hizmetleri sağlıyor.  

Bridgewater’da çalışmadan önce Dalby, küresel yatırım ve teknoloji firması DE Shaw Renewables’ın CFO’suydu. LinkedIn profiline göre UBS Americas CFO’su olarak görev yaptığı çokuluslu yatırım bankası UBS Group AG’de de çalıştı .

Dalby’nin ataması, NYDIG hızlı bir büyüme döneminden geçerken gelir. Firmanın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Ross Stevens, şirketin Bitcoin varlıklarının değerinin önümüzdeki yıl% 316 oranında artmasını beklediğini söyledi .

Şubat ayında World. Now’da, kurumların Bitcoin’in avantajlarını anlamalarına yardımcı olmak için MicroStrategy tarafından düzenlenen bir zirve olan Stevens, dünyanın önde gelen kripto para birimine artan ilgiyi haritaladı.

“Bir yıl önce 25 kurumsal müşterimiz vardı. Bugün 280 kurumsal müşterimiz var. İlk katılım sürecinde 96’lık bir boru hattımız var, ayda 75 kurumu bu borudan geçirebiliriz. Bu bizim şu anki kapasitemiz. Kapının içindekilerle kurumlar tarafından taahhüt edilenler arasında şu anda 6 milyar doların üzerinde Bitcoin var … Michael, yıl sonuna kadar 25 milyar doların üzerinde Bitcoin’e sahip olacağımızdan eminim. “

Firma ayrıca Stone Ridge Holdings Group, yatırım bankası Morgan Stanley, sigorta şirketi MassMutual ve çeşitlendirilmiş küresel sigortacı Liberty Mutual gibi stratejik ortaklardan 300 milyon doların üzerinde ek sermaye topladı. 

Dalby diyor ki,

“NYDIG’in büyümesi inanılmazdı. Her gün, daha fazla sektör Bitcoin’in potansiyelini anlamaya geliyor ve daha fazla müşteri ona güvenli bir şekilde erişmenin yollarını arıyor. Şahsen, NYDIG’in Bitcoin’in herkes için ekonomik güçlendirme sağlama yeteneğine ilişkin vizyonunu paylaşıyorum. NYDIG’in kurumlara ve bireylere yenilikçi Bitcoin çözümleri sağlamasına yardımcı olmak için üzerime düşeni yapmayı sabırsızlıkla bekliyorum. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here