Home Bitcoin (BTC) Haberleri Deutsche Bank Bitcoin 1.000.000.000.000 Dolarlık Piyasa Hacmini Geçince Bunun Görmezden Gelinmeyecek Kadar Büyük Bir Rakam Olduğunu Söyledi

Deutsche Bank Bitcoin 1.000.000.000.000 Dolarlık Piyasa Hacmini Geçince Bunun Görmezden Gelinmeyecek Kadar Büyük Bir Rakam Olduğunu Söyledi

0
Deutsche Bank Bitcoin 1.000.000.000.000 Dolarlık Piyasa Hacmini Geçince Bunun Görmezden Gelinmeyecek Kadar Büyük Bir Rakam Olduğunu Söyledi

Deutsche Bank’taki araştırmacılar, Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık işaretin üzerine çıkmasının, önde gelen kripto para biriminin en azından öngörülebilir bir gelecekte burada kalacağını kanıtladığını söylüyor.

Bankacılık devi, ödemelerin geleceğiyle ilgili yeni bir raporda , yüksek seviyelerde spekülasyonlar arasında BTC’nin “aşırı dalgalı” kalmasını beklediğini söyledi.

“Kısa vadede, Bitcoin burada kalacak ve değeri değişken olmaya devam edecek … Bitcoin’deki işlem faaliyetlerinin% 30’undan daha azının mallar ve hizmetler için ödeme ile ilgili olduğunu, geri kalanın büyük ölçüde finansal yatırım olarak kullanıldığını tahmin ediyoruz.”

Rapor, Bitcoin’in kısmen kurumsal yatırımcılar arasında benimsenmesine dayanarak “yükselmeye devam etmesi gerektiğini” söylüyor.

“2017’nin başında Bitcoin fiyatları Birim başına 1.000 doların altındaydı. Aynı yılın Aralık ayında Bitcoin yaklaşık 20.000 $ ‘a ulaştı. Sonra düşüş geldi ve Şubat 2018’de fiyat 7.000 dolara düştü. Sadece bir yılda, fiyatlar Mart 2020’de 4.900 dolardan yükselerek geçen Cumartesi 60.000 dolara yükseldi. Bitcoin’in artan talebini yönlendiren en önemli faktörlerden biri, hedge fonları ve diğer kurumsal yatırımcıların girişiydi. “

Rapor ayrıca Y kuşağı arasında kripto varlıklarının BTC’nin küresel olarak benimsenmesinde bir devrilme noktasını tetikleyebilecek ana faktör olarak kabul edildiğini gösteriyor.

“Gelecek nesiller kitlesel olarak benimsenebilir. Anket yaptığımız yaşlı insanların kripto para birimleriyle ilgili korkuları vardı, onları anlamakta güçlük çekiyorlardı, uçucu finansal balonlar (dotcom büstü gibi) yarattıklarına inanıyorlardı ve bunları düşük likiditeli finansal araçlar olarak görüyorlardı. Ankete katılanların üçte birinin kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yoktu ve% 40’ı sadece kısmi bir anlayışa sahipti.

Buna karşılık, Y kuşağının yaklaşık üçte biri, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Güney Kore’de 4.700’den fazla kişiyle yaptığımız özel anketimize göre, kripto para birimlerinin nakit ve kredi / banka kartlarının yerini aldığına inanıyor”

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here