Home Bitcoin (BTC) Haberleri Crypto Giant Grayscale Bir Günde 12,320 Bitcoin Satın Aldı Ve Almaya Devam Edeceklerini Söyledi

Crypto Giant Grayscale Bir Günde 12,320 Bitcoin Satın Aldı Ve Almaya Devam Edeceklerini Söyledi

0
Crypto Giant Grayscale Bir Günde 12,320 Bitcoin Satın Aldı Ve Almaya Devam Edeceklerini Söyledi

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, portföyüne tek bir günde 10.000’den fazla Bitcoin satın aldı ve sahip olduğu toplam BTC sayısını yaklaşık 600.000’e çıkardı.

Cryptocurrency vadeli işlem ve bilgi platformu Bybt’den gelen veriler, Grayscale’in 21 Aralık 2020’de 576.650 Bitcoin tuttuğunu ortaya koydu. Miktar bir gün sonra yaklaşık 12.320 artışla 588.970’e yükseldi.

Grayscale’in son satın alımı , toplam dolaşım arzına günlük eklenen Bitcoin sayısı 900 veya 21 milyon dolar olduğundan, 13 günlük yeni çıkarılan Bitcoin arzına eşittir. Bitcoin’in şu anki 23.825 $ ‘lık fiyatında, şirketin toplam BTC varlıkları yazı yazılırken 14 milyar $’ ın biraz üzerinde değerleniyor.

Grayscale’in dünyanın önde gelen dijital varlıklarını satın aldığı son satın alma değeri 290 milyon doların biraz üzerinde.

BTC’yi satın almak için harcanan dokuz rakamlı Grayscale toplamı, dijital varlık yöneticisinin yılın ilk çeyreğinde amiral gemisi kripto para biriminde haftada harcadığı ortalama miktarın yaklaşık 10 katı .

Grayscale Investments’ın genel müdürü Michael Sonnenshein, yakın tarihli bir CNBC röportajında , Bitcoin alımlarının yıldan yıla altı kat arttığını açıkladı.

“Grayscale’de, akışlarımız muhtemelen geçen yıla göre 6 kat arttı. Ve işe sermaye koyan yatırımcı türleri, daha önce gördüğümüz yatırımcıların hiçbirine benzemiyor. Dünyanın en büyük yatırımcılarından bazıları ve yaptıkları tahsisler daha önce gördüğümüzden daha büyük. “

Sonnenshein’e göre, mevcut Bitcoin boğa piyasası 2017 boğa koşusundan farklı.

“Bence bu, 2017’de olduğumuzdan çok farklı bir senaryo. O zamanlar Bitcoin, psikolojik olarak önemli olan 20.000 $ işaretini kırmadı. Ve bu yıl olması bizim için gerçekten şaşırtıcı değil. Gerçekten de, 2017 rallisinde burada olmayan birkaç önemli faktör var. Ve yatırım bankaları Bitcoin’in altına olan üstünlüğünü vurgulayan araştırmalar yazıyor. Önde gelen yatırımcıların ortaya çıktığını ve bu varlık sınıfını desteklediğini gördünüz. Bilançolarına Bitcoin ekleyen şirketleriniz var. Bunlar, bu varlık için daha önce gördüğümüz faktörler değil.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here