Craig Wright’ten Bir Dava Daha, Bitcoin White Paper’ın Telif Hakkı Sahibi Olduğunu İddia Ediyor

Kendini Bitcoin‘in yaratıcısı ilan eden Craig Wright, dünyanın önde gelen kripto para birimi fikrinin tohumlarını atan orijinal beyaz kitabın telif hakkı sahipliğini kurmak için yeni bir dava açıyor.

Avustralyalı bir bilgisayar bilimcisi ve iş adamı olan Wright, Bitcoin’in sahte yaratıcısı Satoshi Nakomoto olduğunu uzun zamandır ilan ettiği biliniyor.

Şimdi, bir Londra Yüksek Mahkemesi, Wright’a jüri üyelerini Bitcoin’in yaratıcısını çevreleyen uzun süredir devam eden kripto tartışmasının merkezine yerleştirebilecek ve Wright’ın gerçek Satoshi olup olmadığına kesin olarak karar vermelerine izin verecek yeni bir dava açmasına izin verecek.

Wright’ın dava ekibi Ontier LLP tarafından yönetilen davası, Bitcoin teknik incelemesinin orijinal olarak yayınlandığı bitcoin.org’a bağlı bilinmeyen varlık “Cøbra” ya yönlendirildi . Ontier’e göre Wright, “yasal olarak sahip olduğu dijital varlıklarını koruma hakkını ve Bitcoin’in yaratıcısı olarak itibarını ve ilgili fikri mülkiyetini korumayı” hedefliyor.

Wright’ın hukuk ekibi, Cøbra’nın web sitelerinden beyaz sayfayı kaldırma taleplerini defalarca görmezden geldiğini ve davayı tetiklediğini söylüyor.

Bitcoin.org , Wright’ın bir blog gönderisindeki telif hakkı ihlali ile ilgili ilk iddialarına, iddialarını reddederek ve diğerlerini makaleyi kaldırmamaya teşvik ederek yanıt verdi .

“Bitcoin teknik incelemesine ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz ve susturulmayacağız ya da göz korkutmayacağız. Teknik incelemeye ev sahipliği yapan diğer kişiler, bu yanlış iddialara direnme konusundaki liderliğimizi takip etmelidir.

Ayrıca Reuters’a, Wright’ın iddialarıyla İngiltere mahkeme sistemini kötüye kullandığına inandıklarını söylediler .

“Bitcoin’in mucidi olmadığı açıkça belli olan biri tarafından Bitcoin teknik incelemesini kaldırmakla tehdit edildik (eğer öyleyse, bu onu dünyanın en zengin 25. kişisi yapar, ki açıkça öyle değil).

“Görünüşe göre İngiltere mahkemelerini, teknik incelemeyi sansürlemeye ve davranışıyla eğitim içeriği sağlayan bizim gibi küçük web sitelerini taciz etmeye zorlamak için kötüye kullanmaya çalışıyor.”

Avustralyalı kriptograf ilk olarak 2016’da Satoshi olduğunu açıkladı ve çok azı ona inandı. Cryptoverse, Wright’tan defalarca ilk Bitcoin adresine erişimi olduğunu göstererek Satoshi olduğunu kanıtlamasını istedi, ancak bunu neden yapmayacağına dair çeşitli nedenler verdi.

Orijinal teknik incelemeyi Satoshi’den alan en iyi Bitcoin Core geliştiricisi Gavin Andresen, başlangıçta Wright’ın iddiasını açıkça destekledi , ancak daha sonra çabucak iptal etti.

CoinGecko’ya göre , yazı yazılırken Bitcoin (BTC) 50.741 $ ‘dan işlem görüyor; bu, her kim olursa olsun ve kabaca 1 milyon BTC çıkardığına inanılan Satoshi Nakamoto’nun net değeri 50.000.000.000 $’ ın üzerinde olduğu anlamına geliyor.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

KAYNAKdailyhold
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
62,257.00 $
62,257.00 $
2.24%
ethereumEthereum
3,778.39 $
3,778.39 $
0.64%
binance-coinBinance Coin
480.87 $
480.87 $
3.2%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.24%
cardanoCardano
2.14 $
2.14 $
0.91%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
2.47%
solanaSolana
157.54 $
157.54 $
2.29%
polkadotPolkadot
41.33 $
41.33 $
0.06%
dogecoinDogecoin
0.256239 $
0.256239 $
8.28%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.34%

Benzer Haberler