Coin Bureau’ya Göre Bitcoin’in Hala Büyük Bir Üst Taraf Potansiyeline Sahip Olmasının Üç Büyük Nedeni

Popüler kripto fenomeni ve yatırımcısı Coin Bureau, Bitcoin piyasasının ortalama bir yatırımcının farkına vardığından çok daha fazla büyüyebilecek olmasının üç büyük nedeni açıklıyor.

Yeni bir videoda, ilk önce kurumsal benimsemenin Bitcoin’i stratosfere götüren roket yakıtı kadar hareket edeceğini vurguluyor.

Guy, dünyanın en büyük finans kurumlarından ikisi olan Morgan Stanley ve Goldman Sachs’ın yıllarca açık sözlü şüphecilik ve düşüşten sonra Bitcoin boğaları haline geldiklerini not ediyor. Analist ayrıca, 7,3 trilyon dolarlık yönetim altındaki varlığa (AUM) sahip dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un Bitcoin’i aya gönderecek bir sonraki dev olabileceğine inanıyor.

“BlackRock’ta işlerin ilginç hale gelmek üzere olduğuna dair bir his var. Küresel makro yatırımcılar olarak, Fed’in teşvik etmekten memnun göründüğü sürekli ve ısrarlı enflasyonun getirdiği riski görmezden gelemezler. BlackRock, tüm AUM’sinin % 1’ini Bitcoin’e yatırmaya karar vermişse, Bitcoin piyasası üzerindeki etkilerini hayal edebiliyor musunuz? Bu gerçekten akıllara durgunluk veren rakamlar. ” 

Guy, BlackRock’un Bitcoin’de getiri görmeye başlaması durumunda, trilyon dolarlık varlık yöneticilerinin geri kalanının da rekabet etmek ve kurumsal para dalgalarını amiral gemisi kripto varlığına göndermek için katılmak zorunda kalacaklarını ileri sürüyor.

Coin Bureau ayrıca , daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekebilecek ve benimsemeyi teşvik edebilecek bir katalizör görevi görecek şekilde Bitcoin’in oynaklığında bir azalma öngörüyor . Daha az oynaklığın yalnızca daha az risk anlamına gelmediğini, aynı zamanda daha düşük spreadler anlamına geldiğini ve bunun da genellikle piyasaya büyük siparişler veren kurumlar için daha uygun maliyetli olduğunu belirtiyor.

“Bu belki de bundan çıkarılacak en önemli şeylerden biri, hem tarihsel hem de ileriye dönük bir bakış açısıyla Bitcoin tutma riskinde büyük bir azalma olduğu gerçeğidir. Dolayısıyla, piyasa daha kurumsal benimseme için olgunlaşmış hissediyor. ” 

Coin Bureau’nun Bitcoin’in lehine büyük ölçüde çalıştığını gördüğü üçüncü faktör, hisse senetleri ve altın gibi diğer varlık sınıflarından ayrılmasıdır.

“Kurumsal yatırımcılar, birbirleriyle ilintisiz varlıkları bularak her zaman portföylerini optimize etmeye çalışıyorlar. Geçen yıl, pandemik piyasa çöküşü sırasında Bitcoin, hisse senetleri kadar hızlı bir şekilde düştü. Yatırımcılar varlığı risk kovalarına yerleştirdiklerinden, korelasyon yüksekti. Bu nedenle, çeşitlendirme faydaları arayan en büyük varlık yöneticilerinden bazıları için daha az cazip geldi. Ancak, bu korelasyon bu yılın ilk çeyreğinde düşüş eğilimi gösteriyor. 

Bitcoin, çeşitlendirmeden çok dolara karşı bir koruma görevi görüyor. Bu nedenle, portföy yöneticileri risklerini düşen bir ABD dolarına düşürmek isterse, Bitcoin bu durumlarda değer kazanma olasılığı daha yüksek olduğu için bunu telafi etmelidir. Dolayısıyla, bu fon yöneticileri tarafından Bitcoin’in HODL için çekici bir varlık olduğu oldukça açık. “

İsteyenler için videonun orijinal halini sizlerle paylaştık:

https://www.youtube.com/watch?v=p6PStkW7lO4&feature=emb_title&ab_channel=CoinBureau

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

120BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,099TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
56,182.00 $
56,182.00 $
2.22%
ethereumEthereum
4,519.76 $
4,519.76 $
4.07%
binance-coinBinance Coin
621.19 $
621.19 $
3.51%
tetherTether
0.999698 $
0.999698 $
0.22%
solanaSolana
225.68 $
225.68 $
1.61%
cardanoCardano
1.68 $
1.68 $
5.26%
xrpXRP
0.967647 $
0.967647 $
3.95%
usd-coinUSD Coin
0.999325 $
0.999325 $
0.15%
polkadotPolkadot
35.60 $
35.60 $
5.2%
dogecoinDogecoin
0.214669 $
0.214669 $
0.14%

Benzer Haberler