Home Bitcoin (BTC) Haberleri Çin Enerji Tüketen Projeleri Durdurmaya Çalışırken Bitcoin Madenciliği Zarar Verebilir: Colin Wu

Çin Enerji Tüketen Projeleri Durdurmaya Çalışırken Bitcoin Madenciliği Zarar Verebilir: Colin Wu

0
Çin Enerji Tüketen Projeleri Durdurmaya Çalışırken Bitcoin Madenciliği Zarar Verebilir: Colin Wu

Kripto borsaları, kripto madenciliği ve dijital para birimleri ile ilgili her şeyi ele alan Çinli gazeteci Colin Wu, Çin’in ülkedeki Bitcoin madencilik endüstrisine zarar vermesi muhtemel bazı önlemleri almayı planladığını tweetledi .

“Son derece enerji tüketen projeler kararlı bir şekilde yasaklanacak”

Çin Komünist Partisi başkanı Xi Jinping, 2026’dan başlayarak beş yıl boyunca Çin’in karbon ayak izini ve emisyonlarını azaltmaya odaklanacağına söz verdi.

Ekstra büyük miktarlarda enerji tüketen ve gelecekte uygulanan standartlarla karşılaşamayan projeler “kararlılıkla yasaklanacaktır”.

Wu, Çin’deki Bitcoin madenciliği üzerinde olumsuz etki bekliyor

Bitcoin hash oranının en büyük kısmı Çin madencilik havuzları tarafından sağlandığı için Colin Wu, enerji tüketen projelerin azaltılmasının Bitcoin madencilik endüstrisini vurabileceğini umuyor.

Bununla birlikte, dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin madencilerinin soğuk iklimlerde veya İran, Rusya’nın Kuzeyi, İzlanda gibi ucuz elektrik sağlayan ülkelerde yenilenebilir enerji kaynağı veya kripto madenciliği yapmak için ellerinden gelenin en iyisini yaptıkları bilinmektedir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here