Home Bitcoin (BTC) Haberleri Çin Devlerinden Meitu 40 Milyon Dolarlık Bitcoin Ve Ethereum Aldığını Açıkladı

Çin Devlerinden Meitu 40 Milyon Dolarlık Bitcoin Ve Ethereum Aldığını Açıkladı

0
Çin Devlerinden Meitu 40 Milyon Dolarlık Bitcoin Ve Ethereum Aldığını Açıkladı

Çinli yazılım devi Meitu, 40 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın aldığını söyledi.

Açıklamada, selfie’si uygulaması şirket ortaya koymaktadır. 15.000 ETH $ dolar değerinde 22.100.000 ve 379 BTC $ değerinde 17.900.000 satın aldı ve nedenlerinide açıkladı.

“Meitu, mobil internetin PC internetini ve diğer birçok çevrimdışı sektörü kesintiye uğratmasına benzer şekilde, blockchain teknolojisinin hem mevcut finans hem de teknoloji endüstrilerini bozma potansiyeline sahip olduğu görüşünü benimsiyor.

Meitu, blok zinciri endüstrisinin, 2005’teki mobil internet endüstrisine benzer şekilde, hala erken aşamada olduğuna inanıyor.

Bu çerçevede, Meito, kripto para birimlerinin değer takdiri için yeterli alana sahip olduğuna ve hazinesinin bir kısmını kripto para birimlerine tahsis ederek nakit tutmaya bir çeşitlendirme işlevi görebileceğine inanıyor (bu, merkez bankalarının para arzındaki agresif artışlar nedeniyle amortisman baskısına tabidir. küresel olarak) hazine yönetiminde. “

Meitu, blok zinciri endüstrisine girme planlarına hazırlık olarak ETH satın aldığını ekliyor. Selfie uygulama üreticisi, potansiyel yatırımlar için blockchain tabanlı projeler bulurken, blockchain teknolojisini denizaşırı işletmelerine nasıl dahil edeceğine baktığını belirtiyor.

“Bu nedenle, Ether satın almak, her iki girişim için de mantıklı bir hazırlıktır, çünkü satın alınan Ether, Grubun gelecekte tüketeceği potansiyel dAPP (ler) için gaz rezervi haline geleceği gibi, blok zinciri tabanlı projelere yatırım yapmak için de kullanılacaktır. Ether’i dikkate alın. “

Hong Kong Borsası’nda listelenen firma ayrıca BTC yatırımının bir varlık tahsis stratejisinin parçası olduğuna dikkat çekiyor.

Şirket, Bitcoin’in onu bir değer deposu olarak altından üstün kılan özelliklere sahip olduğuna inanıyor.

“Bitcoin, iyi bir alternatif değer deposu olmasını sağlayan çeşitli özelliklere sahiptir, örneğin arz açısından sınırlı olması, itibari paraya veya mal ve hizmetlere dönüştürülebilirliği, taşınabilirlik ve değer kaybına karşı etkili bir koruma olarak hareket etme potansiyeli gibi.

Küresel olarak merkez bankaları tarafından para arzındaki agresif artış nedeniyle fiat para birimleri.

Bu özelliklerden bazıları, Bitcoin’i potansiyel olarak altın, değerli taş ve emlak gibi diğer alternatif değer depolarından daha üstün bir form haline getirebilir.

Alternatif bir değer deposu olan fiyatı, öncelikle yatırımcıların ve genel halkın fikir birliği tarafından yönlendirilen gelecekteki talebin bir fonksiyonudur. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here