Home Bitcoin (BTC) Haberleri CBDC Merkez Banları Bitcoin’in Büyümesini İstemiyor

CBDC Merkez Banları Bitcoin’in Büyümesini İstemiyor

0
CBDC Merkez Banları Bitcoin’in Büyümesini İstemiyor
  • Frank Giustra, hükümetlerin CBDC projeleri nedeniyle Bitcoin büyümesini engelleyebileceğini açıkladı.
  • Çin yeni hamle yaparak bir Dijital Yuan ATM’si kurdu.

Milyarder yatırımcı Frank Giustra, dünyadaki hükümetlerin ve merkez bankalarının Bitcoin’in büyümesini engellemek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bir yaptığı söyleşisinde Stansberry Research Daniella Cambone’nin ile Giustra bir merkez bankası Dijital para (CBDC) proje üzerinde çalışan ülkelerin çoğu başarılı olsaydı, bunlar Bitcoin veya diğer kripto varlıklarından herhangi rekabeti istemem inanıyordu.

Ona göre, hükümetler ve merkez bankaları , Bitcoin’in evrensel olarak benimsenmesini engelleyecek farklı engeller koyarak CBDC projelerini korumaya çalışacaklar . Bu merkez bankalarının BTC için işi çok zorlaştıracağını çünkü bunun “kendi egemen para birimleri için bir tehdit, gerçek bir tehdit” oluşturacağını belirtti.

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri yetkililerinin 40 yıldır sahipliğini yasakladığı altın örneğini de aktarıyor. Ayrıca, fiat para birimlerini korumak için para birimi ve sermaye kontrol önlemleri benimseyen Güney Afrika, İngiltere ve Yunanistan gibi ülkeleri de gösterdi. Bunun, Bitcoin’in evrensel olarak benimsenmesine karşı kullanılabileceğine inanıyor.

CBDC Projelerine Rağmen Bitcoin Yeni Zirve Yapacaktır

Frank Giustra, Bitcoin’in tahmin edilenden çok daha yükseğe çıkacağına inanıyordu.

Madeni paranın, birçok insanın onu satın aldığı bir durumda olduğunu ve bu durumun onu daha da yükseltmeye devam edeceğini belirtti. Ona göre, varlıkların değerinin çok daha yüksek olacağına inanıyor.

Çin, CBDC projelerinde halihazırda önemli iyileştirmeler yaptı. Ülkenin en büyük bankalarından biri olan Çin Ziraat Bankası , bankanın müşterilerinin nakit paralarını Dijital yuan’a çevirmelerine izin vermek için ATM’ler başlattı . Bu ATM’ler, Shenzhen’in belirli bölgelerinde bulunabilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here