Salı, Ekim 27, 2020

Cambridge Üniversitesi Yeni Bitcoin (BTC) Madencilik Takip Cihazı Çıkardı

Alternatif Finans Cambridge Merkezi (CCAF), Cambridge Üniversitesi bünyesinde bulunan akademik araştırma merkezi, yeni geliştirdikleri bir küresel Bitcoin (BTC) madenciliği takibi ile farklı ülkelerdeki kripto para madenciliği faaliyetlerini ortaya çıkarmaya ve karşılaştırmaya yöneliktir.

CCAF’ın Yeni Madenci Takip Cihazı

Edinilen bilgiye göre Bitcoin Madencilik Haritası olarak bilinen izleme aracı, ülkelerin küresel hashratının payını aylık olarak göstermek için tasarlandı . Ayrıca, dijital para madenciliği merkezi olarak kabul edilen Çin’deki birçok vilayeti karşılaştırmak için daha ayrıntılı bilgi sunacak.

Bitcoin (BTC) madencilik takipçisinden şu ana kadarki veriler, Çin Halk Cumhuriyeti’nin toplam yüzde 65 ile en önemli küresel hashrata sahip olduğunu ortaya koydu. Çin’in hashratının hala Eylül ayı itibariyle yüzde 10 civarında düştüğü bildiriliyor. Rusya ve ABD yüzde 7 geri döndü.

Yeni Bitcoin (BTC) madencilik takip cihazında sağlanan veriler şu anda en iyi madencilik havuzlarından üçü, yani Poolin, BTC.com ve ViaBTC’den seçildi. Bu, Avrupa ve Kuzey Amerika’daki gerçek faaliyeti değiştirebilse de CCAF, kapsamlı bir rapor sağlamak için yeni havuzlarda güncelleneceğini söyledi. 

Madencilik Verilerine Ulaşmak Çok Zor Bir İş

CCAF’ın kripto ve blok zinciri lideri Apolline Blandin, izleme araçlarında sağlanan verilerin pazar sezgilerini doğrulamaya ve şeffaflığı sağlamaya yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca katılımcıların operasyonlarını daha iyi yürütmelerini kolaylaştıracaktır. 

Karma konsantrasyonu açısından kesin konumları belirlemedeki sorunlardan biri, bazı madencilerin gerçek IP adreslerini gizleyen VPN’leri kullanmasıdır. CCAF’a göre, bu Zhejiang eyaletinde yaygın. Duyuru şu şekildedir:

Bu etkiyi hafifletmek için, Zhejiang eyaletinin karışıklığını, havuzun veri kümesinde listelenen diğer Çin eyaletleri arasında orantılı olarak ayırıldı.

eray sezer
eray sezerhttp://blokchaintr.com
Eray Sezer Yalova Doğumlu Ve Geçimini Kriptoyla Sağlıyor.Yaşı Genç Ama Birikimleri Fazla Birikimlerini Bizimle Paylaşmayı Seçti...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

16BeğenenlerBeğen
28TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
5AbonelerAbone

Covid-19 Bilgi

Tüm Ülkeler
10,984,390
Toplam Aktif Vaka Sayısı
Updated on 27 October 2020 14:53

En Son Haberler

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini 2020 – 2025

Holochain (HOT) Fiyat Tahmini Holochain, finansal olmayan ve dahili bir kredi cihazıdır. Cihaz sahibinin, uygulamalarını başarıyla kullanabilmeleri için barındırma alanlarını...

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Ünlü Analistlerlerden LTC’nin 49 Doları Testi Ve Devamı

Litecoin fiyat tahmini, 49 dolara doğru bir tersine dönüş bekliyor.Litecoin fiyatı 46.80 $ 'da güçlü bir dirençle karşı karşıya.LTC fiyatı 45 $...

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.
bitcoinBitcoin
13,385.93 $
13,385.93 $
1.68%
ethereumEthereum
402.82 $
402.82 $
0.23%
rippleXRP
0.251561 $
0.251561 $
0.63%
litecoinLitecoin
57.51 $
57.51 $
0.12%
eosEOS
2.66 $
2.66 $
1.07%
tezosTezos
2.12 $
2.12 $
0.41%
chainlinkChainlink
12.08 $
12.08 $
1.46%

Benzer Haberler

Hedgeye CEO’su Tüm Bitcoinlerini Neden Sattı?

Büyük bir risk yönetimi firmasının CEO'su Keith McCullough, neden tüm Bitcoin'lerini sattığını açıklıyor. Ve onunla aynı fikirde olmaman neden senin hatan.

BitMEX Yöneticileri Para Aklama Suçlarından Dolayı Görevlerinden Alındı

BitMEX CEO'su, CTO derhal yürürlüğe girerek görevden alındıİdarenin görevden alınmasına rağmen, takas işlemi devam ediyor Seyşeller merkezli kripto değişim...

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 10800 $ ‘ı Yeniden Test Edecek mi?

Bitcoin fiyat tahmini, fiyattaki başka bir artış için güçlü geliyor.Bitcoin fiyatı 10800 $ 'ı yeniden test ediyor, ancak ayakta kalamıyor.Piyasa duyarlılığı, güçlü...