Home Bitcoin (BTC) Haberleri Büyük Kurumsal Firma 150.000.000 Dolarlık Bitcoin Aldı, BTC Dolardan Daha İyi Uzun Vadede

Büyük Kurumsal Firma 150.000.000 Dolarlık Bitcoin Aldı, BTC Dolardan Daha İyi Uzun Vadede

0
Büyük Kurumsal Firma 150.000.000 Dolarlık Bitcoin Aldı, BTC Dolardan Daha İyi Uzun Vadede

Gün geçmeden Bitcoin atakları hala devam ediyor. Kurumsal yatırımcıların ilgisini çeken Bitcoin fiyat olarak cazip geliyor. Bitcoin fiyatının yükselmesi ardından kurumsal yatırımcılar hala BTC almaya devam ediyor.

Kurumsal firmaların arasına katılan Marathon Patent Group 150 Milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı. Bitcoin uzun vadede Dolar’dan daha iyi gözüküyor.

MicroStrategy ve Square’in izinden giden Bitcoin madencilik şirketi Marathon Patent Group şu anda hazine rezervinin büyük bir kısmını Bitcoin’e yatırıyor.

Şirketten yapılan bir basın açıklamasına göre, Marathon, BTC başına 31.000 doların biraz üzerinde 150 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı .

Marathon’un başkanı ve CEO’su Merrick Okamoto,

“150 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alarak, bu yeni varlık sınıfına girmek isteyen bireyler ve kurumlar için fiili yatırım seçeneği olduğuna inandığımız Marathon’u inşa etme sürecini hızlandırdık.

Ayrıca MicroStrategy gibi diğer ileri görüşlü şirketlere benzer şekilde, hazine rezervlerimizin bir kısmını Bitcoin’de tutmanın ABD doları tutmaktan daha uzun vadeli bir strateji olacağına inanıyoruz. “

CoinMarketCap’e göre, MicroStrategy şu anda yazı yazarken 2,25 milyar dolardan fazla değere sahip yaklaşık 70.784 BTC’ye sahip. Square, yaklaşık 148 milyon dolar değerinde 4.709 BTC satın aldı.

Okamoto, Marathon’un, 2022 mali yılının ilk çeyreğinde tamamen konuşlandırılması beklenen 103.060 madenci satın almak için sözleşme imzaladığını belirtti.

Baş yönetici diyor ki,

Bitcoin ağının mevcut zorluk oranına göre bugün tüm madenciler çalışır durumda olsaydı, günde yaklaşık 55-60 bitcoin üretirdik. Bununla birlikte, şimdi Bitcoin’e yatırım yapmak için elimizdeki nakit parayı kullanarak, potansiyelimizi salt oyun yatırımı olma potansiyelimizi gerçeğe dönüştürdük. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here