Home Bitcoin (BTC) Haberleri Büyük Balina Kevin O’Leary Sadece Temiz Enerji İle Üretilmiş BTC Satın Alacak

Büyük Balina Kevin O’Leary Sadece Temiz Enerji İle Üretilmiş BTC Satın Alacak

0
Büyük Balina Kevin O’Leary Sadece Temiz Enerji İle Üretilmiş BTC Satın Alacak

Reality TV şovu Shark Tank’ın yıldızı Kevin O’Leary, yalnızca temiz enerjiyle üretilen bitcoinleri satın alacağı iddiasını ikiye katladı.

Popüler yatırımcı Kevin O’Leary, yalnızca dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde sürdürülebilir şekilde çıkarılmış bitcoinleri temiz enerji kullanarak satın alacağını belirtti. Çin’de çıkarılan sözde “kan” paralarından asla böyle bir şey satın almayacağını söyleyerek belirtti.

Çin’de Maden Çıkarılan Bitcoin “Kan” Bir Paradır

Bitcoin madenciliğinin neden olduğu çevresel zarar hakkındaki tartışmalar devam ediyor. O’Shares’ın başkanı Kevin O’Leary, konuya değinecek bir sonraki kişi. Yakın tarihli bir CNBC röportajında yatırımcı, BTC madenciliğini hiçbir zaman yeşil enerji kullanan ülkelerden sürdürülebilir şekilde farklı şekilde satın almayacağını iddia etti.

Ona göre, birincil kripto para biriminin tamamen farklı iki yüzü var:

“Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde iki tür Kripto para görüyorum: Çin’den kan parası ve kömür yerine hidroelektrik kullanan ülkelerde sürdürülebilir şekilde çıkarılmış temiz Kripto para.”

Alman analiz şirketi Statista’ya göre, BTC madenciliği muazzam miktarda enerji kullanıyor . Ek olarak, Cambridge Üniversitesi tarafından geliştirilen madencilik kaynağından elde edilen veriler, Çin’in bitcoin üretiminin % 65’inden sorumlu olduğunu gösteriyor.

O’Leary, kripto para biriminin madencilik sürecinin özelliklerini bilmediği sürece bitcoin’e yatırım yapmayacağını belirtti:

“Nerede çıkarıldığını, ne zaman çıkarıldığını, menşeini bilmediğim sürece madeni para almayacağım. Çin’de değil. Benim için kan parası yok. “

Kevin O’Leary ve Önceki BTC İlişkisi

Geçmişte, Mr. Wonderful olarak da bilinen O’Leary, birincil kripto para birimi hakkında “çöp” olarak adlandırılan oldukça olumsuz bir görüşe sahipti. Dahası, 2019’da buna “işe yaramaz para birimi, çünkü büyük miktarlarda girip çıkamazsınız” diyordu.

Birkaç yıl ileri sarıldığında O’Leary duruşunu yumuşatmaya başladı. Hatta buna saygı duyduğunu ancak portföyünün büyük bir kısmını ona yatırmayacağını söyledi.

O’Leary, kripto para birimine vurduktan birkaç yıl sonra kişisel portföyünün% 3’ünü ona tahsis edeceğini açıkladı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here