Home Bitcoin (BTC) Haberleri Borsa Girişleri Yükseldi Bitcoin Sert Düştü

Borsa Girişleri Yükseldi Bitcoin Sert Düştü

0
Borsa Girişleri Yükseldi Bitcoin Sert Düştü

Bitcoin‘in 13.000 $ ‘lık büyük düşüşü, borsaların zirveden hemen önce BTC mevduatlarında 11 kat artış yaşadığı için bir dereceye kadar beklenebilirdi.

Bitcoin’in fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.400 doların üzerine çıktıktan yaklaşık bir gün sonra 13.000 dolardan fazla düştü.

Zincir üzerindeki verilere göre, borsalar fiyat zirvesinden kısa bir süre sonra bir saatlik giriş akışının en yüksek artışını gördü ve bu da keskin düşüşü tetikleyebilirdi.

BTC Fiyatı 13 Bin Dolarlık Sert Bir Düşüş Yaşadı

Daha dün, kripto alanındaki durum neşeli, iyimser ve umutlu görünüyordu, çünkü BTC yeni bir rekor kırdı ve gözünde 60.000 dolar vardı. Toplumu bundan sonraki şeye hazırlayamazdı.

Önümüzdeki 24 saat içinde Bitcoin sert bir şekilde düşmeye başladı . İlk olarak, 50.000 $ ‘ın altına düştü, bu da yaklaşık 8.000 $’ lık bir düşüş anlamına geliyordu.

Başlangıçta kayıpların çoğunu telafi edip 55.000 $ ‘a düşerken, ayılar baskıyı artırmaya devam etti ve kripto para birimi bugün erken saatlerde yaklaşık 45.000 $’ a düştü.

Başka bir deyişle, bitcoin yaklaşık bir gün içindeki son fiyat zirvesinden bu yana 13.000 $ ‘dan fazla değer kaybetti.

Analiz şirketi Santiment’ten sağlanan veriler , BTC yatırımcılarının 16 haftada (dört ay) en büyük bir saatlik döviz girişi artışını başlattığını ortaya koydu. Firma, bunun nihayetinde ticaret merkezlerine dönen toplam arzı % 0,15 oranında artırdığını belirtti.

Kar Elde Eden Balinalar?

Ayrıca Santiment, bu önemli fiyat düşüşünde bitcoin balinalarının potansiyel rolüne değindi. Balinalar, tek bir cüzdanda en az 1.000 jeton bulunan BTC avcılarıdır.

Bu tür adreslerin sayısı geçen hafta 2.462 ile zirveye ulaştı, ancak yaklaşık% 2 düşüşle 2.416’ya geriledi. BTC’nin yükselen fiyatı ile, ölmek üzere olan BTC balinalarının bile en son olağanüstü koşuyu takiben bir miktar kar elde etmeye karar verebileceğini varsaymak güvenli.

Santiment ayrıca , yaklaşık olarak BTC’nin en son ATH’sine ulaştığı sırada bir kripto borsasına 2.700 jeton ithal eden belirli bir balinayı vurguladı .

Bu büyük miktarı USD perspektifine koymak için, 157 milyon $ ‘a eşitti. Zincir üzerindeki veriler, bunun 2021’de şimdiye kadarki en büyük ikinci bitcoin işlemi olduğunu söylüyor.

İlginç bir şekilde, aynı adres, ünlü likidite krizi ortaya çıkarken Mart 2020’de borsaya 2.000 BTC transferi yaptı. BTC bir günde % 50’den fazla düştü ve 4.000 doların altına düştü.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here