BNY Mellon’un Bitcoin Desteği, Kripto Paralarda Devrim Noktası

  • Kripto endüstrisi liderleri, Amerika’nın en eski bankasının varlık yönetimi işine kripto getireceği haberini memnuniyetle karşıladı.
  • Sektör liderleri, Decrypt’e BNY Mellon’un duyurusunun oyunun kurallarını değiştirdiğini söyledi.
  • Ancak, kripto paranın bu güvene layık olduğunu kanıtlamak için sektörün birlikte çalışması gerektiği konusunda uyardılar.

Kripto endüstrisi liderleri, BNY Mellon’un duyurusunun oyunun kurallarını değiştirdiğini düşünüyor, ancak sektörün fırsattan en iyi şekilde yararlanmak için birlikte çalışması gerekiyor.

Geleneksel finans, ellerini Bitcoin’den uzak tutamaz . Bu hafta, Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon, müşterileri adına Bitcoin’i saklama ve yönetme planlarını açıkladı .

Bitcoin ve daha geniş kripto endüstrisi için ne anlama geldiğini anlamak için kripto endüstrisi liderleriyle konuştu . 

Konuştuğumuz kişiler bunun bir oyun değiştirici olduğunu düşündü, ancak ivmeyi canlı tutmak için kripto endüstrisinin birlikte çalışması gerektiğini söylediler.

Önemli Bir Dönüm Noktası

Yaklaşık 2 trilyon doları kontrol eden 236 yıllık bir Amerikan yatırım bankası olan BNY Mellon, 11 Şubat’ta Bitcoin ve diğer dijital para birimlerini yakında depolayacağını ve geleneksel para birimleri ve hisse senetleri için sunduğu varlık yönetimi hizmetlerinin aynısını sunacağını duyurdu . 

Kripto şirketleri veya halihazırda kripto ile ilgilenenler, eski parayı Bitcoin’e getirme ihtimalinden heyecan duyuyor.

EToro’nun ABD Genel Müdürü Guy Hirsch, “Dünyanın en büyük saklama sorumlusu dijital varlıklar için saklama hizmetleri sağlayacağını duyurduğunda, bu piyasada bir devrim noktası gibi geliyor” dedi.

Yapım Aşamasında Bir Dönüm Noktası mı?

Dijital varlıkta kurumsal hizmetler başkanı Alex Mascioli, “Kripto teklifleri bu yılın ilerleyen günlerinde kullanıma sunulduğunda …

Varlık yöneticilerinin Bitcoin ve diğer dijital varlıklara bakışını temelden değiştireceği için yakında bir dönüm noktası olduğunu kanıtlayabilir.” asal komisyoncu Bequant , anlattı, BNY Mellon’un son hamleden devrim yapacağını…

Hirsch, “BNY Mellon’un kurumsal müşterilerinin küçük bir kısmı bile Bitcoin’e tahsis etmeye karar verirse kripto varlıklarına ne olacağını bir düşünün” dedi.

Mascioli, “41 trilyon dolarlık BNY Mellon’un denetlediği 41 trilyon dolarlık BNY Mellon’un yalnızca yüzde birinin bile kripto para birimine bağlı olduğunu” söyledi

“fiyatların JP Morgan, Guggenheim ve diğerleri tarafından belirtilen hedeflere yaklaştığını görebiliriz .” Guggenheim CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in fiyatının 600.000 $ ‘a ulaşabileceğini ve JPMorgan’ın yıl sonuna kadar 146.000 $’ a ulaşabileceğini tahmin ettiğini söyledi .

BNY Mellon’un emanet Bitcoin hizmetleri sunma duyurusu, kripto için kurumsal desteğin artmasının ardından geldi. 

Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), Asya’nın DBS’si ve ABD’li finansal hizmetler şirketi Northern Trust, geçtiğimiz günlerde kriptoyu araştırdıklarını açıkladı. 

Ve ABD’li ticari istihbarat firması MicroStrategy’nin bu ayki “Bitcoin nasıl alınır” seminerine 1.400 kurumsal hazine katıldığı bildirildi. 

MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana mümkün olduğu kadar çok Bitcoin’i ele geçirdi ; Bugüne kadar, 2 milyar dolardan fazla para satın aldı ve CEO Michael Saylor, diğer şirketlerin de takip etmesini istedi. 

Elon Musk tarafından yönetilen otomobil şirketi Tesla, bu hafta bilançosunun 1.5 milyar dolarlık kısmını Bitcoin’e çevirdiğini açıkladı. 

En Seamus Donoghue, VP Satış ve İş Geliştirme “Bu görevlerindeki bir go-to-market arz ile müşteri talebine yanıt verdiğinizi açık bir mesajdır” METACO , anlattı . 

Sırada diğerleri olabilir. JPMorgan’ın COO’su bu hafta , yatırımcılardan yeterli talep olması durumunda kripto hizmetlerini de dikkate alacağını söyledi . 

Kriptoya olan son kurumsal ilgi dalgası, kripto şirketlerine şimdiden yardımcı oldu. Asaf Meir, çapraz kur riski izleme platformu CEO’su Solidus Labs, anlattı.

O onun şirket gördü kripto riski izleme çözümleri için talebin on kat artış. “Açıkça, şirketler, varlık yöneticileri, ödeme sağlayıcıları ve bankaların kendileri, kripto paranın işleri üzerinde yaratabileceği potansiyel üstel sonuç etkisine yanıt veriyorlar” dedi.

Zenotta’nın CTO’su ve Kurucu Ortağı Andrew Kessler , BNY Mellon’un duyurusunun sonuçlarının hala bazı bankaların başına geçebileceğini söyledi . 

“Büyük bankalar hep düzenleyiciler de adıma karar verirken riskleri ve sonuçları değerlendirdikten sonra onların yaklaşımında suskun” diye anlattı. 

“Saklama hizmeti sağlayıcıları için önemli bir haber olsa da, yasal düzenlemelerin net olmaması, bunun dijital varlıkların çok fazla alımını teşvik etme olasılığının düşük olduğu anlamına geliyor.”

Two Prime’ın Baş Yatırım Sorumlusu Nathan Cox daha iyimser. “Bitcoin ve diğer dijital varlıklar genellikle yatırım yapmak çok uçucu ve riskli olarak kabul edilir” diye anlattı.

“ama Amerika’nın en eski bankası Bitcoin destekler, bunun dijital varlıklara yatırım yapmak değil daha büyük bir risk oluyor açık bir sinyal. “

“ Artık birinci veya hızlı takipçisi olmanın bir durumdur”, Donoghue anlattı Şifresini. “Hızla büyüyen bu yeni varlık sınıfını destekleyemiyorsanız, bunun yerine bir iş riski.”

İki Yönlü Bir İlişki

Patrick Campos de, Strateji Direktörü Securrency , anlattı.

Bu gibi anıtsal gelişmeler olduğunu normalde “çit-oturma ve olumsuz yaklaşımlarına” dijital benimsenmesi konusunda meslektaşları ikna zor bir zaman olarak temel kurumlar içinde kalanlarla “yararlı mühimmat” gibidir varlıklar.

Ancak Bitcoin için artan kurumsal destek, kripto endüstrisinin eşit derecede işbirlikçi bir yaklaşımla eşleştirilmelidir. 

Meir, kripto endüstrisinin “uyumluluk ve risk izleme programlarını artırarak, piyasa manipülasyonunu azaltarak ve müşteri koruma standartlarını yükseltmeye devam ederek” sürekli ana akım desteğine yanıt vermesi gerektiğini söyledi .

“Düzenleyiciler ve geleneksel firmalar kripto ekosistemine olan güveni yavaş yavaş geliştirdikçe, kripto ekosisteminin bu güvene layık olduğunu sürekli olarak kanıtlaması gerekecek” dedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

cenk dinç
cenk dinçhttp://blokchaintr.com
Cenk Dinç Kriptoya Olan Merakını Daha İyi İfade Etmek İçin Araştırmalarını Öğrenerek Bizimle Paylaşmayı Seçti.Cenk Turizm Ve Otelcilik Okuyup Ayrıca Sitede Yazılarını Bizimle Paylaşmaktadır...

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
20,157.00 $
20,157.00 $
3.21%
ethereumEthereum
1,119.39 $
1,119.39 $
6.97%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.05%
bnbBNB
219.32 $
219.32 $
7.6%
binance-usdBinance USD
1.01 $
1.01 $
0.4%
cardanoCardano
0.472578 $
0.472578 $
3.38%
xrpXRP
0.328924 $
0.328924 $
5.32%
solanaSolana
34.94 $
34.94 $
8.82%
dogecoinDogecoin
0.068114 $
0.068114 $
2.9%

Benzer Haberler