Home Bitcoin (BTC) Haberleri BNY Mellon, Bitcoin’e Yatırım Yapan Şirketlerin Hisse Senetlerine Sahip Olmadığından Pişman

BNY Mellon, Bitcoin’e Yatırım Yapan Şirketlerin Hisse Senetlerine Sahip Olmadığından Pişman

0
BNY Mellon, Bitcoin’e Yatırım Yapan Şirketlerin Hisse Senetlerine Sahip Olmadığından Pişman

BNY Mellon, BTC’ye yatırım yapan firmalar yerine altın madenciliği yapan şirketlerin hisse senetlerini seçmenin bazı fonlarında düşük performansa yol açtığını kabul etti.

Bitcoin’e yatırım yapan firmaların hisseleri yerine altın madenciliği şirketlerinin hisselerinin seçilmesi, BNY Mellon’un teknoloji odaklı fonları için düşük performansa neden oldu. Dev ABD bankası, 90.000’den fazla bitcoin’e sahip olan MicroStrategy’yi kaçırılan en büyük fırsat olarak nitelendirdi.

BNY Mellon’un Fon Performansı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan son başvurularda , Amerika’nın en eski bankası, BTC’ye böyle bir yatırım yapmak yerine altın madenciliği kuruluşlarının hisse senetleriyle gitmeyi tercih etmenin, 2021 yılının ilk çeyreğinde fonlarının performansına zarar verdiğini kabul etti.

Daha spesifik olarak, BNY Mellon, MicroStrategy eksikliğini kaçırılan en önemli fırsat olarak özetledi:

“MicroStrategy’ye sahip olmama kararı, fon performansına da zarar verdi, Bitcoin’e yatırım yaptığını açıkladığında hisse senetleri yükseldi.”

Michael Saylor’un iş zekası devi, geçen yıl Ağustos ayında ilk BTC alımını duyurdu ve hisse senetleri o sırada 125 dolar civarında işlem gördü. Firma yol açan kitlesel bölümlerini biriken tuttu gibi sahip tarihe Bitcoin 5 milyar $ üzerinde, MSTR fiyatı Şubat ayı ortalarında yeni bir tüm zamanların en yüksek düzeyine kabaca 10x kadar fırlamıştır.

O zamandan beri 655 dolara geri dönmesine rağmen, MicroStrategy’nin hisseleri ilk BTC alımından bu yana hala % 400’den fazla arttı. Eşzamanlı olarak, başvurular fonun, hisse senetleri aynı zaman diliminde 14 CAD’den yaklaşık 10 CAD’a düşen bir altın madenciliği şirketi olan Alamos Gold’daki pozisyonunu vurguladı.

“Hisse seçimine gelince, bir altın madenciliği şirketi olan Alamos Gold’daki bir pozisyon, hisselerin zayıf altın fiyatlarından zarar görmesi nedeniyle performansı engelledi.”

BNY Mellon’un Kripto Girişimleri

Aynı zamanda Amerika’nın en büyük saklama kuruluşlarından biri olan New York merkezli banka, son birkaç ayda kripto para birimi endüstrisine önemli ölçüde olumlu bir yaklaşım sergiledi.

Kuruluşun kurumsal müşterilerinin bitcoin ve diğer dijital varlıkları tutmasına, yayınlamasına ve aktarmasına olanak tanıdığını Şubat ayında başladı . Kısa bir süre sonra BNY, bir kripto para sorumlusu için C Serisi finansman turuna katıldı ve SkyBridge Capital’in Bitcoin ETF’sinin hizmet sağlayıcısı oldu.

Ayrıca banka , bitcoin’in performansına odaklanan bir rapor hazırladı . Popüler stok-akış modeline değinen BNY, kripto para biriminin gerçekten de altı haneli bir fiyat bölgesine yükselebileceğini ve hatta en çok tercih edilen değer aracı olarak altının yerini alabileceğini öngördü.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here