Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bloomberg’den Açıklama Emtia Stratejisti Yatırımcılar Bitcoin İçin Altın Bozduruyor

Bloomberg’den Açıklama Emtia Stratejisti Yatırımcılar Bitcoin İçin Altın Bozduruyor

0
Bloomberg’den Açıklama Emtia Stratejisti Yatırımcılar Bitcoin İçin Altın Bozduruyor

Bloomberg’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, şu anda birçok yatırımcının Bitcoin için altın attığını ima ediyor.

Mcglone, Altın’ın hala daha en değerli madenler arasında yer aldığını söylüyor. Değer sıralamasında Bitcoin’in Altını geri ittiğini de ön görüyor.

Kurumsal yatırımcılar dijital para biriminin daha geniş bir kabulü için hazırlanırken, “ Dijital Altın ” terimi aslında gerçeğe dönüşüyor. Şimdiye kadar Altın ve BTC arasındaki savaş, BTC’nin onu yatırımcıların “ Güvenli limanı ” olarak etiketlemesinden yana oldu.

BTC için 50.000$ Olacağını Söyleyen Analitist, 80.000$’ı Göreceğini Söylüyor

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, “Portföylerde altının yerini Bitcoin alma süreci hızlanıyor” sözlerini kullandı.

Bitcoin bir kez daha 1 trilyon dolara hacme yükseldi ve McGlone, Bitcoin için büyük bir artış öngörüyor. Öte yandan, borsa yatırım fonlarının elinde tuttuğu altın, rapora göre geçen Kasım ayından bu yana düşüş gösteriyor. Çeşitli analistlere ve traderlara göre, altı haneli rakamlar 2021 bitmeden bitcoin’in yeni fiyatı olabilir.

Kasım 2020’de McGlone, Bitcoin’in önümüzdeki 2 yıl içinde 170000 $ seviyesine ulaşacağını tahmin etmişti. Yükseliş hikayesi, Bitcoin’in 80000 $ ‘a çıkması durumunda Amazon’un piyasa kapitalizasyonunu geçebileceğini öne sürüyor. Sözleri şu şekilde

Tesla Arkadan Görünüşte, Yaklaşık 80.000 $ ‘Lık Bitcoin, Amazon Market Cap’i Gözlüyor – Bitcoin’in 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değeri Etrafındaki Geri Doldurma Süreci Tamamlandığında, Internet Öncüsü Amazon.Com’u Potansiyel Bir Sonraki Eşik Olarak Görüyoruz.

Piyasa göstergeleri Bitcoin’in Altını kenara ittiğini gösterse de eğer bu gerçekten doğruysa Bitcoin’in artma olgusu da doğruluk oranına göre değişecektir.

Kraken CEO‘su Jesse Powell, BTC’nin tüm dünya para birimlerinin yerini alabileceğini ve önümüzdeki on yıl içinde milyon dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini söyledi. Altın yerine kriptolarla ilgilenen Y kuşağına dikkatleri topladı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here