Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bloomberg Raporu: Kurumsalların Benimsemesiyle Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Seviyelerini Görebilir

Bloomberg Raporu: Kurumsalların Benimsemesiyle Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Seviyelerini Görebilir

0
Bloomberg Raporu: Kurumsalların Benimsemesiyle Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolar Seviyelerini Görebilir

Bloomberg stratejistleri, altının pazar payının büyük bir kısmını alarak ve kurumlar arasında geniş çapta benimsenerek, Bitcoin‘in fiyatının 400.000 $ ‘a yükselebileceğini öngördü.

Bloomberg analistleri, Bitcoin fiyatının kurumsal olarak benimsenmesi yoğunlaştıkça mevcut seviyesinden 400.000 $ ‘a katlanarak artabileceğini belirtti. Birincil kripto para birimi hakkındaki son raporlarında, BTC’nin “eski koruma” altını “kademeli olmaktan çok ani” olarak değiştirdiğini de öne sürdüler.

Bitcoin 400.000 Dolara Ulaşacak mı?

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone liderliğindeki analistleri, BTC’nin performansıyla ilgili en son aylık raporunda , varlığın temel desteği olarak 50.000 $ ‘lık fiyat işaretini özetledi.

Bitcoin’in yükselişindeki kilit direnç olarak 60.000 $ ‘ı kabul etseler de, Morgan Stanley, Visa , Goldman Sachs, Tesla ve diğerleri gibi devlerin büyük çapta benimsenmesi nedeniyle bunun aşılacağını düşünüyorlar.

Rapor, bu isimlerin girişini kitlesel olarak benimsemenin mihenk taşı olarak gösterdi ve “hızlanma olasılığı yüksek” ve “öngörülebilir gelecek için fiyatını” destekledi.

Ek olarak, Kanada, Brezilya ve diğer ülkelerdeki birkaç Bitcoin ETF’sinin onaylanması , sonunda ABD düzenleyicilerini de aynı şeyi takip etmeleri için zorlayacak. Bloomberg’in “başka bir yükseliş” olarak sınıflandırdığı bir gelişme.

Stratejist, “geçmiş kalıplara” atıfta bulunarak, köşenin hemen arkasında önemli bir fiyat artışı öngördü.

“İlk doğan kriptodaki güçlü yıllık mitingler için ortak yoldaşlar – düşük volatilite ve halvingler – olumlu bir şekilde hizalandı. Grafiğimiz, Bitcoin’i 2013’teki yaklaşık 55 kat ve 2017’deki 15 kat artışla benzer bir zeminde gösteriyor. “

Varlık gerçekten daha mütevazı fiyat artışını bile taklit ederse, değeri “2011’in en yüksek seviyesinden bu yana gerileme” temelinde 400.000 $ ‘a yaklaşabilir.

Birincil kripto para birimi böylesine muhteşem bir fiyat seviyesi görürse, piyasa değeri 7 trilyon doların oldukça üzerine çıkacaktır. Bu, Bitcoin’i Apple’dan 3 kat daha değerli hale getirecek ve altının piyasa değeri ile açığı kapatacaktır.

BTC Altını Değiştirme Yolunda

Sarı metalden bahseden analistler , ilk kripto para biriminin devralma yolunda olduğunu öne süren önceki bir iddiayı ikiye katladılar. En son makaleleri, altını “eski-bekçi” olarak adlandırdı ve “aşamalı olmaktan çok ani” bir değiştirme sürecini öngördü.

Strateji uzmanları, fiyatı 1.700 $ / ons civarında destek bulduğu için böyle bir senaryonun “altın için zorunlu olarak düşüş eğilimi” olmadığını kabul etseler de, “çoğu göstergenin, yeni oluşan dijital para birimini yedek varlık olarak destekleyen küresel bir dalgalanma gösterdiğini” belirttiler.

Ayrıca, en büyük dijital varlık olan bitcoin için bir yükseliş geleceğini tetikleyebilecek iki “dijital ve analog” arasındaki karşılaştırmayı düşündüler.

İlginç bir şekilde, JPMorgan Chase & Co, altın ile BTC arasındaki ilişkiden de bahsetti ve kripto para biriminin zaten büyük miktarda altının pazar payını yemeye başladığı sonucuna vardı .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here