Bitcoin’in Ölçeklenebilirlik Sorunları Daha Büyük Bloklarla Çözülebilir mi? Madenciler Bitcoin8M’de Büyük Bir Potansiyel Görmekte

Blockchain ölçeklenebilirlik problemleri madenciler arasında tartışmalara yol açtı. Bitcoin8M nedir? açıklamaya çalışalım.

Ölçeklenebilirlik, blok zinciri ağının boyutunu veya ölçeğini büyütme yeteneği anlamına gelir. Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirleri için bu aralığın artırılması birçok zorluğu beraberinde getirir.

Kitlesel blok zinciri teknolojisinin benimsenmesinin önündeki en büyük engel , sınırlı işlem işleme kapasitesidir. Saniyede on binlerce işlemi işleyebilen bazı eski işlem işleme sistemlerinin aksine, Bitcoin blok zinciri saniyede yalnızca üç ila yedi işlemi gerçekleştirebilir.

Özellikle, bu yavaş performans, Bitcoin’in 10 dakikalık ortalama blok oluşturma süresi ve 1 megabaytlık blok boyutu sınırı ile kısıtlanmasından kaynaklanmaktadır. 

Birincil ölçeklenebilirlik problemlerini bu anlamda kategorize etseydik, bunlar şöyle olurdu:

  1. Bloğa bir işlem koymak için zaman alır. Diğer bir deyişle, ödemeleri işleme koyma zamanı artar. 
  2. Ödemeleri doğrulamak zaman alınır. 

Ancak bu blok boyutu endişeleri işlem sayısının ötesine uzanıyor. Gelecekte, daha küçük madencilerin teşvikleri (blok ödülleri düştükçe) ve bunu telafi etmek için daha yüksek işlem ücretleri anlamına gelecektir.

İyi haber şu ki, bazı geliştiriciler performans açığını kapatmak için umut verici bir çözüm üzerinde çalışıyorlar. 

Blok zinciri ölçeklenebilirlik çözümü, saniyedeki işlemi artırmaya çalışmak için bir değişkeni ayarlamayı içerir. Bu değişken blok büyüklüğü , şu anda 1 MB de kodlanmış. İdeal olarak, saniyedeki işlemleri artırmak için blok boyutu artırılmalıdır. 

‘Bitcoin8M projesi ‘#BlockSizeMatters’ adlı hashtag’i ile blockchain meraklılarını daha büyük blok boyutu nedenini desteklemeye teşvik etmeyi amaçlamaktadır 

Bu yeni girişim, özellikle madenci topluluğunun nedeni destekleme ihtiyacını vurguluyor. Ayrıca, işlem maliyetlerini önemli ölçüde düşürmesi beklenen Bitcoin blok boyutunu 8 megabayta çıkarmaya özel bir özen gerektirecektir. 

Remitano, daha büyük blok hareketinin ardından Blockchain’i desteklemeye yardımcı olmak için, kayda değer Bitcoin8M destekçilerinin büyüyen listesine de katıldı. 

Reminato’nun sözleri:

“Bitcoin Blok Boyutunu Şimdi Ölçeklendirmek Her Zamankinden Daha Önemli. Bitcoin’in 1MB Sınırının Uzatılabileceğini Bilmek Çok Önemlidir. Remitano Tarafından Daha Fazla Kişi Bitcoin8M’i Destekliyorsa, Blok Başına Işlem Bilgilerini Iyileştirebiliriz, Böylece Bir Işlemin Blok Zincirinde Yayınlanması Için Geçen Ortalama Süreyi Azaltabiliriz ”. 

Remitano, üyelerin rollerini ve daha büyük bir blok sınırının faydalarını anlamalarına yardımcı olmak için ücretsiz kaynaklar, eğitim, oyunlar ve eğitim ekleyeceğini söylüyor. 

Daha Büyük Blokların Faydaları

Bitcoin bu avantajları elde ederse, Bitcoin diğer ödeme sistemlerine göre rekabet avantajı kazanacak ve sonuçta Bitcoin’i evrensel olarak daha benimsenmiş ve erişilebilir hale getirecektir.

Kampanyayı Nasıl Destekleyebilirsiniz? 

Hem madenciler hem de paydaşlar Bitcoin8M’in destekçileri olabilir.

Madenciler

Bir madenci bir Bitcoin bloğu kazdığında, onu imzalar. Öyleyse, madenciler, Remitano tarafından sağlanan imzayı indirerek ve bu imza ile kazdıkları bloğu başarıyla imzalayarak Bitcoin 8M’yi destekleyebilirler. 

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

Sedat ATASEVER
Sedat ATASEVERhttp://blokchaintr.com
1998 yılında Düzce’de doğan Sedat ATASEVER, Abant izzet baysal tarih bölümü mezunu. Blockchain, Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya yönlendirmiştir. Sedat, 2017 'de Bitcoin ile tanıştıktan sonra araştırmalarını sürdürmeye devam etmiş ve bu araştırmalarını bizimle paylaşmaktadır.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

Mamoru Exchange, VIP Yatırımcılar için Genesis Üyesi NFT’yi Başlattı

Yeni NFT programı, daha yüksek getiriler, ticaretten kazanma, özel sosyal etkinliklere erişim gibi özel üye avantajları sunar 8 Eylül 2022 – NEW YORK – Mamoru,100...

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
19,093.62 $
19,093.62 $
6.14%
ethereumEthereum
1,306.96 $
1,306.96 $
6.38%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.2%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.04%
bnbBNB
273.73 $
273.73 $
3.69%
xrpXRP
0.429653 $
0.429653 $
8.98%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.09%
cardanoCardano
0.433436 $
0.433436 $
5.4%
solanaSolana
32.66 $
32.66 $
6.9%
dogecoinDogecoin
0.060306 $
0.060306 $
4.03%

Benzer Haberler