Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin’in Aktif Adresleri Ocak Ayında Zirve Yaparak 2017 Rekorunu Geçti

Bitcoin’in Aktif Adresleri Ocak Ayında Zirve Yaparak 2017 Rekorunu Geçti

0
Bitcoin’in Aktif Adresleri Ocak Ayında Zirve Yaparak 2017 Rekorunu Geçti

BTC ağındaki aktif benzersiz adreslerin sayısı, Bitcoin fiyatı 40.000 $ doların üzerine fırlarken Ocak 2021’de bir ATH rekoru gördü.

Ocak 2021, BTC fiyatı, hash oranı ve madencilik zorluğu için ATH’ler dahil olmak üzere birden fazla bitcoin kaydıyla kripto tarihinde kalacaktır. Ayrıca, son veriler, ağ üzerinde işlem gören benzersiz adreslerin sayısının da üç yıl önceki rekoru aştığını gösterdi.

Bitcoin’in Etkinliği Bir ATH Kaydı Görüyor

Analiz şirketi Glassnode’un verilerine göre , Bitcoin ağındaki coin gönderen veya alan benzersiz adreslerin sayısı, Ocak 2021’de 22,3 milyon ile tüm zamanların en yüksek rekorunu kırdı.

Bu sayı, adreslerin 22 milyonun üzerine çıkamadığı 2017 sonlarında bir önceki rekoru aştı.

Yukarıdaki grafiğe bakarak, benzersiz adreslerin ardındaki birincil nedenin bitcoin fiyatı olduğunu varsaymak güvenlidir.

Sonuçta, önceki rekor, BTC ilk kez 20.000 $ ‘a yöneldiğinde geldi ve o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesiydi.

Varlık 2018’deki zirvesini takiben bir yıl boyunca süren ayı piyasasına girerken, adresler Haziran 2019’daki kısa vadeli rallide ani bir yükselişe kadar takip etti ve düştü.

Benzer şekilde, 2020’nin sonlarında yükseldi – birincil kripto para birimi bugüne kadarki en etkileyici boğa döngüsünü başlattı, 20.000 doların üzerine çıktı ve Ocak ayı başlarında 42.000 dolarla zirveye ulaştı.

BTC’nin Ocak ayının tarihi ayına atfedilen diğer ağ ölçümleri, madencilik zorluğunu ve hash oranını içerir, önceki karma oranı 150.000.000 TH aştı ederken, madencilik zorluğu, ilk kez 20 trilyon yukarıda kırdı / s.

BTC yatırımcıları hodl etmekte ısrarlı

Glassnode’dan elde edilen daha fazla veri, Bitcoin yatırımcılarının son karlarından nakit para çekmekten kaçınabileceklerini ileri sürdü.

Örneğin , borsalarda tutulan BTC bakiyesi , 2,3 milyar tokenin biraz üzerinde iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu tür görüntüler bir önceki rekor, yaklaşık bir ay önceydi – Bitcoin fiyatının 42.000 $ dolara yükselmesinden kısa bir süre önceydi.

Ayrı olarak, bir yıl veya daha uzun süredir hareket etmeyen kripto para arzı 13 ayın en düşük seviyesi olan % 57’ye ulaştı . Bu, aynı metriğin yaklaşık % 65 seviyesinde olduğu 2019’un ortalarından itibaren önemli bir düşüş oldu.

Nihayetinde, yukarıda belirtilen gelişmeler, Bitcoin’in azalan likit arzının varlığı devam eden bir likidite krizine sürüklediyse, kripto topluluğu içinde tartışmaları gündeme getirdi .

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here