Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin’im Var Şimdi Ne Yapabilirim?

Bitcoin’im Var Şimdi Ne Yapabilirim?

0
Bitcoin’im Var Şimdi Ne Yapabilirim?

Yani kendinize biraz Bitcoin almayı başardınız! Popüler kripto para birimini çevreleyen tüm hype ile sizi suçlamıyorum – aslında sizi selamlıyorum! Hâlâ büyüme potansiyelinin başındasınız ve pek çok insan ancak daha sonra farkına varacak,Bitcoin satın almak Muhtemelen çökmekte olan bir ekonomiye karşı kendimizi savunma altına alacak olan tsarruf yatırımı olan Bitcoin’dir.

Bitcoin’i aldınız ve bu topluluğun bir parçası oldunuz. Peki şimdi tekrar Bitcoin’i bozmak isterseniz yani dolara veya Türk lirasına çevirmek isterseniz ne yapacaksınız?

Bitcoin Alıp Beklemek Önemlidir- Hodler Olmak

Bitcoin mi satın aldınız yoksa uzun süredir kayıp bir cüzdanda mı keşfettiniz? Sonuncuysa, Bitcoin sadece sentten 40.000 $ ‘ın üzerine çıktığı için muhtemelen şu anda oldukça zengindir. Bu yüzden bu kadar çok insan onu HODL etmeyi seçiyor.

Kısacası, HODL, kripto paralarınızı tutmak (diğer bir deyişle satmamak) anlamına gelir, ancak bunun farkında olan ve yükseldiği zaman hemen satan insanlar var.

Gördüğünüz gibi, birçok insan ticaretten hızlı para – belirsiz para – kar peşinde koşar. Onlar gibi olmamalısın. Bitcoin fiyatı borsanızdaki daha küçük bir kripto paranın sonraki % 10’luk fiyat artışını yakalamaya çalışmaktan başka hiçbir şey yapmadan büyük olasılıkla daha hızlı büyüyecektir.

Bu yüzden rahat bir pozisyonda oturarak başlayın, dik arkaya, kapalı gözler ve zihninizde tekrarlayın – duygularımın alım satım kararlarımı etkilemesine izin VERMEYECEĞİM.

Varlığınıza nüfuz etmek için yeterince bunu söyleyin! Bitcoin, uzun vadede alıcının her zaman satıcıdan daha akıllı olduğu bir oyundur. Yani evet, hesabınızdaki her şeyi kaybetme riskini almak istemiyorsanız, alım satım yapmamalısınız.

Kripto Paralarda Güvenlik Bir Numaralı Önceliktir

Allah kahretmesin seni Kamil! Ama hey, bu çok önemli, bu yüzden hafife almayın. Bitcoin’inizi saklayabileceğiniz birçok cüzdan türü vardır, ancak hepsi aynı korumayı sunmaz. Örneğin, coinlerinizi bir borsada saklarken, hesabınızı ve dolayısıyla paranızı kontrol eden tek kişi siz değilsiniz.

Blockchain Wallet veya Trust Wallet gibi kendi kendine saklama amaçlı bir mobil cüzdan uygulaması indirmenizi öneririz.

Her ikisi de harika seçenekler ve tam kontrolünüzde. Ancak yine de en iyi seçenek değiller – bir suçlunun hesaplarınızı boşaltmak için yalnızca pin kodunuzu kırması gerekir ve bunu istemezsiniz!

Bunun yerine, Trezor One veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı kullanın. Bu küçük USB benzeri cihazlar, paranız için daha yüksek bir güvenlik seviyesi ve çok sayıda ek koruma katmanı sunar.

Sadece bu değil, kullanıcıların fiziksel cihazdaki her işlemi manuel olarak yetkilendirmesi gerekiyor, bu da hacklemeyi tam anlamıyla imkansız hale getiriyor! Yine de bir sorun var – (biraz) pahalılar. Donanım cüzdanları genellikle modeline, özelliklerine ve markasına bağlı olarak 50-200 dolar arasında fiyatlandırılır. Bana sorarsan küçük bir miktar, ama tabiki sizin seçiminiz.

Kripto Paralarda Satış Konusu

Yani Bitcoin bir milyona ulaştı ve artık tam bir sanal para hesabınız var. Bunları gerçek kullanılabilir parayla nasıl değiştirirsiniz? Bu durumda, ya madeni paralarınızı satarsınız ya da çevrimiçi olarak başka şeyler satın almak için kullanırsınız. Günümüzde birçok insan mağazalarında Bitcoin kabul ediyor, ancak bu süreçte hala bazı güçlükler (ve ücretler) var.

Öyleyse, iyiliğiniz gibi nakit çıkardığınızı varsayalım. Bunu nasıl yaptın? 

Birkaç seçenek var, ancak burada en yaygın yolları içeren bir açılır menü var:

  • Onları kripto para borsalarında satın ve parayı banka hesabınıza gönderin
  • Piyasaya daha sonra tekrar girmek için bir ticaret platformunda stabilcoinlerle değiştirin
  • LocalBitcoins gibi emanet platformlarını kullanarak farklı ödeme sistemlerinde jetonlarınızı parayla değiştirin.
  • Size en yakın Bitcoin ATM’sine gidin, paralarınızı satın ve o parayı geri çekin (büyük ücretleri ödedikten sonra).
  • BTC’nizi de her zaman bağışlayabilirsiniz ve bunu yapmanıza yardımcı olacak birkaç platform vardır.

Para alınır alınmaz, hala birkaç sorumluluğunuz var. En önemlisi, sizi ziyaret edecek olan vergi memuru. Vergi ödemeniz gerektiği anda, ülkenizin yasa ve yönetmeliklerine uyduğunuzdan emin olun, aksi takdirde başınız belaya girebilir.

Bitcoin yeni bir para biçimi olabilir, ancak yine de paradır ve herkes pastadan bir parça ister. Vergiler ve ücretler ödendikten sonra artık istediğiniz her şeyi yapmak için yeterli paranız olacak. Ancak, alıcı her zaman satıcıdan daha akıllıdır, bu nedenle paranızı değerli bir şeye harcadığınızdan emin olun.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here