Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır? Yeni Başlayanların BTC’ye Yatırım Yapma Klavuzu

Bitcoin’e (BTC) Nasıl Yatırım Yapılır

Neden Bitcoin BTC’ye yatırım yapmalısınız? Bitcoin yatırım yaparken eksileri ve artıları nelerdir? Bitcoin yatırımı hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Şöyle bir geçmişe baktığımızda – 2009’da tek bir Bitcoin satın almış olsaydınız – 1 sentten daha az ödeyecektiniz. Ve bugün? Dijital para birimi 36.000 doların üzerinde işlem görüyor. 

Basitçe söylemek gerekirse, bu, on yıldan biraz daha uzun bir süre önce Bitcoin’e 100 dolar yatırmış olsaydınız, şimdi 400 milyon dolar ve daha fazla bir kar etmiş olacaktınız. 

Aslında, bu olağanüstü olandan başka bir şey değildir. Bu nedenle, birçok perakende müşterisinin şu anda Bitcoin‘e yatırım yapmak istediğini söylemeye gerek yok. 

Temel sorun, birçok insanın bu kripto para biriminin nasıl çalıştığını tam olarak anlamamasıdır – bu yüzden satın alma konusunda biraz geri çekiliyorlar. 

İşte burada devreye giriyoruz. Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır Konusundaki Bu Nihai Kılavuz size bilmeniz gereken her şeyi açık bir Türkçe ile anlatacak. Bu, Bitcoin’in ne olduğu, Bitcoin BTC’ye yatırım yaparak nasıl para kazanabileceğiniz ve en önemlisi – bugün nasıl yatırım yapılacağı hakkında bir size açık ve net bir bilgi verir. 

5 Kolay Adımda Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin’e yatırım yapmak için ilk adım, düzenlenmiş bir borsaya sahip bir hesap açmak, fonları depolamak, platform listesinden Bitcoin’i seçmek ve son olarak cüzdanınıza coinlerin eklendiğini kontrol edip onaylamaktır.

Bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağına dair bu kılavuz, her şeyi Layman’ın şartlarına göre ayıracak, böylece körü körüne bir satın alma işlemi yapmayacaksınız. Ancak, tüm yolları okuyacak vaktiniz yoksa, şu anda Bitcoin’e yatırım yapmak için yapmanız gereken şey budur. 

Adım 1 : Düzenlenmiş bir komisyoncu veya borsada bir hesap açın

Adım 2 : Banka / kredi kartı, e-cüzdan veya banka havalesi ile biraz para yatırın

Adım 3 : Ne kadar Bitcoin yatırmak istediğinizi seçin

4. Adım : Yatırımı onaylayın

Adım 5 : Nakde çevirmeye karar verene kadar Bitcoin’inizi saklayın

Unutmayın, yukarıdaki adımlar baştan sona 5 dakikadan fazla sürmemelidir.

Bitcoin nedir?

Bitcoin’e nasıl yatırım yapacağımızın özüne geçmeden önce , bu yenilikçi teknolojinin gerçekte ne olduğunu kısaca açıklamamız mantıklı geliyor. Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin, 2009’da piyasaya sürülen dijital bir para birimidir.

Tek bir kişi, hükümet veya Merkez Bankası. Sonuç olarak, bu Bitcoin’i ‘merkezi olmayan’ hale getirir. Ayrıca, Bitcoin ağına gönderilen her işlem, ‘Blockchain’ olarak bilinen halka açık defterde görülebildiğinden, şeffaftır. 

Bitcoin satın almak için bunu çevrimiçi bir borsa veya komisyoncu aracılığıyla yapabilirsiniz. Dijital paralarınızı, masaüstü cihazınıza veya cep telefonunuza indirebileceğiniz özel bir cüzdanda saklayabilirsiniz. Veya, paraları güvenlik için düzenlenmiş bir komisyoncuya bırakabilirsiniz.

Değeri olan herhangi bir varlık sınıfı gibi, Bitcoin’in fiyatı gün boyunca yükselir ve düşer. Yükselmesi ya da düşmesi, talep ve arz yoluyla piyasa güçlerine bağlıdır. Bu nedenle, Bitcoin’e yatırım yapmanın genel amacı, coinlerinizi başlangıçta ödediğinizden daha fazlasına satmaktır. 

Bitcoin’e Yatırım Süreci Nasıl Çalışır?

Bir Bitcoin yatırımını anlamanın en kolay yolu, aşağıdaki gibi geleneksel bir varlık hakkında düşünmektir: hisse senetleri. 

Örneğin hisse satın al bir şirkette değerinin artacağını düşündüğünüz için. Ardından, hisseleri satmaya başladığınızda, bunu daha yüksek bir fiyata yapmayı umarsınız. 

En önemlisi, bu farklı değil Bitcoin’e yatırım yapmak. Yani, satmaya hazır olana kadar Bitcoin’inizi elinde tutacaksınız. Bunu seçtiğiniz Bitcoin komisyoncusu aracılığıyla yapabilirsiniz – daha az ücret. 

Yine de, Bitcoin yatırım sürecinin nasıl işlediğine dair temel bir örnek:

  • Çevrimiçi bir Bitcoin komisyoncusu ile bir hesap açarsınız
  • 500 $ yatırırsınız ve tüm miktarı Bitcoin alırsınız
  • Satın alma anında Bitcoin 15.000 $ değerinde
  • Madeni paraları beş yıl tutuyorsun
  • Para kazanmaya başladığınızda, Bitcoin 50.000 $ değerindedir
  • Bu,% 233’lük bir fiyat artışına dönüşür

Yukarıdaki örneğe göre, başlangıçta Bitcoin’e 500 dolar yatırdınız ve % 233 getiri elde ettiniz. Bu, toplamda 500 doları 1.665 dolara çevirdiniz demektir. 

Neden Bitcoin’e Yatırım Yapmalısınız?

Bitcoin’e yatırım yapmaya karar vermeniz için birçok neden var. 

1. Benzeri Görülmemiş ve Rakipsiz Getiriler

2009’daki lansmanından bu yana daha önce kaydettik – Bitcoin büyüdü, 0,01 ABD Dolarından beş rakamlı bir varlık sınıfına. Bu, milyonlarca yüzde puanı cinsinden getirileri temsil eder. Bu nedenle, giderek daha fazla insan Bitcoin’e maruz kalmak istiyor. 

Son yıllarda bile, Bitcoin var olan hemen hemen her finansal piyasadan daha iyi performans gösterdi. Örneğin, S&P 500 Endeksi 2.090 puandan 3.629 puana çıktı ve yol boyunca% 73 arttı. Elbette, bu yatırımcılar için mükemmel getirileri temsil ediyor. 

Bununla birlikte, aynı 5 yıllık dönemde Bitcoin 387 dolardan 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 19.400 dolara çıktı. Gerçek anlamda, bu 5 yıllık neredeyse% 5.000’lik bir artış. Bu nedenle, o zamanlar 500 $ yatırım yapmış olsaydınız, Bitcoin satın alımınızın değeri şimdi 25.000 $ ‘ın üzerinde olacaktı!

2. Sınırsız İade

Bu dijital para biriminin, önümüzdeki 5, 10 ve 20 yıl. Bitcoin, Tesla veya Square gibi bir Tech büyüme stokuyla karşılaştırılmamalıdır. 

Elbette, bu umut verici hisse senetleri bu yıl üç haneli kazançlar getirdi. Ancak, bu stokların bu hızda büyümeye devam edebileceği çok daha uzun bir süre var. Bu, büyük ölçüde temsil ettiği şey nedeniyle Bitcoin ile tam bir tezat oluşturuyor. 

Bitcoin özünde dijital bir para birimidir – yani mallar ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak oldukça elverişlidir. Bu, şu anda 250.000’den fazla Bitcoin kabul eden mağazaya ev sahipliği yapan Japonya gibi halihazırda gördüğümüz bir şey. 

Ek olarak, Bitcoin aynı zamanda bir değer deposu olarak da adlandırılır. altın- kısaca ele alıyoruz. Sonuç olarak, Bitcoin sınırsız bir fenomen olduğu için uzun vadeli potansiyeli neredeyse sınırsızdır.  

3. Değer Deposu

Bitcoin, büyük bir değer deposu olarak çalışır. Sonuçta arzı 21 milyon jetonla sınırlı. Bu rakama 2140 yılında ulaşması bekleniyor.

Bunu yaptığında, artık Bitcoin üretilmeyecek. Altın gibi, bu teorik olarak şunu sağlar Bitcoin’in değeri sonsuza kadar yükselmeye devam edecek. 

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır – Çeşitli Seçenekler Mevcut

Bitcoin’e yatırım yapmanın birkaç yolu vardır. Şüpheye mahal vermeden, bunu yapmanın en kolay yolu bir çevrimiçi komisyoncu kullanmaktır . Bunu yaparken, sadece bir hesap açma, biraz para yatırma ve ardından ne kadar yatırım yapmak istediğinize karar verme durumudur. 

Bununla birlikte, uzman bir ATM aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmak da mümkündür.

Bunun nasıl çalıştığını keşfedelim. 

Bitcoin ATM’leri

Şu anda 71 farklı ülkede 12.400’den fazla Bitcoin ATM’si var. Bunların nasıl çalıştığına aşina değilseniz, Bitcoin’e yatırım yapmanıza izin veren uzman ATM’lerdir. Daha sonra Bitcoin’e dönüştürülen soğuk-sert nakit girmeniz gerekecek. 

Daha sonra Bitcoin ATM, benzersiz bir cüzdan kodu içeren bir makbuz yazdırabilir. Daha sonra bir Bitcoin cüzdanı sahibi olursanız, makbuzda bulunan QR kodunu tarayın ve madeni paralar cüzdana eklenecektir. 

Bitcoin’inizi güvende tutmaktan% 100 sorumlusunuz. Bu, madeni paraları dışarı aktarma kapasitesine sahip olacağından, hiç kimsenin cüzdanınıza erişmesine izin vermemeniz gerektiği anlamına gelir. 

Bu nedenle Bitcoin ATM’leri bu dijital para birimine yatırım yapmanın en iyi yolu değildir . Aslında, Bitcoin’e bu şekilde yatırım yapmayı seçerseniz, büyük ücretler ödemeyi bekleyin. Örneğin,% 10’un üzerinde – bazen daha fazla – bir fiyatlandırma yapan Bitcoin ATM’lerine rastladık. 

Bitcoin Broker

Bitcoin’e yatırım yapmanın en kolay ve en uygun maliyetli yolu, çevrimiçi bir Bitcoin komisyoncusu kullanmaktır. Bunu yaparken, evinizin rahatlığında yatırım yapabilirsiniz. Bitcoin satın almanıza izin veren yüzlerce çevrimiçi platform vardır, bu nedenle kişisel ihtiyaçlarınız için birini nasıl seçeceğinizi daha sonra açıklayacağız. 

Ancak, temel dayanak, bir hesap açmanız ve günlük bir ödeme yöntemiyle para yatırmanız gerektiğidir. Düzenlenmiş komisyoncular gibi Bitcoin yatırımınızı bir banka / kredi kartı, e-cüzdan ve banka havalesi ile finanse etmenizi sağlar. 

Seçtiğiniz komisyoncuda Bitcoin’e yatırım yaptıktan sonra, platformda depolanan paraları bırakabilirsiniz. Ancak, bunu yalnızca komisyoncu tam olarak düzenlenmişse ve kurumsal düzeyde güvenlik uygulamaları kullanıyorsa yapmalısınız . 

Değilse, Bitcoin’i özel bir cüzdana çekmek en iyisi olabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir Bitcoin cüzdanını masaüstünüze veya mobil cihazınıza indirebilirsiniz. Ayrıca, büyük alımlar için önerilen donanım cüzdanları da vardır. 

Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin Bir Borsa Platformu Nasıl Seçilir

İşletmeniz için rekabet eden çok sayıda broker  ve borsa ile hangi platforma gideceğinizi bilmek göz korkutucu bir görev olabilir. 

Sisi gidermeye yardımcı olmak için, ihtiyaçlarınız için bir değişim platformu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı faktörleri aşağıda listeledik. 

Bitcoin Borsası Seçerken Önemli Faktörler:

1. Lisanslama ve İtibar

Hisseler veya tahviller satın almak için denetlenmemiş bir komisyoncu kullanmazsınız, değil mi? Bu nedenle, Bitcoin’e yalnızca yasal yetkisi olan bir platformla yatırım yapmalısınız. 

Buradaki temel sorun, yüzlerce kripto para borsasının düzensiz bir şekilde işlemesidir. Bunun nedeni, Bitcoin’in çoğu ülkede yasal ödeme aracı olarak sınıflandırılmasıdır – bu nedenle düzenleme biraz gri bir alandır. 

İyi haber şu ki gibi düzenlenmiş platformlar var güvenli ve emniyetli bir şekilde Bitcoin’e yatırım yapmanızı sağlar. 

2. Fiyatlandırma ve Komisyon

Muhtemelen bildiğiniz gibi – komisyoncular para kazanma işindedir. Bu nedenle, seçtiğiniz Bitcoin ticaret sitesi, bir yatırım yaptığınızda sizden bir ücret talep edecektir. Çoğu broker, daha sonra hissenize karşı çarpılan değişken bir komisyon alır. 

Örneğin, komisyoncu% 2 ücret alırsa ve 1.000 $ yatırım yaparsanız – 20 $ ödersiniz. Bitcoin yatırımınızı sattığınızda yine bu% 2 komisyonu ödemeniz gerekir.

Bununla birlikte, Bitcoin’e komisyonsuz yatırım yapmanıza izin verir. Bu sadece Bitcoin ve diğer 15 dijital para biriminde değil, aynı zamanda çok sayıda hisse senedi ve ETF’de de geçerli.

3. Minimum Bitcoin Yatırımı ve Ödemeleri

Çoğu durumda, seçtiğiniz Bitcoin brokerinin yerinde minimum yatırımı olacaktır. Bitcoin’in ne kadar değişken olduğunu aklınızdan çıkarmadan, küçük miktarlarda yatırım yapmanıza izin veren bir platform seçmek isteyeceksiniz. 

Örneğin eToro, sadece 25 $ ‘dan Bitcoin’e yatırım yapmanıza izin verir. Bu, bahislerinizi düşük tutmak için harikadır ve kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamanızı sağlar. 

Ödemeler söz konusu olduğunda, bu aynı zamanda bir hesap açmadan önce keşfetmeniz gereken çok önemli bir ölçüdür. Bunun nedeni, bazı brokerlerin yalnızca banka havalesi yoluyla para yatırmanıza izin vermesidir. 

Bu, hem para yatırma hem de para çekme açısından tamamlanması günler sürebilen yavaş bir süreçtir. Banka / kredi kartları, Paypal, Skrill, Neteller ve daha fazlası gibi anında ödeme yöntemlerini desteklediği için eToro’nun Bitcoin yatırımcıları arasında bu kadar popüler olmasının nedeni budur. 

4. Saklama ve Nakite Çevirme

Yukarıdaki ölçütler ilk yatırım sürecine odaklanırken, depolama hakkında da düşünmeniz gerekir. Sonuçta, Bitcoin merkezi olmayan bir dijital para birimidir ve bu nedenle – özel bir cüzdanda güvenli bir şekilde saklanması gerekir. 

Daha önce ele aldığımız gibi, birçok Bitcoin yatırımcısı coinlerini kendi cüzdanlarında saklayacak ve bu da fonlar üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlıyor. Ancak bu, saldırıya uğrama riskine sahip olduğunuz anlamına gelir. Bitcoin yatırımınızı nakde çevirmek söz konusu olduğunda da daha az kullanışlıdır. 

Bunu akılda tutarak, paralarınızı seçtiğiniz komisyoncuya bırakmanız en iyisi olabilir. Ancak bu, platformun sıkı bir şekilde düzenlenmiş olması şartıyla. Sonuçta, yatırımınızı söz konusu sağlayıcıya emanet edeceksiniz – bu nedenle birinci sınıf güvenlik uygulamaları bir zorunluluktur. 

Bu bir kez daha lisanslı eToro platformunu önermemizin nedenidir. Komisyoncu yalnızca üç düzenleyici lisansa ve kurumsal düzeyde güvenlik kontrollerine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda Bitcoin yatırımınızı bir düğmeyi tıklayarak 7 gün 24 saat nakde çevirebilirsiniz. 

Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır ve Kar Elde Etmek İçin İpuçları

Tüm varlık sınıfı sektörlerden tecrübeli yatırımcılar, oyunda net bir stratejiye sahip oldukları için tutarlı karlar elde edebilirler. Bitcoin sahnesinde herkese uyan tek bir strateji olmasa da, bir yatırım yapmadan önce aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurmanızı öneririz. 

Bitcoin’e nasıl yatırım yapılacağına dair en iyi ipuçları:

1. Bazı Finansal Hedefler Belirleyin

Bir Bitcoin yatırımına yaklaşmanın birçok yolu vardır. Örneğin, bazı insanlar piyasayı iyi zamanlayarak hızlı bir kar elde etmek için yatırım yaparlar. Diğer durumlarda, uzun yıllar boyunca Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. 

Her iki durumda da, Bitcoin’e yatırım yapmadan önce bazı açık ve gerçekçi finansal hedefler belirlemek önemlidir. Bu, bir fiyat hedefi belirlemek kadar basit bir şey olabilir. Örneğin, Bitcoin 50.000 $ ‘a ulaşana kadar yatırımınızı elinde tutmaya karar verebilirsiniz.

2. Dolar-Maliyet Ortalama Bitcoin Yatırımlarınız

Bitcoin, son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı olsa da, aynı zamanda en değişken olanıdır. Bu, deneyimsiz bir yatırımcıyı endişelendirebilir ve daha sonra uykusuz gecelere neden olabilir. Sonuçta, Bitcoin’e yatırım yaptığınızda gerçek parayı riske atıyorsunuz. 

Örneğin, Bitcoin 2020’nin ilk çeyreğinde iki haftada bir 10.000 $ ‘dan 5.000 $’ a çıktı -% 50’lik bir düşüşü temsil ediyor. Bu serbest düşüş gerçekleştiğinde, kayıplarınızı kesmek için çok cazip gelmiş olabilirsiniz. 

Ancak, elinde tutanlar Bitcoin’in sadece 8 ay sonra 19.000 dolara ulaştığını gördü. En önemlisi, bu oldukça değişken fiyat eylemi, dolar-maliyet ortalamasına girilerek tamamen önlenebilir. Bu, periyodik olarak sabit bir miktar yatırım yaptığınız anlamına gelir. 

Örneğin, her ayın sonunda Bitcoin’e 200 dolar yatırım yapabilirsiniz. Bunu yaparken, maliyet fiyatınız sürekli olarak değişecek ve dolayısıyla – zaman içinde ortalama olarak düşecektir. Bu, kısa vadeli dalgalanma konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

3. Bitcoin Yatırımınızı Çeşitlendirin

Çeşitlendirme, tüm varlık sınıflarında önemlidir – ancak Bitcoin’e yatırım yaparken daha da önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse, bu, tüm yumurtalarınızı asla tek bir sepete, yani Bitcoin’e koymamanız gerektiği anlamına gelir. 

Şimdi, iyi bir başlangıç ​​noktası, diğer kripto para birimlerine de yatırım yapmayı düşünmek olabilir – örneğin Ethereum ve Ripple. Ancak, genel kripto para birimine maruz kalmanız minimumda tutulmalıdır. 

Örneğin, yatırımınızın % 10’unu kripto para birimlerine, geri kalanını hisse senetleri ve tahviller gibi daha yerleşik ve istikrarlı varlık sınıflarına ayırmak isteyebilirsiniz. 

Böyle bir yaklaşımı benimseyerek, çeşitlendirme, Bitcoin yatırımınızın tam olarak planlandığı gibi gitmemesi durumunda sizi korur.

Bitcoin Fiyatı Sıkça Sorulan Sorular

Bitcoin’e ne kadar yatırım yapmalıyım?

Bitcoin’e yatırım yapmak için ‘doğru’ miktarda para yoktur. Sonuçta, kişisel bütçenize, finansal hedeflerinize ve risk alma iştahınıza bağlıdır. Bununla birlikte, eToro’da sadece 25 $ ‘dan Bitcoin’e yatırım yapabilirsiniz – ki bu çoğu için önemsiz bir miktardır. 

Bitcoin 2021’de iyi bir yatırım mı? Bitcoin, 2020’de değeri dört katından fazla arttı – daha sonra çoğu varlık sınıfından daha iyi performans gösterdi. Bu eğilimin 2021’e kadar devam edip etmediği görülecek. Bu nedenle yatırımlarınızın dolar-maliyet ortalamasını almanız tavsiye edilir.

Bitcoin’e nasıl yatırım yapmaya başlarım?

Bitcoin’e yatırım yapmaya başlamanın en kolay yolu, eToro gibi düzenlenmiş bir çevrimiçi komisyoncudur. Tek yapmanız gereken bir banka / kredi kartı, e-cüzdan veya banka hesabıyla biraz para yatırmak ve ardından ne kadar yatırım yapmak istediğinizi seçmek.

Bitcoin’e 100 $ yatırabilir miyim? Kesinlikle yapabilirsin. Aslında, eToro gibi platformlar sadece 25 $ ‘dan yatırım yapmanıza izin verir. Bunun nedeni, Bitcoin’in bölümlere ayrılabilmesi ve dolayısıyla – daha küçük yatırımlar için oldukça elverişli olmasıdır.

Bitcoin’de para kaybedebilir misin? Evet, tüm yatırımlar gibi Bitcoin de size para kaybedebilir. Bu, Bitcoin’inizi başlangıçta ödediğinizden daha düşük bir fiyata nakde çevirirseniz gerçekleşir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook="blokchaintr" custom_title="Bizi Takip Edin" open_in_new_window="y" youtube="channel/UCeoNbT8j10Lwd4m9hNBOgvg" style="style9 td-social-boxed td-social-colored" instagram="blokchaintrcom" block_template_id="td_block_template_4" header_color="#dd9933" twitter="blokchaintr" social_rel="nofollow"]

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
24,428.55 $
24,428.55 $
6.61%
ethereumEthereum
1,896.38 $
1,896.38 $
12.98%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.11%
bnbBNB
333.36 $
333.36 $
3.39%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.26%
xrpXRP
0.385766 $
0.385766 $
5.14%
cardanoCardano
0.544657 $
0.544657 $
6.32%
binance-usdBinance USD
1.00 $
1.00 $
0.01%
solanaSolana
42.95 $
42.95 $
7.61%
polkadotPolkadot
9.60 $
9.60 $
10.71%

Benzer Haberler