Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin’e Geri Dönüş: CBOE Kripto Para Alanına Geri Döndü

Bitcoin’e Geri Dönüş: CBOE Kripto Para Alanına Geri Döndü

0
Bitcoin’e Geri Dönüş: CBOE Kripto Para Alanına Geri Döndü

İki yıllık bir aradan sonra CBOE, yeni bir ürün geliştirerek ve taze ürünler sunarak Bitcoin alanına geri dönmeyi planlıyor.

Kurumlar arasında BTC’ye yönelik hızla artan talep, CBOE’nin yaklaşımını değiştirmiş gibi görünüyor. Bitcoin vadeli işlem platformunu kapattıktan iki yıl sonra, opsiyon borsasının CEO’su, kuruluşunun BTC ile ilgili çeşitli ürünlere odaklanan yeni girişimler geliştirmeyi planladığını belirtti. ABD’deki en büyük opsiyon borsaları arasında yer alan Chicago Board Options Exchange (CBOE), varlığı 20.000 dolara yaklaştıran parabolik fiyat artışının ortasında, Aralık 2017’de BTC vadeli işlemlerini başlatan ilk düzenlenmiş kuruluş oldu.

O sırada CBOE yetkilileri, kripto yaklaşımlarını değerlendirdiklerini, yeni vadeli işlem sözleşmeleri eklemeyi bıraktıklarını, son sözleşmelerin ise Haziran 2019’da sona erdiğini söyledi.

İki yıl sonra hızlı ileri sarıldı ve CBOE bir başka u dönüşü daha yaptı. İcra Kurulu Başkanı Ed Tilly, Bloomberg ile yakın tarihli bir telefon görüşmesi sırasında , organizasyonunun BTC sahnesine geri dönmeyi planladığını belirtti.

“Hala alanla ilgileniyoruz, bundan vazgeçmedik. Tüm platformu oluşturmaya istekliyiz. Perakendeden ve kurumdan çok talep var ve orada olmamız gerekiyor. ”

CBOE , CoinRoutes ile “potansiyel türetilmiş veri ve analitik ürünler oluşturmak” için bir anlaşma imzaladığı Aralık 2020’de yaklaşık iki yıl içinde ilk kripto yanlısı hamlesini gerçekleştirdi .

CBOE, daha önce VanEck ile birlikte Bitcoin ETF alanında da birkaç başarısız girişimde bulundu. Tilly, VanEck’in şu anda SEC’in incelemekte olduğu en son BTC ETF uygulamaları hakkında yorum yaptı ve “VanEck ETF onayına devam etmeye çok hevesliyiz” dedi.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here