Bitcoin’deki Bu İki Gelişme BTC Yarıcımlarını Etkiliyor

2021 yılı, Bitcoin için ve dolayısıyla daha büyük kripto para piyasası için çok önemli bir yıl olarak benimseniyor. 

Bitcoin, benimsenme açısından uzun bir yol kat ederken, 2020-21 boğa koşusu, Bitcoin’in yatırımcı tabanını etkileyen çok önemli iki olay gördü.

İlki, geleneksel ve kurumsal çevrelerden gelen ilginin artmasıyla kurumsal yatırımlarda artış oldu. 

Aynı şeyi takiben, Bitcoin’in fiyatı da hızlı yanıt verdi. Yıl ayrıca, geleneksel pazarı ve BTC’nin S&P 500 ile olan ilişkisini içeren bir başka ilginç gelişmeye de tanık oldu ve altının son birkaç ay içinde kendi evrimini geçirmiş gibi göründüğü görülüyor.

2021’in ilk çeyreğinin sona ermesiyle birlikte, Bitcoin’in fiyatı ve bir değer varlığı deposu olarak performansları son derece olumludur ve kurumsal ve perakende yatırımcılarda bir artışa neden olmaya devam etmektedir. 

Bu, Bitcoin’in şu anda sahip olduğu yüksek değerlemeye rağmen, yazı yazılırken 60 bin dolara yakın fiyatıyla hala ilgi odağı olduğu görülüyor.

Aslında, piyasa verilerine göre, bu, fiyat değerleme açısından son 8 yılın en iyi Q1’i ve aynı durum, Arcane Research tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in yüzde yüzlük performansıyla değer deposu olarak görülmeye başlanmasıdır.

Bitcoin (BTC) Performansını Etkileyen İki Önemli Gelişme

Aynı zaman dilimi içinde, iki gelişme BTC‘nin fiyatını artırdı – Birincisi Tesla’nın BTC’ye yaptığı yatırımdı ve ikincisi BNY Mellon’un BTC ve diğer kripto varlıklar için entegre hizmetleri duyurmasını içeriyordu.

İlginç bir şekilde, aynı zaman dilimi içinde Bitcoin, Vadeli İşlemler Açık Faiz seviyelerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gördü. 

Bu CoinMetrics tarafından sağlanan verilere göre , varlığın uzun vadeli büyümesini sağlayan iki ucu keskin bir kılıç oldu. Rapor,

“Piyasaya yeni para akarken, BTC vadeli işlemlerinin açık faiz seviyeleri, her iki büyük satıştan önce tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu. Kısa vadede sancılı olsa da, bu satışlar bazı aşırı kaldıraçlı pozisyonların kapanmasına yardımcı olarak daha fazla büyüme için yolu açtı. “

Buna ek olarak, kripto para birimi son üç ayda pozitif bir fiyat eğilimini sürdürmeyi başardı. Aslında, Bitcoin’in geleneksel finans piyasasındaki yakın rakipleri, King coin ile ilişkilerini değiştirmiş gibi görünüyordu.

Benzeri görülmemiş makroekonomik koşullar sayesinde 2020 norm olmasa da, Bitcoin S&P gibi varlık sınıflarıyla yüksek bir korelasyon sürdürdü. 

Bununla birlikte, 2021 trendin kendi kendine tersine döndüğünü gördü ve BTC, S&P ile düşük korelasyon sayesinde artık çok daha fazla bağımsızlığa sahip – korelasyon seviyelerini normal aralık olarak kabul edilen seviyeye geri alıyor.

İlişkideki bu değişiklik, BTC-Gold korelasyonuna bakıldığında da belirgindi. 

Bir değer deposu ve uzun vadeli bir varlık olarak, BTC’nin en yakın rakipleri altın gibi parasal metaller olmaya devam ediyor ve CoinMetrics’in verileri, BTC’nin altınla korelasyonundaki değişikliğin, biraz toparlanmasına rağmen daha da sert bir düşüş yaşadığını gösteriyor gibi görünüyordu. Martta.’

Bu, BTC‘nin altının pazar payını yemesine ve “Bitcoin dijital altındır” anlatısının ivme kazanmasına yol açtı.

Önümüzdeki aylarda ve 2021’in kalan dörtte üçünde, geleneksel varlıklar söz konusu olduğunda Bitcoin’in korelasyonunun daha da düştüğünü görebiliriz. 

BTC piyasasının diğer varlıklara kıyasla sahip olduğu özerklik nedeniyle, bunun kurumsal yatırımcı güvenini artırması muhtemeldir. 

Ayrıca, fiyat tahmin modellerinin öngörülen değerleri, madeni para yaklaşık 61,7 bin dolarlık kurulu ATH’sini geçmek için yeterli momentum buldukça kısa sürede gerçekleşebilir.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

bydinco
Teknolijiye Olan Merakım Sonucu Blockchain Teknolojisiyle Tanıştım. Daha Fazla İnsana Bilgi Haber Ve Analizleri Aktarabilmek Adına Blokchaintr.com Kuruldu.

Düşüncenizi Paylaşın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

121BeğenenlerBeğen
57TakipçilerTakip Et
1,117TakipçilerTakip Et
5AboneAbone Ol

StormGain, Milyarlarca Akıllı Telefon Kullanıcısına Hizmet Vererek Kripto Madenciliği Oyun Alanını Seviyelendiriyor

Kripto para madenciliği kavramının bugünlerde biraz olumsuz bir çağrışımı var. Özel ve pahalı donanım gerektirdiğinden birçok kişi bunu elektrik israfı olarak görüyor. Peki ya...

Goldexco.in, kullanıcıların % 50’ye varan indirimle ETH satın alabilecekleri bir kampanya başlatıyor! 

Goldexco.in indirimli ETH satın alabileceğiniz yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya da %50 indirimle ETH sahibi olabilirsiniz. Detaylar aşağıda yer almaktadır. İndirim Süresi: 24 Mayıs 2021, 10:00...

Student Coin (STC) Token Yayında Ve 10’dan Fazla Kripto Para Borsasında Yer Alıyor

Öğrencilere ve kripto para birimlerine yönelik benzersiz yaklaşımı nedeniyle 500'den fazla üniversite tarafından desteklenen Student Coin , ICO'ya ayrılmış olan tüm STC tokenlerini beklenenden daha kısa bir sürede...

GLDX TOKEN 23 NİSAN 19:20 de SATIŞTA

Goldexco.in Forbes 500'ün %65'inin bulunduğu ticari statünün ve hakların en kapsamlı yasalar altındadünya devlerinin tercih ettiği Delaware eyaletinde faaliyetlerine başladı. Türkiye iş ortağı Devasa...

Blokchaintr.com Türkiye’nin En Sevilen Haber Uygulaması Bundle’da

Blokchaintr.com'da yayıncıları arasında bulunduğu Bundle’ın yeni versiyonu App Store ve Google Play’de! Bundle dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın yayıncıyı kullanıcılara sunan bir...

En Son Haberler

bitcoinBitcoin
62,178.00 $
62,178.00 $
1.92%
ethereumEthereum
3,757.82 $
3,757.82 $
1.28%
binance-coinBinance Coin
480.35 $
480.35 $
3.02%
tetherTether
1.00 $
1.00 $
0.28%
cardanoCardano
2.13 $
2.13 $
1.31%
xrpXRP
1.09 $
1.09 $
3.08%
solanaSolana
157.48 $
157.48 $
1.7%
polkadotPolkadot
40.76 $
40.76 $
1.83%
dogecoinDogecoin
0.256962 $
0.256962 $
8.5%
usd-coinUSD Coin
1.00 $
1.00 $
0.07%

Benzer Haberler