Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin Yenilebilir Enerjiyi Teşfik Ediyor, Jack Dorsey Ve Elon Musk Konuya El Atıyor

Bitcoin Yenilebilir Enerjiyi Teşfik Ediyor, Jack Dorsey Ve Elon Musk Konuya El Atıyor

0
Bitcoin Yenilebilir Enerjiyi Teşfik Ediyor, Jack Dorsey Ve Elon Musk Konuya El Atıyor

Teknoloji devleri Jack Dorsey ve Elon Musk, Bitcoin’in çevre için kötü olduğu düşüncesine karşı çıkıyor.

Bu yeni düşüncede, Dorsey noktaları iplik Bitcoin madencilik, güneş enerjisi ve elektrik pilleri sürdürülebilir enerji ağını oluşturmak için bir araya gelir bir senaryo özetliyor.

“Güneş ve rüzgar, fosil yakıtlardan daha ucuz enerji üretir. Bu, onları her yerde bulunmasını sağlamalıdır, ancak bariz bir kusurla engellenirler: talep düşük olduğunda çok fazla enerji üretirler ve yüksek olduğunda yeterli değildirler. Piller bunu düzeltebilir, ancak tek başına yeterince ekonomik değildir.

Bu sorunu çözebilecek şey, güneş / rüzgar, piller ve Bitcoin madenciliğinin neredeyse tamamen yenilenebilir enerji ile çalışan yeşil bir şebeke oluşturmak için bir arada var olduğu bir ekosistemdir. Bu sadece yapılabilir değil, sektörün karlılığını tehlikeye atmadan da yapılabilir. “

Dorsey, yukarıdaki ileti dizisinde “Bitcoin yenilenebilir enerjiyi teşvik ediyor” şeklinde bir tweet attı. Musk , Dorsey’in tweet’ine “doğru” şeklinde yanıt verdi .

Cambridge Üniversitesi’nden alınan verilere göre Bitcoin artık Hollanda’dan daha fazla enerji tüketiyor .

Ek olarak, Nature Communications’ın yeni bir çalışması , Bitcoin madenciliğinin Çin’in iklim değişikliği hedeflerine ulaşmasını engelleyebileceğini öne sürüyor.

MicroStrategy’den Michael Saylor ve Wall Street’in emektarı Max Keizer, son zamanlarda Bitcoin’in çevresel etkisiyle ilgili endişeleri de ele aldı.

Musk ve Dorsey gibi Keizer, Bitcoin’in yenilenebilir enerji kullanımını teşvik edeceğini öne sürüyor.

Saylor ise farklı bir durum ortaya koyuyor ve Bitcoin blok zincirinin tükettiği enerjinin trilyonlarca dolarlık değeri korumak için harcandığına, yani devasa enerji kullanımının bazı şekillerde beklenebileceğine dikkat çekiyor.

Ek olarak Saylor, Bitcoin madenciliğinin aşırı enerjinin olduğu yerlerde gerçekleştiğini savunuyor.

“Bitcoin madencileri dünyanın sonuna, ızgaranın sonuna kadar gidiyor. Aksi takdirde boşa harcanacak olan enerjiyi kullanıyorlar. Ya boşa harcanmış hidroelektrik enerji ya da örneğin kapatılmak üzere olan doğalgaz kuyuları ve ya onları kapatmaları ya da alevlendirmeleri gerekiyor …

Dünyadaki tüm parayı tutabilen dijital bir para sistemi yaratmak için marjinal enerjiyi geri dönüştürdüklerini düşünüyorum ve peki bu fikrin nesi yanlış? Bunu çözemiyorum. Bana tamamen mantıklı geliyor. “

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here