Home Bitcoin (BTC) Haberleri Bitcoin ve Ethereum Dip Noktalarına Ulaştı Şimdi Yatırımcılar Ne Yapacak?

Bitcoin ve Ethereum Dip Noktalarına Ulaştı Şimdi Yatırımcılar Ne Yapacak?

0
Bitcoin ve Ethereum Dip Noktalarına Ulaştı Şimdi Yatırımcılar Ne Yapacak?
  • Bitcoin fiyatı 28.850 $ Dolar’a düştü, ancak boğalar hızla düşüşü 32.000 $’ ın üzerine çıkardı.
  • Birkaç ana gösterge, kripto piyasasının yerel bir dibe ulaştığını gösteriyor.

21 Ocak 2021’de, tüm kripto piyasası 24 saatten kısa bir süre içinde 200 milyar dolara yakın piyasa değeri kaybetti . Bitcoin aslında piyasada daha da fazla hakimiyet kaybetti ve yıllık yüksek olan % 72,7’ye kıyasla yalnızca % 64’te duruyor.

Piyasa Analizne Göre Yerel Dibe Ulaşıldı

Potansiyel satın alma fırsatlarının en iyi göstergelerinden biri, uzun ve kısa pozisyonların sayısıdır. Santiment’in son istatistiklerine göre, BitMEX uzun ve şortlar arasındaki oran etkisiz hale getirildi.

Bu ölçüt, uzun pozisyonların artık kısa pozisyonlara hakim olmadığını ve fonlama oranlarının nötr ve hatta negatif hale geldiğini gösteriyor.

Fonlama oranı, esasen uzun veya kısa yatırımcıların spot ve vadeli fiyatlar arasındaki farka göre ödemek zorunda olduğu bir ödemedir.

Nötr bir oran, yatırımcıların prim ödemek zorunda kalmadan uzun pozisyonları başlatmalarına izin verir, bu da daha ucuz olduğu anlamına gelir.

Son yerel dipteki bir diğer önemli gösterge de SOPR (Harcanan Çıktı Kar Oranı) göstergesiydi.

Temel olarak satın alma fiyatı ile satış fiyatı arasındaki fark olan madeni paraların kar oranını temsil eder.

Birden yüksek bir SOPR değeri, yatırımcıların ortalama olarak bir kârla satış yaptıkları anlamına gelir; birden düşük, zararla satacakları anlamına gelir.

Ekim 2020’den bu yana ilk kez , piyasa düştü, bu da çoğu tüccarın satıştan artık kâr etmeyeceği anlamına geliyor.

Ek olarak, Coinbase Premium Endeksi yine oldukça olumlu, bu da Coinbase’den gelen spot satın alma baskısının daha güçlü olduğunu gösteriyor.

CryptoQuant tarafından ölçülen bu premium endeks, Coinbase’deki Bitcoin fiyatı ile Binance’deki Bitcoin fiyatı arasındaki boşluktur.

Bu arada deneyimli tüccar Peter Brandt, son dönemdeki düşüşün sağlıklı ve beklendiğini belirtti. Brandt, BHLD (Bump, Hump, Lump, Dump) analog modeline göre, Bitcoin fiyatı, 40.100 $ ‘a yükselen’ Lump ‘artışından sonra bir düşüşe hazırlandı.

E-Posta Haber Bültenine Abone Olun

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için Gizlilik politikamızı okuyun

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here